0

مجمع نمي‌تواند موارد اختلاف شوراي نگهبان و مجلس را با تغييرات به تصويب برساند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مجمع نمي‌تواند موارد اختلاف شوراي نگهبان و مجلس را با تغييرات به تصويب برساند

89/11/05 - 10:40
شماره:8911050116
نسخه چاپي ارسال به دوستان
ثروتي در گفت‌وگو با فارس:
مجمع نمي‌تواند موارد اختلاف شوراي نگهبان و مجلس را با تغييرات به تصويب برساند

خبرگزاري فارس: خبرگزاري فارس: عضو كميسيون تلفيق برنامه پنجم مجلس گفت: اگر چه شوراي نگهبان در موارد اختلافاتي مجلس و آن شورا، 2 بار 5 مصوبه ارسالي را رد كرد، اما نهايتا مجمع تشخيص آن 5 مورد را با تغييراتي به تصويب رساند، نگاه بنده هم اين بود كه مجمع تشخص نمي‌تواند موارد را تغيير دهد.

موسي‌الرضا ثروتي نماينده مردم بجنورد و عضو كميسيون تلفيق برنامه پنجم توسعه كشور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس و در واكنش به نامه رئيس‌جمهور به نمايندگان مجلس با اشاره به نامه رئيس‌جمهور خطاب به نمايندگان، گفت: 6 بند از بندهاي برنامه پنجم مورد اختلاف مجلس و شوراي نگهبان بود كه همه اين موارد با اصرار مجلس به مجمع تشخيص ارسال شده و مجمع نيز پس از ارائه نظرات خود، 5 بند از مجموع بندها را تصويب كرد كه در اين زمينه فقط بند مربوط به انتخاب رئيس كل بانك مركزي باقي مانده است.

وي افزود: مجمع هنوز تصميم جديدي در رابطه با نحوه انتخاب رئيس كل بانك مركزي اتخاذ نكرده چرا كه همين موضوعات مطرح شده از سوي رئيس جمهور را رهبر معظم انقلاب به مجمع عودت داده‌اند؛ يعني نظر مجمع تشخيص درباره انتخاب رئيس كل بانك مركزي و حدود و اختيارات آن كه بايد براساس اين نظر در اختيار روساي 3 قوه باشد، به رهبر معظم انقلاب تقديم شد اما ايشان اين نظر مجمع را براي اصلاح، مجددا به مجمع بازگردانند، از اين رو در حال حاضر همه موارد برنامه پنجم توسعه كشور به جز مورد مربوط به بانك مركزي به دولت ابلاغ شده است.

عضو كميسيون تلفيق برنامه پنجم توسعه كشور با بيان اينكه رئيس جمهور حق دارد كه ديدگاه و نظرات خود را بيان كند، تصريح كرد: رئيس جمهور اگر چه در جلسات مجمع شركت نمي‌كند اما خود رسما عضو مجمع بوده و مي‌تواند در جلسات حاضر و نظر خود را بيان و از آن دفاع كند.

ثروتي در ادامه اظهار داشت: اگر چه شوراي نگهبان در موارد اختلافاتي مجلس و آن شورا، 2 بار 5 مصوبه ارسالي را رد كرد، اما نهايتا مجمع تشخيص آن 5 مورد را با تغييراتي به تصويب رساند، نگاه بنده هم اين بود كه مجمع تشخص نمي‌تواند موارد را تغيير دهد.

وي تاكيد كرد: زماني كه هر 6 مورد توسط مجمع تشخص خدمت رهبري تقديم شد، ايشان 5 مورد را تصويب كرده و فقط يك مورد كه همان موضوع رئيس كل بانك مركزي بود را نپذيرفته و فرموده بودند كه "اين مسئله نياز به بررسي بيشتر دارد ".

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  11:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها