0

زیبا سازی منزل با رعایت اصول ساده طراحی داخلی

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

زیبا سازی منزل با رعایت اصول ساده طراحی داخلی


زیبا سازی منزل با رعایت اصول ساده طراحی داخلی

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی داخلی خانه، نقاشی فضای داخلی خانه است که به طور وسیعی در تغییر دکوراسیون منزل موثر است. شما می توانید بنا به سلیقه و خواست خودتان از رنگ های مختلفی برای رنگ کردن دیوارها استفاده کنید.اگر فضای شما کوچک و محدود است بهتر است از رنگ های روشن تر بهره بگیرید چون رنگ های سفید، خنثی یا کم مایه، نور را به بهترین وجه منعکس می کند و از لحاظ بصری دیوارها رابه عقب می راند و فضا را بزرگ تر نشان می دهد.
بهترین حالت، استفاده از رنگ روشن به طور غالب در کنار رنگ های تیره است تا با ایجاد تضاد، فضا را از یکنواختی خارج کند.هم چنین شما می توانید یکی از دیوارهای مهم خانه را با رنگ متفاوت تری از بقیه دیوارها رنگ و سعی کنید در این مورد از رنگی استفاده کنید که با رنگ اثاثیه منزل شما هماهنگ باشد چون باعث می شود فضای خانه شما بزرگ تر جلوه کند.از رنگ های روغنی برای درها و پنجره هایتان استفاده کنید. سعی کنید از رنگ های روشن برای درها استفاده کنید تا فضای شما را بزرگ تر نشان دهد. نوع چینش اسباب و اثاثیه و مبلمان خانه را تغییر دهید.از گل و گیاه برای تزئینات داخلی خانه استفاده کنید شما می توانید از انواع گل ها و درختچه ها برای زیبا کردن فضای داخلی خانه استفاده کنید، به این صورت که با نصب یا آویزان کردن آن ها به فضای خانه حال و هوای تازه و دلچسب تری بدهید.هم چنین می توانید از درختچه های بزرگ تر برای گوشه و کنار اتاق نشیمن استفاده کنید.
لوازم اضافی و دست و پاگیر را از جلوی دید بردارید. ایجاد هماهنگی گاه با حذف برخی از وسایل و گاه تنها با تغییر دادن رنگ لوازم حاضر امکان پذیر است.به جای انتخاب رومبلی های یک رنگ با طرح های درشت از پارچه های مورد علاقه خود کوسن های کوچک و رنگی تهیه کنید تا هم به فضا رنگ ببخشد و هم جای زیادی را اشغال نکند. استفاده از طرح ها و رنگ های شلوغ و غالب در اتاق های کوچک باید با احتیاط انجام شود.

● نکته هایی برای نگهداری دارو در منزل
داروهای بدون برچسب یا داروهای فله ای را هرگز در منزل یا محل کار نگه ندارید و آن ها را دور بیندازید. حداقل هر ۳ ماه یک بار همه داروهای موجود در منزل را از نظر تاریخ مصرف بررسی کنید و داروهای تاریخ گذشته را دور بیندازید. هرگز دارویی را در جعبه داروی دیگری نگذارید. به شرایط نگهداری دارو که روی جعبه دارو یا در بروشور آن ذکر شده است، توجه کنید.باقی مانده محلول سرم، قطره و شربت هایی که به طور ناقص مصرف شده است، قابل نگهداری نیست و باید به طور حتم دور ریخته شود.
داروها را در محلی مناسب و دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم آفتاب قرار دهید. این محل باید دور از دسترس کودکان باشد.بهتر است فهرستی از داروهای موجود در منزل تهیه و در محل نگهداری داروها نصب شود و هر چند وقت یک بار این فهرست بازبینی شود. می توان تاریخ انقضای هر دارو را هم در این فهرست نوشت.دارویی را که نمی شناسید، در منزل نگه ندارید. این گونه داروها را می توان به هلال احمر یا موسسات خیریه اهدا کرد. داروها را به افراد فقیر و محتاج ندهید زیرا ممکن است داروها را خودسرانه مصرف کنند و خطرهایی متوجه آن ها شود.به یاد داشته باشیم که مصرف خودسرانه دارو یا تجویز دارو برای دیگران مجاز نیست. برای استفاده از داروهای موجود در منزل، هر بار با پزشک خود مشورت کنیم. سرنگ یا دستکش استریل نیز تاریخ انقضای مصرف دارد، پس از پاره شدن کاغذ پوشش سرنگ یا دستکش در صورت استفاده نکردن، آن را دور بیندازید.
 

 

 

 

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

سه شنبه 5 بهمن 1389  12:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها