0

"پرتقال خونی" را برای قضاوت به جشنواره فجر ارائه کردم

bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 6374

"پرتقال خونی" را برای قضاوت به جشنواره فجر ارائه کردم

سیروس الوند در ارتباط با حضور فیلم "پرتقال خونی" در بخش "نوعی نگاه" به خبرنگار مهر گفت: به عقیده من عنوان این بخشبه جای "نوعی نگاه" باید "نخود سیاه" باشد. البته هر بخشی اهمیت خود را از فیلم ها حاضر در آن می گیرد. اما بخش مسابقه در ذات اهمیت دارد.

وی افزود: در دوره‌های قبل شاهد بودیم حتی فیلم‌های سخیفی در بخش مسابقه به نمایش در آمده‌اند. دسته بندی فیلم‌ها در بخش‌های مختلف این دوره نشان می‌دهد که مسئولان در کار هیئت انتخاب دخالت کرده‌اند.

الوند در ادامه بیان کرد: این بالاترین نقطه ضعف مسئولان است. من اصلا باور نمی کردم روزی آقای سجادپور که من شخصا به ایشان ارادت دارم و با اطمینانی که به او داشتم "پرتقال خونی" را به جشنواره ارائه کردم، قرار است در هیئت انتخاب یا داوری باشند.

وی تاکید کرد: این موضوع برای من و اهالی سینما قابل حل نیست. همیشه بهترین آثار در بخش مسابقه یک رویداد قرار می‌گیرند اما برای جشنواره فجر امسال به نظر می‌رسد این‌گونه نیست.

این کارگردان سینما با اشاره به دو بخش مسابقه سینمای ایران و نوعی نگاه گفت: نگاه مصلحت گرایانه‌ای بر انتخاب‌ها حاکم شده است.جالب است می‌گویند نمایش و حضور فیلم‌ها در بخش نوعی نگاه احترام به فیلمساز است درصورتیکه این موضوع بی‌احترامی به مخاطب جشنواره است.

وی در پایان تاکید کرد: من "پرتقال خونی" را برای قضاوت به جشنواره فجر ارائه کردم و اگر قرار باشد قضاوتی صورت نگیرد، قطعا کنار می‌کشم و فیلم را خارج می‌کنم.

سه شنبه 5 بهمن 1389  12:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها