0

حضور پر رنگ سینمای سوئد در جشنواره برلین

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

حضور پر رنگ سینمای سوئد در جشنواره برلین

سینمای سوئد در شصت و یکمین دوره جشنواره برلین حضوری پر رنگ دارد.

به گزارش مهر از پایگاه اینترنتی سینمای اروپا، مرور آثار اینگمار برگمن فیلمساز فقید سوئدی پر رنگ ترین بخش این حضور را تشکیل می‌دهد.

از سوی دیگر نخستین تجربه کارگردانی لیسا آشن با عنوان " میمون های ماده" ، چهار فیلم کوتاه و فیلم مستند " قدرت سیاه" در بخش‌های گوناگون جشنواره به نمایش در می‌آیند.

در بخش مرور آثار اینگمار برگمن تمامی فیلم‌های این سینما گر به همراه مستندها و فیلم‌هایی که تنها فیلمنامه‌اش را نوشته است به نمایش در می‌آیند.در ضمن سه بازیگر محبوب برگمن یعنی لیو اولمن ، هریت اندرسن و گونل لیندبلوم با حضور در برلین درباره شیوه فیلمسازی برگمن سخن می‌گویند.

لیسا آشن فیلم خود " میمون ماده" را در بخش جنبی " نسل 14" به نمایش در خواهد آورد.داستان این فیلم در دنیای اسب سواری می‌گذرد و به دوستی میان سه سوارکار نوجوان می‌پردازد.

مستند " قدرت سیاه" به کارگردانی گوران هوگو اولسون که هم اکنون در جشنواره ساندنس نیز حاضر است در بخش جنبی چشم انداز جشنواره برلین به نمایش درمی‌آید.این مستند که در سوئد تهیه شده به مبارزات جنبش مدنی سیاهان در آمریکا می‌پردازد.

دو فیلم "غیر زنده" به کارگردانی هوگو لیلیا و " هفت روز در جنگل" ساخته پیترلارسون در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه شرکت می‌کنند.سال گذشته فیلم سوئدی " توقیف شده توسط بانک" اثر روبن اوستلاند برنده خرس طلایی بخش بهترین فیلم کوتاه شده بود.

دو فیلم کوتاه " تورد و تورد" ساخته نیکی لیندروث فون بار و " من گرد هستم" اثر ماریو آدامسون در بخش نسل 14 روی پرده خواهند رفت.


سه شنبه 5 بهمن 1389  12:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها