0

پارلمان كويت درخواست استيضاح وزير كشور را ارائه داد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پارلمان كويت درخواست استيضاح وزير كشور را ارائه داد

89/11/05 - 13:26
شماره:8911041093
نسخه چاپي ارسال به دوستان
پارلمان كويت درخواست استيضاح وزير كشور را ارائه داد

خبرگزاري فارس: نمايندگان پارلمان كويت درخواست استيضاح وزير كشور كويت را در ارتباط با موضوع كشته شدن يك شهروند كويتي زير شكنجه در جريان بازجويي پليس را ارائه دادند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري كويت (كونا)،‌ "وليد الطبطبائي "،‌ "شعيب المويزري " و "سالم النملان "‌ سه نماينده پارلمان كويت دوشنبه درخواست خود مبني بر استيضاح شيخ "جابر الخالد الصباح "، وزير كشور را بر اساس ماده 100 قانون اساسي اين كشور تحويل دبيرخانه پارلمان كويت كردند.

استيضاح وزير كشور در موضوع كشته شدن "محمد المطيري "، يك شهروند كويتي زير شكنجه در جريان بازجويي در پاسگاه پليس، گمراه كردن افكار عمومي و سوء استفاده از قدرت و شهادت دروغ مطرح شده است.

شيخ جابر الخالد الصباح، پنجشنبه سيزدهم ژانويه گذشته پس از افشاي مرگ مشكوك يك شهروند كويتي زير شكنجه در حين بازجويي، استعفاي خود را به شيخ "ناصر المحمد الصباح "، نخست‌وزير اين كشور ارائه داد.

اين در حالي است كه نخست‌وزير كويت استعفاي وي را نپذيرفت و از وي خواست ضمن ادامه كار خود مسئوليت پيگيري و تكميل همه تحقيقات و اقدامات قانوني و قضايي در قبال همه متهمان در موضوع كشته شدن اين شهروند كويتي را برعهده گيرد.

بر اساس ماده 100 قانون اساسي كويت هر يك از اعضاي پارلمان مي‌توانند درخواست استيضاح نخست‌وزير يا وزراي كابينه وي را در ارتباط با امور داخلي ارائه دهند و استيضاح تنها پس از گذشت حداقل هشت روز از روز ارائه درخواست صورت مي‌گيرد.

بر اساس ماده 101 و 102 نيز پس از استيضاح نخست‌وزير يا هر يك از وزرا، پارلمان بايد به فرد استيضاح شده راي اعتماد دهد تا وي بتواند در منصب خود باقي بماند.

محمد المطيري اين فرد كويتي يازدهم ژانويه به دليل نگهداري 24 بطري مشروبات الكلي در يكي از پاسگاه‌هاي پليس تحت شكنجه شديد قرار گرفت به بيمارستان منتقل شد اما به دليل شدت جراحات وارده، جان باخت.

اين در حالي است كه كويت اخيرا با بحران ديگري روبه‌رو بود كه از شب هشتم دسامبر گذشته [برابر با 17 آذر ماه] آغاز شد و نيروهاي پليس ضد شورش اين كشور دستكم شش نماينده از فراكسيون مخالف را به همراه ده‌ها نفر از شركت‌كنندگان تجمع مخالفان در منطقه "الصوليبخات " [واقع در 10 كيلومتري شهر كويت] مورد ضرب و جرح قرار دادند.

اقدام خشونت‌آميز نيروهاي امنيتي كويت، موجب شد كه نمايندگان خواستار استعفاي وزير كشور يا نخست‌وزير شوند.

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  3:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها