0

هوای ناسالم تهران دربرخی مناطق از مرز هشدار گذشت

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

هوای ناسالم تهران دربرخی مناطق از مرز هشدار گذشت

  به گزارش ایلنا:

شاخص کیفیت هوا در برخی نقاط تهران از مرز هشدار گذشته است، این در حالیست که هنوز اطلاعات ایستگاه‌های سنج آلودگی هوای تهران که تحت اختیارات سازمان محیط زیست است اعلام نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا با وجود آلودگی هوای تهران و ناسالم بودن شاخص کنترل هوای تهران هنوز اطلاعات ایستگاه‌های سنج آلودگی هوای تهران که تحت اختیارات سازمان محیط زیست است اعلام نشده است.

در حال حاضر به غلظت کلیه آلاینده‌های هوا در هوای شهر تهران افزوده شده و با این وجود آلاینده وزارت معلق کمتر از 5/2 میکرون موجب شده است که شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم قرار گیرد.

افزایش غلظت آلاینده ذرات کمتراز 5/2 موجب افزایش غلظت خون و تشدید حملات قلبی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا‏،شاخص PSI کیفیت هوای شهر تهران که البته تنها توسط ایستگاه‌های سنج آلودگی تحت اختیار شرکت کنترل کیفیت هوای اعلام شده است عدد 157 را نشان می‌دهد.

بنابراین گزارش،‌در برخی از ایستگاه‌ها شاخص هوای تهران از مرز هشدار گذاشته است به طوری که در حال حاضر ایستگاه پارک سلامت در منطقه 17 PSI، شاخص کیفیت هوا ،195 را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا مشکل ناسالم بود هوای تهران از آذرماه امسال آغاز شد که به واسطه بارندگی‌ها و ناپایداری‌های جوی طی هفته گذشته چند روز شرایط تغییر کرد و کیفیت هوا چند روز سالم بود اما دوباره با باگذشت شرایط پایدار به هوای تهران این مشکل مجدد بروز کرد.

این درحالی است که در هفته هوای پاک قرار داریم و عدم توجه مسوولان به این معضل به شدت تامل بر انگیز است و گواه آن عدم حضور وزارت نفت، صنایع و رئیس سازمان‌ حفاظت محیط زیست و رئیس ستاد حمل‌ونقل و سوخت در همایش روز گذشته صنعت و هوای پاک بود به طوری که یادداشت تفاهم همکاری که قرار بود در پایان همایش دیروز به امضا، مسوولان ذکر شده برسد هرگز به امضا نرسید.

این تفاهمنامه در مورد انجام اقداماتی جهت کاهش آلودگی هوا تهران و بهبود کیفیت هوا بود

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  12:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها