0

كاهش و تغيير در كابينه دولت پاكستان امروز بررسي مي‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

كاهش و تغيير در كابينه دولت پاكستان امروز بررسي مي‌شود

89/11/05 - 11:40
شماره:8911050222
نسخه چاپي ارسال به دوستان
در نشست اعضاي كابينه با نخست وزير؛
كاهش و تغيير در كابينه دولت پاكستان امروز بررسي مي‌شود

خبرگزاري فارس: نخست‏ وزير پاكستان امروز در نشستي با حضور كليه اعضاي كابينه، مسائل مهمي از جمله كاهش شمار وزرا و تغييرات در دولت را بررسي خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در اسلام‏آباد، "يوسف‏رضا گيلاني " نخست‏ وزير پاكستان امروز اعضاي كابينه خود را به منظور بررسي تغييرات در كابينه فراخوند كرد.
بنا به گفته منابع رسمي، نخست ‏وزير پاكستان مسائل مهمي همچون كاهش تعداد اعضا و تغييرات در سطح كابينه را به اطلاع آنان خواهد رساند.
بررسي بسته 10گانه پيشنهادي حزب مسلم ليگ شاخه نواز و وخيم‏تر شدن اوضاع نظم و قانون در كراچي، از ديگر مسائلي هستند كه در نشست كابينه مورد بحث و بررسي قرار خواهد گرفت.
نخست وزير در اين نشست به بررسي دقيق عملكرد وزراي كابينه پرداخته و برخي از وظايف وزرا بسته به عملكرد آنان تغيير خواهد كرد.
منابع آگاه اعلام كردند‌، مسئوليت‌هاي اضافي به برخي وزيران اعطا خواهد شد و در عين حال برخي وظايف به منظور كاهش هزينه‌ها ادغام خواهند شد.
حزب مسلم ليگ به رهبري نواز شريف كه ‌مهمترين حزب مخالف به شمار مي‌رود، در تقاضاهاي 10گانه خود خواستار كاهش هزينه‌هاي دولتي شده است زيرا اين كشور در حال رويارويي با بدترين بحران اقتصادي است.
در حال حاضر حدود 60 عضو كابينه شامل وزيران‌ و معاونان و مشاوران نخست وزير داراي اختيارات وزيري هستند.
طبق مقررات متمم هيجدهم قاونون اساسي پاكستان، نخست وزير اين كشور مجاز به تشكيل كابينه‌اي با 11درصد شمار اعضاي پارلمان خواهد بود.
بر اين اساس، با توجه به تعداد كل اعضاي پارلمان اين كشور، نخست وزير اجازه خواهد داشت كابينه‌اي با تعداد 49 عضو تشكيل دهد.

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  12:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها