0

خاتمي و مجمع روحانيون مبارز تبديل به معاند نظام شده‌اند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

خاتمي و مجمع روحانيون مبارز تبديل به معاند نظام شده‌اند

89/11/05 - 10:28
شماره:8911041016
نسخه چاپي ارسال به دوستان
انبارلويي در گفت‌و‌گو با فارس:
خاتمي و مجمع روحانيون مبارز تبديل به معاند نظام شده‌اند

خبرگزاري فارس: رئيس مركز سياسي حزب مؤتلفه اسلامي گفت: عملكرد و جهت‌گيري‌هاي مجمع روحانيون مبارز و خاتمي در طول فتنه 88 به صراحت نشان ‌مي‌د‌هد آنها تبديل به معاند نظام شده‌اند.

محمد كاظم انبارلويي در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس«توانا» اظهارداشت: در تاريخ معاصر ما جرياناتي متاثر از به اصطلاح مدرنيته و فرهنگ و آموزه‌هاي غربي بوده‌اند كه همواره در تقابل با تفكر اسلامي بودند؛ اين رويارويي در نهضت تنباكو، نهضت مشروطه و ملي‌شدن صنعت نفت بارز و آشكار بود.

وي يادآور شد: در جريان مشروطه دو گروه دست به تحصن زدند؛ عده‌اي در حرم حضرت عبدالعظيم و عده‌اي ديگر نيز در سفارت انگليس متحصن شدند بنابراين درگيري اين طيف‌ها موجب شد كه حكومت ديكتاتوري رضاخان بيرون آيد.

رئيس مركز سياسي حزب مؤتلفه اسلامي گفت: تفكر برخواسته از مدرنيته يا غرب‌گرايي در بعد از پيروزي انقلاب اسلامي مثلاً در جريان بني‌صدر نمود داشت، شعار اصلي اين تفكر، جدايي دين از سياست و تجويز فرهنگ سكولاريسم است.

انبارلويي تشريح كرد: در اواخر قرن بيستم با فروپاشي شوروي و سقوط ماركسيسم، ليبرال‌ها تنها رقيب خود را شكست خورده ديدند و در نتيجه ادعاي پايان تاريخ و يكه‌تازي فكر ليبراليسم به عنوان انديشه‌ مسلط بر نظام جهاني را دادند و در ايران نيز افراد و جريان‌هايي متاثر از تفكر ليبراليسم شكل گرفت كه در نتيجه مدرنيته همواره خود را در ايران توسط اين اشخاص و گروه‌ها باز توليد مي‌كرد.

وي با بيان اينكه تفكر ليبرالي در طول تاريخ انقلاب بارها با تفكر انقلاب اسلامي درگير شده ‌است، تصريح كرد: مجمع روحانيون مبارز، حزب منحله سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي و حزب منحله مشاركت، در بعد از انقلاب و در دوران دوم خرداد كانديد باز توليد مدرنيسم و ليبراليسم در ايران بودند كه بعد از دوم خرداد 76، واژگان برگرفته از اين تفكر همچون آزادي، حقوق بشر و جامعه مدني را در ادبيات سياسي كشور وارد كردند.

سردبير روزنامه رسالت خاطرنشان كرد: نكته حائز اهميت ظاهر عامه‌پسند اين كلمات و شعار‌هاي زيبا بود؛ اما در باطن اهداف ديگري را جست‌وجو مي‌كرد،‌ چراكه افرادي كه قصد داشتند ريشه‌هاي ديانت، اسلام و انديشه‌هاي امام خميني (ره) را قطع كنند خود را پشت اين شعارها پنهان كردند.

انبارلويي هدف اصلي همه اين شعارها را سكولاريزه كردن جامعه اسلامي عنوان و خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامي ايران، انقلابي الهي بود و مردم بر اساس خواسته‌هاي كاملا مذهبي و ايدئولوژيك رژيم طاغوت را سرنگون كردند و بنيانگذار و رهبر آن ولي فقيه جامع‌الشرايط است.

وي تصريح كرد: جريان شكل‌ گرفته در دوم خرداد، به صراحت با انديشه‌هاي ناب امام خميني (ره)، روحانيت و دين به مخالفت و مبارزه پرداخت كه در طول دوره به اصطلاح اصلاحات مكرر از سوي اعضا سازمان‌ مجاهدين و حزب مشاركت تكرار شد.

عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي يادآور شد: جريان ليبرال موجود در كشور قبل از سال 76 جنبشي بي سر بود بنابراين با توجه به گرايش‌هاي فكري خاتمي به سراغ او رفتند و وي را براي رهبري جريان ليبرال انتخاب و كانديداي رياست جمهوري كرده و به اين وسيله اقدام به يارگيري در داخل جريان انقلاب كردند.

رئيس مركز سياسي حزب موتلفه اسلامي گفت: ليبراليسم در مقابله با دين، آن چهره آشكار پست ماركسيست‌ها را ندارد و سعي مي‌كند ظواهر را تا حد امكان حفظ كند، لذا اصل دين را افيون نمي‌دانند، بلكه مي‌گويد دين بايد در حوزه فردي جاري باشد كه همان سكولاريزه‌سازي جامعه اسلامي است.

وي با اشاره به شعار اوليه خاتمي كه مي‌گفت بايد«معاند را به مخالف و مخالف به منتقد و منتقد را به موافق تبديل كرد»، افزود: خود آقاي خاتمي پس از گذر اين مدت، از موافق به منتقد، از منتقد به مخالف و اكنون از مخالف به معاند تبديل شده كه اوج آن در فتنه 88 مشاهده شد.

سردبير روزنامه رسالت يادآور شد: در فتنه 88 تمام ارزش‌هاي اسلام و اصول انقلاب را زير پا گذاشتند و امثال آقاي خاتمي هم هيچگاه آنها را محكوم نكرد؛ سران فتنه راي مردم و نهادهاي قانوني كشور همچون شوراي بسيار مهم نگهبان را بدون هيچ دليل محكمه‌پسندي زير سوال بردند و در اصل عليه جمهوريت شورش كردند.

وي اعمال و كردار آقاي خاتمي و ديگر سران فتنه را در حال حاضر180 درجه با شعار‌هاي انقلاب اسلامي مغاير دانست و افزود: آنها به اراذل اوباشي كه در روز عاشورا به ساحت مقدس امام حسين (عليه‌السلام) و عزاداران جسارت كردند لقب مردم خداجو دادند كه موجب شد پرده از چهره واقعي بسياري پائين آيد.

رئيس مركز سياسي حزب موتلفه اسلامي با بيان اينكه مدل 88 خاتمي، موسوي و كروبي بسيار با گذشته آنها متفاوت است، خاطرنشان كرد: شخصيتي مثل شمر زماني در ركاب اميرالمومنين علي (عليه‌السلام) بود، اما در كربلا سر از تن امام سوم حضرت ابي‌عبدالله الحسين(عليه‌السلام) جدا كرد؛ آنها كار را به جايي رساندند كه افرادي چون اوباما و نتانياهو و شيمون پرز دهان به ستايش آنها باز كردند و اين در حالي است كه سران فتنه از مرزبندي با دشمن خودداري كردند.

وي گفت: حوادث فتنه بزرگ 88 موجب بصيرت‌دهي به خواص و عوام كشور شد؛ لذا بنا بر شاخص حضرت امام خميني (ره) ملاك حال فعلي افراد است.

انبارلويي به تاكيدات رهبر معظم انقلاب مبني بر روشن ساختن مرز با دشمن اشاره كرد و گفت: آنها به نصايح و رهنمود‌هاي حكيمانه رهبر انقلاب پشت پا زدند و اين در حالي است كه رهبر فرزانه انقلاب پدرانه به آنها مهلت بازگشت به راه حق را دادند.

وي با تاكيد بر اينكه موضوع تقلب و احمدي‌نژاد بهانه‌اي بيش نبود، گفت: انجام كارهاي بزرگ چون سهميه‌بندي سوخت و قانون هدفمند كردن يارانه‌ها بزرگترين دليل داشتن جايگاه اجتماعي بسيار بالاي دولت احمدي نژاد است و مردم با جان و دل با اين دولت همكاري مي‌كنند چراكه به اين دولت و سياست‌‌هاي آن راي بالايي داده‌اند.

مسئول مركز سياسي حزب موتلفه اسلامي استقبال پرشور و گسترده مردم در سفرهاي استاني از رئيس جمهوري را نمونه آشكاري از داشتن پايگاه اجتماعي دولت دهم دانست و افزود: در غير اين صورت محال بود كه بتوان اين برنامه‌هاي بسيار مهم و بزرگ را در كشور اجرا كرد.

وي خطاب به سران فتنه اين سؤال را پرسيد كه چرا شورش اشراف در مقابل راي اكثريت مردم و جمهوريت را مديريت مي‌كنيد؟

انبارلويي تاكيد كرد: امروز خاتمي در كنار معاندين نظام نقش ايفا مي‌كند، مجمع روحانيون مبارز كه آقاي خاتمي مسئول شوراي سياست‌گذاري آن است، روز 30 خرداد را كه روز اعلام جنگ مسلحانه منافقين عليه نظام است به عنوان روز راهپيمايي عليه دولت انتخاب مي‌كند كه اين به معناي اعلام پايان حيات سياسي مجمع روحانيون مبارز است؛ چراكه مجمع روحانيون به صراحت نشان داد كه تبديل به معاند نظام شده است.

وي تصريح كرد: همراهي مجمع روحانيون مبارز با جريان فتنه، به معناي پايان حيات سياسي اين حزب در اردوگاه انقلاب اسلامي است كه اكنون در اردوگاه دشمنان و غرب به فعاليت سياسي خود ادامه مي‌دهند.

سردبير روزنامه رسالت تاكيد كرد: جريان فتنه و سران آن در اردوگاه غرب بازي كرده و به طور دائم آن را سرويس‌دهي مي‌كنند؛ آنها دستورالعمل و پيام‌هاي آنها را اجرايي مي‌كنند، حتي حلقه‌هاي فكري خود را در لندن و آمريكا تشكيل و فتنه‌گري‌هايي را در غرب نمايندگي مي‌كنند.

وي در ادامه گفت: افرادي كه در ميان جريان فتنه ظاهراً لباس روحاني به تن كرده‌اند، با تكرار حرف‌هاي سكولارها ديگر شأن و جايگاه روحاني اسلام را ندارند، چراكه براي فردي كه اعتقادي به روحانيت اسلام و مرجعيت ندارد فرقي ندارد لباس مقدس روحاني در تنش باشد يا نباشد.

انبارلويي با بيان اينكه در توبه بازگشت به اردوگاه اسلام به روي همه باز است، خاطرنشان كرد: ظاهر امور نشان مي‌دهد سران فتنه قصد توبه ندارند؛ چراكه هنوز از اقدامات خود اعلام پشيماني نكرده و مرز خود را با دشمن مشخص نكرده‌اند.

وي درباره باز بودن در توبه توضيح داد: معناي توبه كردن سران و اصحاب فتنه اين نيست كه اگر توبه كنند دوباره مي‌توانند به جايگاه قبلي بازگردند، بلكه توبه آنها براي اين است كه خود را از منجلاب خود ساخته فتنه نجات داده و بتوانند به عنوان شهروند عادي در جامعه زندگي كنند.

انبارلويي تاكيد كرد: در نزد مردم سران فتنه همان افراد باسابقه گذشته نيستند؛ آنها با توبه بايد از همكاري و سرويس‌دهي به دستگاه‌هاي جاسوسي اجانب و دشمن خودداري كنند تا شايد بتوانند قيامت خود را اصلاح كنند؛ بنابراين به عنوان مثال اگر امام جماعتي گناه كبيره‌اي كند، او را ديگر پيش‌نماز نمي‌كنند، لذا اگر توبه كند مي‌تواند به عنوان ماموم در صف نماز جماعت مانند بقيه مردم شركت كند.

وي افزود: نظام تاكنون با رأفت اسلامي با سران فتنه مواجه شده و جلوي خشم انقلابي مردم را گرفته است؛ در غير اين صورت خود مردم حق فتنه‌گران را به كف دستشان مي‌گذاشتند؛ بنابراين اگر سران فتنه مي‌‌خواهند در اين كشور زندگي كنند بايد در پيشگام خداوند متعال و مردم توبه كنند.

رئيس مركز سياسي حزب موتلفه اسلامي خاطرنشان كرد: برخي بزرگان از سر خيرخواهي و دلسوزي به سران فتنه توصيه مي‌كنند كه توبه كنند؛ اما برخي گمان كرده‌اند كه انگار نظام به آنها نيازمند است و مي‌خواهد راه آنها را بر گرداندن به مناصب هموار كند كه اين اشتباهي بزرگ است، چراكه سران فتنه صلاحيت‌هاي ديني، شرعي و قانوني خود را از دست داده‌اند.

وي در ادامه بيان داشت: كشور در چند ساله اخير پوست‌اندازي جديدي كرده و طيف‌بندي‌هاي جديدي نسبت به گذشته شكل گرفته است؛ نسل و نياز‌هاي مردم متعالي‌تر شده است و احمدي‌نژاد با نيروي جواني و توانايي‌هاي بالا نماد دهه چهارم انقلاب است.

انبارلويي گفت: احمدي‌نژاد فرزند ملت، و خروجي فرهنگ انقلاب است، گفتمان او گفتمان ولايت فقيه و انتظار حضرت بقيةالله(عج) است كه نظام سلطه را در غرب و شرق عالم به چالش كشيده است.

وي انقلاب اسلامي ايران را محصول خون هزاران شهيد و جانباز از صدر اسلام تاكنون عنوان كرد و افزود: هر فرد ديگري غير از احمدي‌نژاد هم بر سر كار آيد بايد راه اسلام و گفتمان انقلاب را ادامه دهد؛ مردم هوشيار و در صحنه ايران هرگز اجازه نخواهند داد آمريكا و تفكر آمريكايي دوباره به كشور بازگردد و دست جنايتكار اسرائيل به سمت اين كشور دراز شود.

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  11:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها