0

تشكيل جلسه اضطراري رئيس‌جمهوري روسيه با مقامات نظامي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تشكيل جلسه اضطراري رئيس‌جمهوري روسيه با مقامات نظامي

89/11/05 - 12:21
شماره:8911050073
نسخه چاپي ارسال به دوستان
بدنبال حمله تروريستي؛
تشكيل جلسه اضطراري رئيس‌جمهوري روسيه با مقامات نظامي

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهوري روسيه با لغو سفر خود به داووس، در نشستي فوري با مقامات بلند پايه نظامي اين كشور دستور تشديد قوانين امنيتي و تشكيل گروه تحقيق ويژه در مورد حمله تروريستي در فرودگاه شهر مسكو را صادر كرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "دميتري ميدويديف " رئيس‌جمهوري روسيه عصر روز دوشنبه، 24 ژانويه، در رابطه با حمله تروريستي به فرودگاه «دوموديه دووا» سفر خود به داووس به منظور شركت در كنفرانس بين المللي اقتصادي را لغو كرده و فورا نشست فوق العاده‌اي با مقامات بلند پايه نظامي اين كشور تشكيل داد.

ميدويديف دستور داد كه روي برقراري قوانيني به منظور تشديد شرايط امنيتي كار شده و همچنين گروهي ويژه براي تحقيقات كامل در خصوص اين حادثه تشكيل شود.

رئيس‌جمهوري روسيه تاكيد كرد كه به عقيده وي حمله تروريستي به فرودگاه گوياي اين است كه قوانين موجود براي تامين امنيت كافي نبوده و يا درست مورد اجرا گذاشته نمي‌شوند. وي يادآور شد كه در روسيه در زمينه امنيتي قوانين و اقدامات بسيار معمولي صورت ميگيرد كه به هيچ وجه كافي نيستند.

ميدويديف همچنين ضمن ابراز همدردي با خانواده‌هاي قربانيان اين حادثه دستور داد كه تمامي كمك‌هاي صورت گرفته به آسيب ديدگان در اين حمله تروريستي بصورت مجاني باشد.

لازم به يادآوري است كه روز گذشته (24 ژانويه-4 دي ماه) در ساعت 16:30 به وقت مسكو در يك حمله انتحاري بمب قدرتمندي در سالن اصلي فرودگاه بين المللي «دوموديه دووا» شهر مسكو منفجر گرديد كه در نتيجه آن تاكنون 35 نفر كشته و بيش از 150 تن زخمي شدند كه 11 نفر از اين افراد در بيمارستان بستري شده‌اند.

سناريويي كه تاكنون بيشترين احتمال آن مي‌رود، بدين صورت است كه فردي كه حدود 5 كيلوگرم مواد منفجره به خود متصل كرده بود، توانسته براحتي و بدون هيچ ممانعتي از دستگاه‌هاي امنيتي ورودي فرودگاه داخل شده و خود را در ميان انبوه مردم داخل سالن منفجر كند.

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  12:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها