0

مشاور اولمرت: اسناد الجزيره صد در صد صحت دارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مشاور اولمرت: اسناد الجزيره صد در صد صحت دارد

89/11/05 - 11:28
شماره:8911041061
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مشاور اولمرت: اسناد الجزيره صد در صد صحت دارد

خبرگزاري فارس: مشاور رسانه‌اي نخست‌وزير سابق رژيم صهيونيستي با تاييد اسناد منتشر شده در شبكه تلويزيوني "الجزيره " تاكيد كرد كه اين اسناد صد در صد صحت دارد.

به گزارش فارس، "ينكي گلنتي " مشاور "ايهود اولمرت " به راديو ارتش رژيم صهيونيستي اعلام كرد كه اسناد منتشر شده در شبكه الجزيره صد در صد صحت دارد و مربوط به مذاكرات دو طرف فلسطيني و اسرائيلي از دسامبر سال 2006 تا پايان دوره نخست‌وزيري اولمرت است.

وي افزود: من نمي‌توانم دليل انتشار اين اسناد را بفهمم اما مي‌توانم بگويم كه در آن دوره مذاكرات جدي انجام شد، اسرائيل با جديت به ارائه طرح سياسي تمايل داشت و اين اسناد ثابت مي‌كند كه طرف فلسطيني واقع‌گرا بود و با نيت صادقانه به پاي ميز مذاكرات آمده بود.

وي همچنين تصريح كرد: هيچ كسي پيدا نمي‌شود كه هزار و 600 سند تهيه كرده و نيت آن در نهايت فريب باشد، تشكيلات خودگردان به حل‌وفصل [منازعه فلسطيني-اسرائيلي] قانع بود و تمايل به حل مسئله داشت.

مشاور رسانه‌اي اولمرت در ادامه همچنين اظهار داشت كه از آن تاريخ به بعد تا كنون پيام‌ها و اشاره‌هايي از جانب "محمود عباس " به ما رسيده است كه در آن از اينكه اين تفاهم‌نامه‌ها را در آن زمان امضا نكرده، ابراز پشيماني كرده است.

وي در خصوص مسئله آوارگان فلسطيني نيز مدعي شد: اولمرت هيچگاه عباس را فريب نداد او از روز اول گفت كه اسرائيل هرگز با بازگشت آوارگان موافقت نخواهد كرد و پيشنهادي نيز در رابطه با بازگشت پنج‌هزار آواره فلسطيني در طول پنج سال ارائه شد.

شبكه الجزيره ديروز اسناد محرمانه‌‌اي را منتشر كرد كه نشان مي‌دهد تشكيلات خودگردان فلسطين در خيانتي آشكار به ملت فلسطين، باقي‌ماندن شهرك‌هاي صهيونيستي در قدس شرقي را نه تنها رد نكرده است بلكه آن را منفعتي مشترك ميان اسرائيل و تشكيلات خودگردان دانسته است.

بنا بر اين گزارش، نقشه‌هايي كه هيئت مذاكره كننده فلسطين به رياست "احمد قريع " در مي سال 2008 به طرف اسرائيلي داده است تا اساسي باشد براي تشكيل دولت مستقل فلسطين، از امتيازدهي بي‌سابقه درباره شهرك‌هاي اسرائيل در قدس و كرانه باختري پرده بر مي‌دارد.

الجزيره افزود: اين اسناد و نقشه‌ها ثابت مي‌كند كه تشكيلات خودگردان فلسطين به رياست محمود عباس، آمادگي خود را براي دادن امتيازهايي بي‌سابقه در حرم شريف و دو محله الارمن و شيخ جراح در قدس شرقي اعلام كرده است.

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  12:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها