0

آغاز فاز جديد احداث خانه‌هاي فرهنگ دانشجويي در 30 دانشگاه كشور

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

آغاز فاز جديد احداث خانه‌هاي فرهنگ دانشجويي در 30 دانشگاه كشور

 جليل دارا مديركل فرهنگي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس اظهار داشت: فاز اول طرح راه‌اندازي خانه فرهنگ شامل 25 دانشگاه بوده است كه از اواخر سال 1384 به همت دفتر امور فرهنگي آغاز شد و در سال 87 و 88 تعدادي از آنها نظير دانشگاه‌هاي بوعلي همدان، بيرجند، كردستان، هرمزگان، گيلان، خليج‌فارس، شهيد بهشتي و صنعتي شاهرود به بهره‌برداري رسيد. 

وي با اشاره به فعاليت كميته خانه فرهنگ دانشجويي به منظور پيشبرد سياست‌ها و راهبردهاي خانه فرهنگ و همچنين تقويت و گسترش فعاليت‌هاي فرهنگي دانشگاه‌ها در وزارت علوم، افزود: فاز جديد طرح احداث خانه‌هاي فرهنگ همزمان با دهه فجر انقلاب در سال 89 آغاز خواهد شد كه طي آن 30 دانشگاه خانه فرهنگ خود را احداث و راه‌اندازي خواهند كرد. 

مديركل فرهنگي وزارت علوم در همين زمينه گفت: بر اين اساس خانه فرهنگ در 2 دانشگاه گنبدكاووس و دامغان به صورت نمادين افتتاح مي‌شود تا در ادامه كار احداث خانه‌هاي فرهنگ در 28 دانشگاه ديگر از جمله دانشگاه‌هاي فم، مراغه، سمنان، سيستان و بلوچستان، رازي كرمانشاه، تفرش و علوم و فنون دريايي خرمشهر آغاز شود. 

دارا با بيان اينكه ساخت و ايجاد خانه فرهنگ بنا به درخواست دانشگاه‌ها و بررسي شرايط موجود هر دانشگاه نيز خاطرنشان كرد: ساخت و راه‌اندازي خانه‌هاي فرهنگ در دانشگاه‌ها با هدف تجميع و ساماندهي فعاليت‌هاي دانشجويان در قالب‌هاي فرهنگي و ايجاد مركزي مناسب جهت اين فعاليت‌ها راه‌اندازي شده است كه مي‌تواند برنامه‌هاي دانشجويي در حوزه فرهنگي را سرعت ببخشد. 

وي در پايان يادآور شد: بعد از احداث و راه‌اندازي خانه‌هاي فرهنگ دانشجويي، دفاتر كانون‌هاي فرهنگي و هنري، دفاتر نشريات علمي و فرهنگي، سالن اجتماعات، سالن مطالعه، نگارخانه، بانك نرم‌افزار فرهنگي و ... در خانه فرهنگ دانشجويي به فعاليت خود ادامه مي‌دهند. 

بر اساس اين گزارش، خانه فرهنگ دانشجويي به منظور فراهم آوردن زمينه فعاليت‌هاي فرهنگي دانشجويان پيش‌بيني شده و اهدافي چون ساماندهي فعاليت‌هاي فرهنگي و اوقات فراغت دانشجويان، ارتقاي وضعيت فرهنگي دانشجويان، توانمند‌سازي دانشجويان و افزايش اعتماد به نفس در آنها، افزايش آگاهي‌هاي اجتماعي، فرهنگي هنري به واسطه آموزش، يادگيري مهارت‌هاي مختلف ارتباطي و معرفي آثار دانشجويان به واسطه برگزاري گالري‌هاي هنري و نمايشگاه‌هاي فرهنگي و هنري براي آن تعريف شده است. 

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  11:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها