0

14 مارس به تهديد روي آورد

 
Meysam_vampair
Meysam_vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

14 مارس به تهديد روي آورد

عد از اينكه رايزني‌هاي "ميشل سليمان " رئيس جمهور لبنان در روز اول با نمايندگان پارلمان لبنان نشان از افزايش بخت "نجيب ميقاتي " براي نخست‌وزير لبنان دارد، نمايندگان وابسته به 14مارس تهديد و ايجاد ناامني‌هاي پراكنده را در نقاط مختلف كشور در دستور كار خود قرار دادند.
جريان 14مارس كه از تعيين نماينده خود به عنوان نخست‌وزير نااميد شده‌، به دنبال تهديد و ايجاد ناامني در شهرهاي مختلف لبنان است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه السفير لبنان، بعد از اينكه رايزني‌هاي "ميشل سليمان " رئيس جمهور لبنان در روز اول با نمايندگان پارلمان لبنان نشان از افزايش بخت "نجيب ميقاتي " براي نخست‌وزير لبنان دارد، نمايندگان وابسته به 14مارس تهديد و ايجاد ناامني‌هاي پراكنده را در نقاط مختلف كشور در دستور كار خود قرار دادند.

اين در حالي است كه بر اساس پيش‌بيني اين روزنامه بعد از ظهر امروز سليمان نجيب ميقاتي را با اكثريتي كه از هواداران پارلمان به دست ‌مي‌آورد، مأمور تشكيل كابينه خواهد كرد تا به اين ترتيب به نخست‌وزيري 14 ماهه حريري پايان دهد، كابينه‌اي كه البته تشكيل آن آسان نخواهد بود، نيروهاي مخالف دولت نيز تمام تلاش خود را براي برداشتن موانع پيش روي نخست‌وزير منتخب شان براي تشكيل كابينه به كار مي‌گيرند.

از سوي ديگر نمايندگان المستقبل خطابه‌هاي شديداللحني را ايراد كرده و تعدادي از اعضاي حزب نيروهاي لبناني نيز روز انتخاب ميقاتي به عنوان نخست‌وزير را به عنوان روز خشم و غضب لبناني‌ها در شمال اين كشور دانستند،‌ آنها همچنين تجمع در مزار رفيق حريري نخست‌وزير اسبق لبنان را بعد از انتخاب ميقاتي به عنوان نخست‌وزير خواستار شده و سعي كردند تا با ارعاب و تهديد مردم و گروه‌هاي سياسي آخرين تلاش‌هاي خود در ممانعت از نخست‌وزيري ميقاتي را به كار بندند.

در برخي مناطقي كه از اكثريت هواداران حريري برخوردار است، ناامني‌هاي پراكنده‌اي گزارش شده است، طرابلس ديروز شاهد بروز برخي درگيري‌ها بود و اين درگيري‌ها تا پاسي از شب در بخش‌هاي مختلف اين شهر ادامه داشت.

اين در حالي است كه يك منبع نظامي لبنان به روزنامه السفير گفت كه امنيت در لبنان از هر چيزي مهم‌تر است، وي از آمادگي كامل ارتش در مقابله با هر اقدامي خبر داده و گفت كه تصميم فرماندهي در اين زمينه واضح و شفاف است.

هواداران حريري در مناطق تحت نفوذ خود در شهرهاي شمالي و بقاع غربي و مركزي و منطقه الخروب و صيدا و حتي در برخي محله‌هاي بيروت به دنبال ايجاد ناامني و درگيري هستند،‌ آنها البته سعي دارند تا اين اقدامات را خودجوش قلمداد كرده و مدعي هستند كه برخي از شهروندان در اعتراض به آنچه كه "محمد شطح " مشاور حريري آن را تحميل نخست‌وزيري با قدرت سلاح خوانده است، به خيابان ها مي‌ريزند.

از سوي ديگر ميقاتي نيز از هواداران خود در شمال لبنان و طرابلس خواسته است تا خود را كنترل كرده و صبر و حكمت را در پيش گيرند.
 


 

سه شنبه 5 بهمن 1389  2:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها