0

شكارچي كراكي «خاطره» محاكمه شد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

شكارچي كراكي «خاطره» محاكمه شد

 عصر روز 30 شهريور امسال، مأموران كلانتري 141 شهران، از وقوع قتل زن جواني در منزل مسكوني وي واقع در شهرك قائم باخبر شدند. 

مأموران با حضور در محل حادثه متوجه شدند زن جواني به نام خاطره بر اثر ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده و صوفيا، دختر 5 ساله وي هم كه توسط فرد مهاجم به شدت مجروح شده، به بيمارستان منتقل شده است. 

مدير مجتمع مسكوني،‌ به مأموران پليس گفت: شوهر مقتول با من تماس گرفت و مدعي شد از خانه وي با او تماسي نيمه‌تمام گرفته شده كه در آن صداي فرياد همسر و دخترش به گوش مي‌رسيده است. زماني كه مقابل خانه آنها رسيدم جواني كتاني به دست قصد خروج از خانه را داشت كه به صورت من مشتي زد و فرار كرد و من تنها توانستم كتاني او را بگيرم. 

با توجه به اينكه، همسايه‌هاي ديگر نيز قاتل را ديده بودند، هويت وي به سرعت شناسايي و مشخص شد وي كارگر بنگاه معاملات ملكي است كه قرار بود براي خانه مقتول مشتري بياورد. 

چند ساعت از اين حادثه نگذشته بود كه مهران، با حضور در كلانتري، خود را قاتل خاطره معرفي كرد و مدعي شد كه با انگيزه سرقت به خانه اين استاد دانشگاه رفته است. 

با اعتراف مهران به ارتكاب قتل، قرار مجرميت وي به اتهام، مباشرت در قتل عمد خاطره، شروع به قتل صوفيا و سرقت مقرون به آزار 300 هزار تومان پول نقد صادر و پرونده براي رسيدگي به دادگاه كيفري استان تهران ارسال شد. 

جلسه محاكمه روز گذشته در شعبه 113 و به رياست قاضي محمدسلطان همتيار برگزار شد و شفيعي، نماينده دادستان با اشاره به كيفرخواست صادره خواستار مجازات متهم شد؛ اولياي‌دم نيز خواسته خود را قصاص متهم عنوان كردند. 

در ادامه جلسه، متهم با انكار تمام اعترافات قبلي خود گفت: اعترافات قبلي من تحت فشار و شكنجه بوده است. 

قاضي از متهم در خصوص اظهارات شاهدان كه وي را در حين فرار از خانه مقتول ديده‌اند و همچنين مواجهه او با صوفيا، سؤال كرد كه متهم تمام آنها را دروغ خواند. 

وي در خصوص روز حادثه گفت: بعد از اينكه با پدرم به خاطر پول موادمخدر درگيري شدم، به مغازه رفتم و يك مشتري براي بلوك كناري مقتول بردم. خواستم آنها را به خانه مقتول ببرم تا آنجا را هم ببينند اما آيفون آنها خراب بود و به مشتريان گفتم چرخي در شهرك بزنند تا با صاحبخانه هماهنگ كنم. 

متهم ادامه داد: با آسانسور بالا رفتم و وقتي مقابل خانه مقتول رسيدم، متوجه شدم كه در خانه باز است. كنجكاو شدم و در را باز كردم، اما ناگهان با ديوار خون‌آلود رو به رو شدم؛‌ كتاني خود را درآوردم و داخل خانه شدم كه با جسد مقتول در اتاق خواب مواجه شدم. بعد از ديدن جسد از ترس پا به فرار گذاشتم كه قبل از خروج مقداري پول از روي ميز برداشتم. هنگام خروج زن همسايه جلوي مرا گرفت كه از ترس مشتي هم به صورت او زدم. 

مهران، با بيان اينكه با انگيزه نياز به پول براي تهيه موادمخدر اقدام به سرقت كرده است، اعترافات قبلي خود مبني بر اينكه صوفيا، در خانه را به روي او باز كرده منكر و مدعي شد كه در خانه باز بوده است. 

متهم در تحقيقات اوليه اعتراف كرده بود كه خاطره را تهديد به پرداخت پول كرده و خاطره بعد از اينكه در اتاق‌ها موفق به تهيه پول نشده بود، سراغ كمد لباس‌ها رفته و از جيب يك كت طوسي رنگ، 3 تراول‌ يك صد هزار توماني درآورده و به او داده است؛ اما مهران در جلسه دادگاه تمام اين اعترافات را انكار كرد و مدعي بود كه به او القا شده است. 

وي در حالي اعترافات خود را منكر مي شد كه در اولين تحقيقات، به تعويض لباس خوني خود، تعداد دقيق ضرباتي كه به صوفيا زده بود و همچنين تعداد گره‌هايي كه با روسري به دست خاطره زده بود را بيان كرده بود؛ او حتي از محلي كه خاطره روسري‌هايش را قرار مي‌داد، خبر داشت. 

قاضي همتيار به متهم گفت اگر قبول كنيم كه در آگاهي و دادسرا تو را شكنجه كردند، چطور در كلانتري و فقط چند ساعت بعد از قتل خودت مدعي شدي كه خاطره را كشتي كه متهم فقط سكوت كرد. 

متهم مدعي در حالي مدعي بود كه بارها در آگاهي شكنجه شده است كه در پاسخ به سؤال قاضي حتي نتوانست يك نشانه از شكنجه را نشان دهد و مدعي بود كه جاي شكنجه زود خوب شده است؛ اما او مدعي بود كه جاي دندان زن همسايه كه با او درگير شده، بعد از 5 ماه همچنان روي دستش است. 

مهران به قاضي گفت حدود 15 بار مشتري به خانه مقتول برده است كه شوهر مقتول در واكنش به اين اظهارات گفت: يك بار هم او را نديده بود. 

در ادامه جلسه، مدير ساختمان كه با متهم درگير شده بود درباره روز حادثه گفت: بعد از اينكه مقابل خانه خاطره رسيدم، متهم را در حال فرار ديدم كه به من گفت اگر كنار نروي، برايت دردسر درست مي‌شود؛ كتاني را از او گرفتم كه با مشت به صورتم زد و فرار كرد. 

وي با بيان اينكه ادعاي متهم در خصوص خراب بودن آيفون دروغ است، گفت: درباره ادعاي وي كه گفت با ديوار خون‌آلود مقابل در وروي مواجه شدم بايد بگويم كه اساسا مقابل در ورودي واحد آپارتمان، ديواري وجود ندارد.

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  11:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها