0

تهديد مدودف به استقرار موشك‌هاي هسته‌اي تهاجمي در مرزهاي غربي خود

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

تهديد مدودف به استقرار موشك‌هاي هسته‌اي تهاجمي در مرزهاي غربي خود

 "دميتري ميدويديف " رئيس‌جمهوري روسيه روز دوشنبه در پايان نشست خود با "دميتري راگوزين " نماينده دائم روسيه در مقر ناتو در بروكسل ، اين سازمان را تهديد به استقرار « موشك‌هاي هسته‌اي تهاجمي » در مرزهاي غربي روسيه نمود، در صورتي كه ناتو از قبول نظريه ايجاد سامانه دفاع ضد موشكي مشترك در اروپا خودداري كند. 

لحن تند غيرمتعارف رئيس‌جمهوري روسيه گوياي آن است كه مباحثات داخلي در ناتو در زمينه طرح ايجاد سپر موشكي آنطور كه اين كشور انتظار دارد، پيش نمي رود. 

اين در حالي است كه "آندرس فوگ راسموسن " دبير كل ناتو روز گذشته در نخستين كنفرانس مطبوعاتي خود در سال جديد توافقات صورت گرفته با روسيه در نشست سران ليسبون را با ارزش دانسته و ابراز اطمينان نمود كه دو طرف بتوانند بطور نهايي در اين زمينه به توافق دست يابند. 

مي‌توان اينگونه برداشت نمود كه منظور دبير كل ناتو چگونگي روند اوضاع در مذاكرات مربوط به ايجاد سامانه دفاع ضد موشكي مشترك در اروپا بين اين سازمان و روسيه است كه در همان نشست سران ليسبون مورد پيشنهاد قرار گرفته بود. 

اين سخنان در حالي شنيده شد كه رئيس‌جمهوري روسيه نيز در ملاقات اعلام نشده از قبلي با سفير اين كشور در بروكسل اعلام كرد: «اين مسئله جدي است و ما از شركاي خود در ناتو انتظار پاسخ مستقيم و غير دوپهلويي در اين خصوص داريم كه آنها جايگاه روسيه را در طرح ايجاد سامانه دفاع ضد موشكي در اروپا كجا مي‌بينند.» 

ميدويديف افزود: «در هر صورت ما يا به همراه ناتو و يا بطور مجزا پاسخ مناسب در اين رابطه را پيدا خواهيم كرد.» 

البته رئيس‌جمهوري روسيه فاش نكرد كه اين پاسخ چيست. به گفته وي، روسيه اگر در اين زمينه با ناتو به توافق نرسد، در آينده مجبور خواهد شد تا تصميماتي در خصوص استقرار سامانه موشك‌هاي هسته‌اي تهاجمي در مرزهاي غربي خود اتخاذ نمايد. 

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  3:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها