0

زهره الهیان در گفتگو با جهان مطرح کرد: جلسه فوری رییس جمهور برزیل برای پاسخ به نامه مجلس ایران

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

زهره الهیان در گفتگو با جهان مطرح کرد: جلسه فوری رییس جمهور برزیل برای پاسخ به نامه مجلس ایران

 زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درگفتگو با جهان جزئیات بیشتری از نامه اخیرخود به رییس جمهور برزیل و پاسخ وی به این نامه را ارائه کرد. 

به گزارش جهان زهره الهیان گفت: ارسال نامه کمیته حقوق بشر مجلس به خانم "دیلما روسف" رییس جمهور برزیل از طریق سفارت برزیل درتهران انجام شد که باترجمه این نامه به زبان پرتغالی ،برای دفتر رییس جمهور برزیل ارسال شد. 

نماینده مردم تهران ادامه داد: در پی ارسال این نامه رییس جمهور برزیل جلسه فوق العاده ای را با مشاور بین الملل خود برگزار کرده و نامه ارسالی ایران را موردبررسی قرار داده اند. 

الهیان ضمن یادآوری سرعت عمل وزارت خارجه برزیل در ارسال نامه و همچنین جلسه فوری رییس جمهور این کشور خاطرنشان کرد:اینهاهمه نشان از دغدغه واهمیت مسائل حقوق بشری نزد رییس جمهور محترم برزیل دارد و از این همکاریها می توان به نقاط مشترک بین ایران و برزیل یاد کرد.

وی گفت:این اقدام برزیل را مابه فال نیک می گیریم و از حسن رفتاراین کشوردر خصوص مسائل حقوق بشر استقبال می کنیم. 

نماینده مردم تهران در ادامه افزود: ایران هم آمادگی دارد تا میزبان برزیل در ایران باشد که در این خصوص از رییس جمهور برزیل دعوت کرده ایم.همچنین اعلام کرده ایم آمادگی هر گونه همکاری در حوزه حقوق بشر را باپارلمان برزیل خواهیم داشت. 

الهیان درادامه این گفتگو گفت:رییس جمهور برزیل نیز از نامه کمیته حقوق بشر مجلس ایران تشکرکرده و تاکید داشته اند که حقوق بشر را بدون تبعیض وگزینش درجهان پیگیری خواهندکرد. 

وی تصریح کرد:این اهتمام کشورهای آمریکای جنوبی به حقوق بشر بدون تبعیض در حالی است که می بینیم کشوری مثل آمریکا حقوق بشر را ابزاری کرده است برای رسیدن به اهداف خود. 

گفتنی است کمیته حقوق بشر مجلس طی هفته های اخیر اقدام به ارسال نامه ای به رییس جمهور برزیل کرد ودر آن ضمن پاسخ به برخی اتهامات وارده به ایران در خصوص سکینه آشتیانی از خانم دیلما روسف خواسته بود تا مسائل حقوق بشری را با استناد به اطلاعات مستند و واقعی پیگیری کند. 

چندی پیش "دیلما روسف"، رئیس‌جمهور برزیل در اظهار نظری از شرایط حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کرده بود.

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  1:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها