0

آغاز پنجمين نمايشگاه كتابت اسماءالله در ماهشهر

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

آغاز پنجمين نمايشگاه كتابت اسماءالله در ماهشهر

 رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اين شهرستان ظهر امروز در آيين گشايش اين نمايشگاه، اظهار داشت: گردهمايي هنرمندان در چنين روزي سبب افتخار براي جامعه خوشنويسان است. 
عزيز حيدري افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان بندر ماهشهر به كمك اساتيد برتر كشور و مسئولان انجمن‌هاي خوشنويسي استان و خوشنويسان برتر استان اقدام به برگزاري اين جشنواره كرده كه اميد است در دوره‌هاي بعد سطح مسابقات بهبود يافته و بازديد عمومي از اين نمايشگاه‌ها چشمگير باشد. 
وي ادامه داد: با برگزاري مداوم اينگونه نمايشگاه‌ها در سطح استان و شهرستان مي‌توان هنر خوشنويسي را كه يكي از هنرهاي ايراني، اسلامي اصيل است در ميان هنر دوستان و مردم پايه‌گذاري كرد. 
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ماهشهر هدف از برگزاري اين نمايشگاه را اداي دين هنرمندان و خوشنويسان استان در روز اربعين حسيني به ساحت مقدس امام حسين (ع) بيان كرد و افزود: اين نمايشگاه در چهار بخش نقاشي‌خط، سياه‌مشق، ثلث و كتابت برگزار شده است. 
حيدري استقبال پرشور خوشنويسان از اين نمايشگاه را بسيار خوشحال كننده دانست و اظهار داشت: اميدواريم با برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي سطح خوشنويسي در استان خوزستان بالاتر برود. 
وي در ادامه افزود: هنر خوشنويسي در كشور و به ويژه در استان خوزستان در مقايسه با ديگر رشته‌هاي هنري از وضعيت مطلوبي برخوردار نيست و با امكانات حال حاضر خوشنويسان نمي‌توانند به خوبي ظرفيت هنري خود را نشان دهند كه در حال حاضر برنامه‌هايي براي بهبود وضعيت خوشنويسي در دست اجراست. 
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بندر ماهشهر گفت: البته با تمام كمبودهايي كه خوشنويسان خوزستاني دارند بايد قلم و اصالت خط آنها را تحسين كرد و با ارائه امكانات بيشتر به اين عزيزان براي پيشبرد سطح خوشنويسي به آنها كمك كرد.

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  4:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها