0

ليزر در درمان بيماري‌هاي چشمي ناشي از ديابت كاربرد اساسي دارد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

ليزر در درمان بيماري‌هاي چشمي ناشي از ديابت كاربرد اساسي دارد

 سيدمرتضي انتظاري در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص كاربرد ليزر در درمان بيماري‌هاي شبكيه چشم، اظهار داشت: ليزر علاوه بر درمان بيماري‌هاي شبكيه چشم، نقش تشخيصي نيز دارد. 

وي گفت: در حال حاضر به وسيله دستگاه‌هاي جديد، از لايه‌هاي شبكيه چشم تصويربرداري مي‌شود و اگر ضايعه‌اي حتي در حد ميكرون باشد، قابل تشخيص خواهد بود و به وسيله ليزر درمان مي‌شود. 

اين استاديار و عضو هيئت علمي دانشگاه علوم‌‌پزشكي شهيد بهشتي، بيماري "ديابت " را يكي از مهمترين علل نابينايي در كشور دانست و افزود: ليزر كاربرد اساسي در درمان بيماري‌هاي چشم كه ديابت منشأ آن است، دارد و از بروز نابينايي در افراد ديابتي جلوگيري مي‌كند البته درمان ورم لكه زرد، خونريزي‌ها و جدا شدگي شبكيه چشم با ليزر نيز مانع از نابينايي مي‌شود. 

انتظاري ادامه داد: در مواردي كه درجه نزديك‌بيني افراد بالاست و در خطر سوراخ شدن و جداشدگي شبكيه چشم قرار دارند، كاربرد ليزر مانع از سوراخ شدن شبكيه و نابينايي مي‌شود. 

اين فلوشيپ بيماري‌هاي شبكيه و زجاجيه چشم، به ديگر كاربرد‌هاي ليزر در درمان بيماري‌هاي شبكيه چشم اشاره كرد و گفت: ليزر در درمان انسداد‌هاي عروقي چشم و تومورهاي عروقي شبكيه چشم كاربرد دارد همچنين استفاده از ليزر در درمان گلكوم با زاويه باز مؤثر است و مانع از نابينايي مي‌شود.

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  11:18 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها