0

تامين گازوئيل 150 توماني مرغداري‌ها و تكذيب توليد مرغ هورموني

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

تامين گازوئيل 150 توماني مرغداري‌ها و تكذيب توليد مرغ هورموني

 حميد فاضلي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در تحليلي از آخرين وضعيت بازار مرغ و ظرفيت‌هاي توليدي صنعت مرغداري كشور، اظهار داشت: علي‌رغم آنكه طي چند هفته نخست اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها وقفه‌اي در توليد ايجاد شد و توليدكنندگان در بلاتكليفي به سر بردند اما خوشبختانه در حال حاضر روند فعاليت مرغداري‌ها متعادل و فرآيند توليد مرغ مصرفي كشور بهبود يافته اما توليد‌كنندگان همچنان بلاتكليف هستند. 
وي افزايش قيمت گازوئيل را موجب افزايش قيمت تمام شده مرغ توليدي داخل برشمرد و ادامه داد: تحويل گازوئيل مورد نياز مرغداري‌ها به قيمت 150 تومان، باعث بازگشت تقريبي ثبات در روند توليد شد اما در اين بين براي توليدكنندگان تشريح نشد كه اين افزايش بهاي حامل‌هاي انرژي در كجاي قيمت تمام شده توليدات بايد لحاظ و تناقض بين هزينه‌ها و فروش چگونه بايد جبران شود؟ 
وي ضمن تأكيد بر اينكه مطابق تدابير اجرايي لحاظ شده در قانون هدفمندي يارانه‌ها، اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي بايد طي پنج سال و به تدريج اتفاق مي‌افتاد، افزود: در بخش كشاورزي بحث حمايت از توليدكنندگان در قالب بسته‌هاي حمايتي مطرح است اما هنوز شفافيت لازم در اين باره وجود ندارد و توليدكنندگان از آينده فعاليتي خود بي‌اطلاع هستند. 
وي خاطرنشان كرد: براي بهره‌وري حداكثري از ظرفيت‌هاي توليدي كشور نيازمند ايجاد ظرفيت‌هاي جديد حمايتي هستيم كه از جمله آنها مي‌‌توان به تخصيص تسهيلات حمايتي، افزايش اعتبارات توسعه‌اي، بهينه‌سازي تجهيزات و تأسيسات، بهبود شرايط بازار و تسريع در اجرايي شدن تدابير لحاظ شده در قالب بسته‌هاي حمايتي بخش توليدي اشاره كرد. 
وي ضمن تأكيد بر بلاتكليفي توليدكنندگان بعد از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، اظهار داشت: شرايط بخش توليدي در صنعت مرغداري به گونه‌اي است كه فعالان در اين حوزه آتيه روشني را براي خود ترسيم نمي‌كنند. مسئولان اجرايي كشور در حالي از تخصيص و پرداخت تسهيلات حمايتي صحبت مي‌كنند كه 90 درصد توليدكنندگان صنعت مرغداري براي دريافت اين تسهيلات با مشكلات عديده‌اي مواجه و امكان استفاده از اين منابع را ندارند. 
وي افزود: معتقدم اجرايي شدن قانون هدفمندي يارانه‌ها در بلند مدت به نفع بخش توليدي كشور است اما ايجاد سازوكارهاي اجرايي اين قانون بدون صدمه زدن به بخش توليدي كشور يك الزام اساسي است. 

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  11:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها