0

مشاور شارون از محمود عباس تمجيد كرد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

مشاور شارون از محمود عباس تمجيد كرد

 "الياس كرام "‌ خبرنگار الجزيره در قدس شريف، افشاي اسناد محرمانه مذاكرات سازش بين تشكيلات خودگردان فلسطين و رژيم صهونيستي را باعث غافلگيري رسانه صهيونيستي بويژه "هاآرتص "، "معاريو " و "آحرونوت " دانست و درباره بازتاب اين افشاگري در ميان صهيونيست‌ها گفت: هم اكنون بسياري از رسانه‌هاي صهيونيستي و شبكه‌هاي راديويي با اهتمام زائد الوصفي اين موضوع را پيگيري كرده و به زبان عبري ترجمه مي‌كنند. 

وي با بيان اينكه راديوي ارتش اسرائيل برنامه ويژه‌اي را به اين افشاگري اختصاص داد،‌ افزود: اين شبكه راديويي هم اكنون علاوه بر دعوت از كارشناسان صهيونيستي، بسياري از گفت‌وگوها و تحليل‌هاي متعلق به افشاگري اسناد مذاكرات سازش را دوبله كرده و پخش مي كند. 

كرام با بيان اينكه مشاور سياسي آريل شارون لحظاتي پيش در گفت‌وگو با يكي از رسانه‌هاي صهيونيستي از نيت تشكيلات خودگردان در خصوص مذاكرات سازش به منظور آنچه فراگيري صلح در خاورميانه مي‌نامد، تمجيد كرد، افزود: مشاور سياسي شارون با بيان اينكه از انتشار اين اسناد غافلگير نشده است، به طور تلويحي صحت اين اسناد را تاييد كرد. 

دفتر ايهود اولمرت نخست وزير سابق رژيم صهيونيستي كه مذاكرات سازش در زمان وي آغاز شده‌اند،‌ مدعي شده كه هر چند بسياري از اين اسناد درست هستند ولي عاري از امور غلط و عيب و ايراد نيست. 

الجزيره وعده خود در خصوص افشاي هزاران سند سري و محرمانه به سبك ويكيليس را با انتشار بيش از هزار و 600 سند محرمانه متعلق به مذاكرات سازش بين تشكيلات خودگردان فلسطين و رژيم صهيونيستي را عملي كرد و پرده از بسياري از معاملات نابحق گروه مذاكره كننده فلسطيني بر سر اراضي فلسطيني و حاتم بخشي آنها از كيسه ملت فلسطين برداشت. 

اين گزارش حاكي است كه اسناد مذكور محتوا، خطوط كلي و پيشنهادات هر كدام از طرفين درباره بسياري از قضاياي اساسي آرمان فلسطين كه بر روي ميز مذاكره قرار بودند از جمله موضوعات قدس شريف، آوارگان،‌ مرزها،‌همكاري‌هاي امنيتي بين تشكيلات خودگران فلسطين و تل‌آويو، جنگ 22 روزه و گزارش گلدستون را افشاء كرده‌اند. 

بر اساس اسناد افشا شده، تيم مذاكره فلسطيني به رياست صائب عريقات از آمادگي خود براي مبادله كردن كوي شيخ جراح با سرزمين‌هايي در داخل اراضي اشغالي سخن گفته است. 

اين گزارش حاكي است كه بر اساس برخي از اسناد منتشر شده، تشكيلات خودگردان فلسطين اعلام آمادگي كرده است كه همه زمين‌هاي شهرك‌هاي صهيونيست نشين را به جز "ابو غنيم " به طرف صهيونيستي مي‌بخشد. 

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  12:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها