0

موافقت ايران با واگذاري توسعه 5 ميدان نفتي به تركيه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

موافقت ايران با واگذاري توسعه 5 ميدان نفتي به تركيه

89/11/05 - 00:11
شماره:8911041164
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تانر ييلديز خبر داد:
موافقت ايران با واگذاري توسعه 5 ميدان نفتي به تركيه

خبرگزاري فارس: وزير انرژي تركيه اعلام كرد ايران با واگذاري توسعه 4 تا 5 ميدان نفتي كوچك خود به بخش خصوصي تركيه موافقت كرده است .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز تانر ييلديز تصريح كرد هر يك از اين پروژه ها به 100 تا 200 ميليون دلار سرمايه گذاري نياز دارد .
وزير انرژي تركيه با تاكيد بر گسترش روابط كشورش با ايران گفت نتايج بررسي كارشناسي راه هاي گسترش همكاري هاي دو كشور در بخش انرژي به زودي اعلام خواهد شد . وي تاكيد كرد ايران يكي از مهمترين عرضه كنندگان گاز طبيعي به تركيه به شمار مي رود و آنكارا به دنبال گسترش همكاري هاي انرژي با تهران است .
تانر ييلديز گفت: در سفر اخير به تهران مذاكرات خوب و مفيدي با مقامهاي ارشد ايران در خصوص همكاري هاي گازي داشتم . من در خصوص فرصتها و زمينه هاي همكاري هاي دو جانبه با مقامهاي ايران مذاكره كردم.
وي افزود ونزوئلا نيز توسعه دو ميدان نفتي خود را به شركتهاي تركيه اي پيشنهاد داده است . اگر شركتهاي تركيه اي بخواهند در ونزوئلا سرمايه گذاري كنند ميزان سرمايه گذاري اين شركتها بايد به 2 ميليارد دلار برسد .
وي گفت تركيه مذاكراتي را براي احداث نيروگاه اتمي با ژاپن آغاز كرده است . فرانسه نيز پيشنهادي را در اين زمينه به تركيه داده است ولي نمي توان از مخالفت فرانسه در پيوستن تركيه به اتحاديه اروپا در اين خصوص چشم پوشي كرد .

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  3:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها