0

مجمع روحانيون به دليل همراهي با فتنه به پايان حيات سياسي خود رسيد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

مجمع روحانيون به دليل همراهي با فتنه به پايان حيات سياسي خود رسيد

 محمد كاظم انبارلويي در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس "توانا " اظهارداشت: در تاريخ معاصر ما جرياناتي متاثر از مدرنيته و فرهنگ و آموزه‌هاي غربي بوده‌اند كه همواره در تقابل با تفكر اسلامي بودند؛ اين رويارويي در نهضت تنباكو، نهضت مشروطه و ملي‌شدن صنعت نفت بارز و آشكار بود. 
رئيس مركز سياسي حزب مؤتلفه اسلامي گفت: تفكر برخواسته از مدرنيته يا غرب‌گرايي در بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در جريان بني‌صدر نمود داشت، شعار اصلي اين تفكر، جدايي دين از سياست و تجويز فرهنگ سكولاريسم است. 
انبارلويي تشريح كرد: در اواخر قرن بيستم با فروپاشي شوروي و سقوط ماركسيسم، ليبرال‌ها تنها رقيب خود را شكست خورده ديدند و در نتيجه شعار پايان تاريخ و يكه‌تازي فكر ليبراليسم به عنوان انديشه‌ مسلط بر نظام جهاني را دادند و در ايران نيز افراد و جريان‌هايي متاثر از تفكر ليبراليسم شكل گرفت. 
وي افزود: مدرنيته همواره خود را در ايران توسط اين اشخاص و گروه‌ها باز توليد کرده است. 
وي با بيان اينكه تفكر ليبرالي در طول تاريخ انقلاب بارها با تفكر انقلاب اسلامي درگير شده ‌است، تصريح كرد: مجمع روحانيون مبارز، حزب منحله سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي و حزب منحله مشاركت، در دوران دوم خرداد كانديد باز توليد مدرنيسم و ليبراليسم در ايران بودند اين بازتوليد در پوشش واژگاني همچون آزادي، حقوق بشر و جامعه مدني صورت مي گرفت. 
سردبير روزنامه رسالت خاطرنشان كرد: نكته حائز اهميت ظاهر عامه‌پسند اين كلمات و شعار‌هاي زيبا بود؛ اما در باطن اهداف ديگري را جست‌وجو مي‌كردند،‌ افرادي كه قصد داشتند ريشه‌هاي ديانت، اسلام و انديشه‌هاي امام خميني (ره) را قطع كنند خود را پشت اين شعارها پنهان كردند. 
انبارلويي هدف اصلي همه اين شعارها را سكولاريزه كردن جامعه اسلامي عنوان و خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامي ايران، انقلابي الهي بود و مردم بر اساس خواسته‌هاي كاملا مذهبي و ايدئولوژيك رژيم طاغوت را سرنگون كردند و بنيانگذار و رهبر آن ولي فقيه جامع‌الشرايط است. 
وي تصريح كرد: جرياني تحت پوشش دوم خرداد، به صراحت با انديشه‌هاي ناب امام خميني (ره)، روحانيت و دين به مخالفت و مبارزه پرداخت كه در طول دوره به اصطلاح اصلاحات مكرر از سوي اعضاي سازمان‌ مجاهدين و حزب مشاركت حمايت شد. 

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  2:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها