0

حضور گیلیام ، لوکونت و تروئیبا در جشنواره انیمیشن لیون

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

حضور گیلیام ، لوکونت و تروئیبا در جشنواره انیمیشن لیون

به گزارش مهر از پایگاه اینترنتی سینمای اروپا، تری گیلیام انگلیسی ، پاتریس لوکونت فرانسوی و فرناندو تروئیبای اسپانیایی در نخستین دوره جشنواره انیمیشن " کارتون" در ماه مارس حضور می یابند.

گیلیام با انیمیشن فوتوریستی "1884" به کارگردانی تیم اولایو به جشنواره می‌آید و گیلیام تهیه کننده این انیمیشن است.

پاتریس لوکونت که با فیلم‌هایش در اروپا چهره‌ای شناخته شده به شمار می‌رود این بار با کارگردانی انیمیشن " فروشگاه خودکشی" تجربه‌ای تازه را از سر گذرانده است.این کارتون دو بعدی که از کتاب‌های مصور فرانسوی اقتباس شده ، چندی پیش در جشنواره انیمیشن انسی برنده جایزه شده بود.

فرناندو تروئیبا هم با انیمیشن " چیکو و ریتا" راهی جشنواره کارتون شده است. فرناندو تروئیبا با همکاری خاویر ماریسکال کارگردانی این انیمیشن کمدی رمانتیک را بر عهده داشته اند." چیکو و ریتا" پیش از این در دو جشنواره تلوراید و تورنتو به نمایش در آمده و مورد استقبال قرار گرفته بودند.

در جشنواره " کارتون" علاوه بر نمایش فیلم‌های انیمیشن ، بازار انیمیشن اورپا و نشست‌های تهیه کنندگان فیلم‌های انیمیشن برگزار می‌شود.

این جشنواره از دوم تا چهارم ماه مارس ( 11 تا 13 اسفند) در شهر لیون پاریس برگزار می‌شود.570 دست اندرکار حوزه انیمیشن مهمان این جشنواره سه روزه هستند و در این مدت نزدیک به 90 فیلم کوتاه و بلند انیمیشن به نمایش در می‌آید.


سه شنبه 5 بهمن 1389  12:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها