0

«ميقاتي» در روز اول رايزني‌ها از حريري پيش افتاد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

«ميقاتي» در روز اول رايزني‌ها از حريري پيش افتاد

89/11/05 - 11:19
شماره:8911050184
نسخه چاپي ارسال به دوستان
با 10 راي اختلاف؛
«ميقاتي» در روز اول رايزني‌ها از حريري پيش افتاد

خبرگزاري فارس: در روز اول رايزني‌هاي رئيس‌جمهور لبنان با نمايندگان پارلمان، 59 نفر از ميقاتي و 49 نفر از نخست‌وزيري حريري حمايت كردند.

به گزارش فارس، روزنامه السفير لبنان با اشاره به روز اول رايزني‌هاي "ميشل سليمان " رئيس‌جمهور لبنان با نمايندگان پارلمان لبنان نوشت كه اين رايزني‌ها نشان از اختلاف زياد در ميان لبناني‌ها دارد و تاكيد مي‌كند كه براي جمع كردن و ايجاد وحدت ميان آنها تلاش زيادي لازم است.

بر اساس اين گزارش روز اول اين رايزني‌ها به صورتي به پايان رسيد كه مي‌توان گفت كه اين "نجيب ميقاتي " است كه در رقابت سخت نخست‌وزيري ميان هشت مارس و 14 مارس به نفع جريان مقاومت در لبنان پيروز خواهد شد، بر همين اساس وي در روز اول موفق شده است تا حمايت 59 نماينده را به دست آورد، اين در حالي است كه تنها 49 نفر با نخست‌وزيري سعد حريري موافقت كرده‌اند.

السفير مي‌افزايد كه احتمال دارد ميزان آراي ميقاتي در روز دوم از مرز 68 رأي بگذرد.

اين در حالي است كه با وجود اين سران نيروهاي 14 مارس همچنان مدعي هستند كه ميقاتي نمي تواند نخست‌وزير توافقي ميان لبناني‌ها باشد، آنها كانديداتوري وي را موجب كشانده شدن لبنان به سوي پرتگاه دانسته و سعي دارند او را نماينده حزب‌الله لبنان، هشت مارس و سوريه معرفي كنند.

اين در حالي است كه هشت مارس اعتقاد دارد كه آنچه در لبنان در حال روي دادن است، در راستا و چارچوب قانون اساسي اين كشور قرار دارد و گروه مقابل بايد واقعيت جديد را پذيرفته و با آن كنار بيايد.

ميشل سليمان از صبح ديروز رايزني‌هاي خود را با فراكسيون‌ها و نمايندگان پارلمان لبنان در مورد تعيين نخست‌وزير آينده لبنان آغاز كرده است، بر همين اساس وي بعد از ديدار با "نبيه بري " رئيس پارلمان، "سعد حريري " نخست‌وزير پيشبرد امور، "ميشل عون " رئيس جريان‌ آزاد ملي و "نجيب ميقاتي " نامزد معرفي شده از سوي هشت مارس رايزني با فراكسيون‌هاي پارلماني را آغاز كرد.

ديدار با فراكسيون توسعه و آزادي به رياست بري، ديدار با نمايندگان جريان المسقبل با سخنگويي "فواد سنيوره "، و ديدار با فراكسيون وفاداري به مقاومت وابسته به حزب‌الله با رياست "محمد رعد " از ديگر برنامه‌هاي سليمان بود، وي همچنين با نمايندگان جبهه همبستگي ملي به رياست "وليد جنبلاط "، نمايندگان حزب الكتاب و حزب نيروهاي لبناني و تعداد ديگري از فراكسيون‌هاي لبناني در پارلمان اين كشور نيز ديدار كرد.

رايزني‌ها براي تعيين نخست‌وزير آينده لبنان امروز نيز ادامه خواهد داشت.

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  12:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها