0

«سكوت» بهترين دستاويز خواص كوفي شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

«سكوت» بهترين دستاويز خواص كوفي شد

89/11/05 - 10:22
شماره:8911041043
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تكرار/ آيت‌الله نمازي در گفت‌وگو با فارس:
«سكوت» بهترين دستاويز خواص كوفي شد

خبرگزاري فارس: عضو خبرگان رهبري با بيان اينكه خواص كوفي «سكوت» را بهترين دستاويز براي خود قرار دادند، گفت:‌ از ابتداي انقلاب اسلامي تاكنون افرادي بوده‌اند كه در ظاهر، شعار خط امام را سرمي‌دانند اما در طول فتنه 88 مورد امتحان قرار گرفته و مردود شدند.

آيت‌الله عبدالنبي نمازي، عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت‌وگو با خبرنگار آيين و انديشه باشگاه خبري فارس«توانا» به مناسبت فرا رسيدن اربعين حسيني ضمن اشاره به عبرت‌هاي تاريخ اسلام اظهار داشت: عبرت‌هاي تاريخ به نوعي بعد از رحلت پيامبر اكرم(ص) آغاز شد.
وي افزود:‌ برخي افراد كه خود را از صحابه پيامبر(ص) مي‌دانستند به مجرد رحلت ايشان، يعني قبل از اينكه پيامبر را غسل دهند و قبل از اينكه پيامبر را كفن كنند و قبل از آنكه نمازي بر پيامبر بخوانند؛ جنازه پيامبر را گذاشتند و سراغ قدرت‌طلبي و ماجراجويي خويش رفتند.
آيت‌الله نمازي ابراز داشت: اين افراد همان‌هايي بودند كه ادعا داشتند يار پيامبر هستند،‌ اينها همان‌هايي هستند كه در واقعه غدير برخاستند و با علي عليه‌السلام دست دادند و به ايشان گفتند: بخٍّ بخٍّ لك يا علي»، اينها همان‌هايي هستند كه شورا و كميته تعيين رهبري تشكيل دادند و مسير رهبري را منحرف كردند و هيچ‎كسي هم حتي نفس نكشيد.
وي ادامه داد:‌ اين‌ها همان مهاجريني بودند كه با پيامبر مهاجرت كرده بودند و از خانه‌ و كاشانه‌شان گذشته بودند، اينها همان انصاري بودند كه به پيامبر اسلام(ص) پناه داده بودند،‌ اما متأسفانه ديديم كه همه آنها رفتند و در سكوت كامل در خانه نشستند و نسبت به پايمال شدن حقوق ولايت سكوت كردند.
اين مدرس سطح عالي حوزه علميه قم با بيان اينكه اين يكي از عبرت‌هاي تاريخ است، ابراز داشت: خواص در اين عرصه نقش خود را از دست دادند و به هر دليل تخريب، تهديد و يا تطميع سكوت كردند و با وجود اينكه فاصله‌اي هم از دوران پيامبر(ص) و بيعتش در غدير نگذشته بود، به همين راحتي بيعت شكستند و نقش خود را از دست دادند.

* خواص كوفي سكوت را بهترين راه نجات خود يافتند

آيت‌الله نمازي با بيان اينكه شكست خواص در سال 61 هجري قمري بار ديگر تكرار شد و آنها از حادثه سال 11 هجري كه آن همه اتفاقات تلخ را بر خاندان پيامبر موجب شد؛ عبرت نگرفتند، ابراز داشت: همان شيعيان كه در كوفه نامه نوشتند به امام حسين عليه‌السلام و از ايشان تقاضا كردند كه به كوفه تشريف بياورند، به محض ورود ابن‌زياد به كوفه و تهديد او همه ترسيدند و باز نيز سكوت كرده و در خانه‌هايشان نشستند و آن را بهترين دستاويز براي نجات خود يافتند.
وي ابراز داشت: كوفيان در نامه‌هاي خود به امام نوشته بودند كه در كوفه نعمت فراوان شده است، نهرها در كوفه جاري است، بوستان‌هاي ما پرثمر است و با ورود مسلم عليه‌السلام همه به او دست بيعت دادند اما با ورود ابن‌مرجانه سكوت را بهترين راه نجات خويش يافتند.
وي با بيان اينكه اينها همه درس‌هايي است كه ما بايد از تاريخ بگيريم، اظهار داشت: امروز بايد بسيار مراقب باشيم زيرا تاريخ هميشه تكرار مي‌شود و ما بايد از وقايع صدر اسلام عبرت بگيريم.
عضو خبرگان رهبري در پايان خاطرنشان كرد: از ابتداي انقلاب اسلامي تاكنون بوده‌اند افرادي كه در ظاهر، شعار خط امام را مي‌دادند اما در طول فتنه 88 مورد امتحان قرار گرفته و مردود شدند و بايد دانست كه اينها همه ريزش‌هاي انقلاب است كه رويش‌ها را به دنبال خود دارد.

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  11:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها