0

باقلوا

 
rozzar
rozzar
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1327
محل سکونت : سمنان

باقلوا

 

 مواد لازم :

ـ زرده تخم مرغ ۲ عدد
ـ روغن مایع ۳ قاشق غذا خوری
ـ شیر ۱ استکان کوچک
ـ پکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
ـ آرد سفید به اندازه ای که خمیر به دست نچسبد ( تقریباْ ۲ لیوان )

مواد لازم برای مایه وسط باقلوا :


ـ پودر مغز پسته یا بادام یا گردو و یا مخلوطی از این مغزها ۱ لیوان
ـ پودر قند ۱ لیوان
ـ پودر تخم گشنیز و هل و دارچین ۱ قاشق غذا خوری

مواد لازم برای شهد باقلوا:

ـ شکر ۱ لیوان
ـ مخلوط آب و گلاب ۱ لیوان

  

طرز تهیه :

زرده تخم مرغ را با شیر و روغن مایع بهم بزنید . پکینگ پودر و آرد را با هم مخلوط کرده به آن اضافه کنید خوب ورز دهید . به اندازه ای آرد اضافه کنید که خمیر به دست نچسبد . خمیر را به مدت چهار ساعت در نایلکس بریزید تا ور بیاید.

مغز ها را با پودر قند مخلوط کنید وبه آن تخم گشنیز و هل و دارچین اضافه کنید وبا چند قاشق گلاب آن را مرطوب کنید تا چسبنده شود .

وقتی خمیر ور آمد گلوله هایی به اندازه یک فندق بردارید وبه بزرگی یک سکه پنجاه تومانی با وردنه پهن کنید و مقداری از مایه را وسط خمیر بگذارید و از دو طرف دو لبه آنرا روی هم بیاورید و دو طرف دیگر را از بالا به هم رسانده و دور هم بپیچانید مثل بقچه آن را جمع کنید وسر آن را در روغن بزنید ودر سینی فری که کف آن چرب شده بچینید و در حرارت ۳۰۰ درجه به مدت ۱۵ الی۲۰ دقیقه بگذارید اگر میخواهید روی باقلوا برشته شود نیمی از مدت را از گرمکن فر استفاده کنید یعنی ۱۰ دقیقه در فر و۱۰ دقیقه در گرمکن فر با همان حرارت بگذارید هر موقع رویش طلایی شد حرارت را خاموش کنید و از فر خارج کنید وقتی باقلوا سرد شد شربتی را که با شکر و گلاب و آب تهیه کرده اید بیندازید تا شهد جذب باقلوا شود .

(  بعد از در آوردن از فر با برس روی باقلوا زعفران دم کرده  وبعد در شهد می اندازم اگر دوست دارید قشنگتر و معطر تر شود این کار را انجام دهید )

سه شنبه 5 بهمن 1389  3:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها