0

به عنوان هدیه كتاب نخرید!

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

به عنوان هدیه كتاب نخرید!


به عنوان هدیه كتاب نخرید!

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: «سرانه مطالعه كتاب در ایران 18دقیقه است!»، در همین راستا یكی از كارشناسان كه سرانه مطالعه اش 18 ثانیه در روز هم نبود علت اصلی عدم مطالعه كتاب را گران بودن این كالای فرهنگی دانست، ایشان گفت: «آخه چقدر گرونی؟! چقدر تورم؟! الان یه كتاب معمولی سه چار هزار تومنه، خب حیف نیست آدم این همه پول بده برای یه كتاب؟! در صورتی كه با همین مقدار پول می تونه یه پیتزا بخوره؟!»
یكی دیگر از كارشناسان نیز گفت:«سرانه مطالعه كتاب در دنیا 45 دقیقه است كه علت بالا بودن مطالعه كتاب در دنیا به این خاطر می باشد كه اصولا خارجی ها كلا بیكار هستند و وقت زیادی دارند، خب می نشینند و هی كتاب می خوانند، كتاب نخوانند چیكار كنند؟! فكر می كنید به مانند ما تلویزیونشان سریال های توپی همچون فاصله ها و زیرهشت و... پخش می كند؟! جالب است بدانید آن بیچاره ها حتی برنامه 90 هم ندارند!»
این كارشناس همچنین در مورد افرادی كه بر این عقیده هستند ما در بخش محتوایی كتاب مشكل داریم گفتند:«محتوا پحتوا(!)‍ كتابامون خیلی هم خوبه! و اصلا در این زمینه مشكلی نداریم، همین كتاب پنیر منو كی برداشت و چگونه غورباقه را قورت بدهیم و در سه سوت مدیر بشیم خیلی كتاب های باحالی هستند، مخصوصا كتاب های ونوسی ها و مریخی ها و آموزش برخی روابط(!) كه خودم این آخری را شصت بار خوانده ام!»
البته یك خبر خوشحال كننده هم اینكه در سال گذشته سرانه‍مطالعه ایرانی ها 10 دقیقه در روز بوده است و این پیشرفت 8 دقیقه ای خودش خیلی خیلی زیاد است، هر چند بدون ارائه‍این آمار نیز خودمان با نگاهی به خودمان و دوستان و آشنایانمان متوجه‍رشد هشتاد درصدی(!) سرانه مطالعه در كشور می شدیم و نیازی به این اطلاع رسانی و ارائه آمار هم نبود!
در پایان ذكر این نكته ضروری است كه كتاب چندان چیز خوبی هم نیست و به شما توصیه می كنیم جوگیر نشده و برای بالا رفتن سرانه مطالعه در كشور دست به اقدامات انتحاری نزنید! و بدانید اینكه می گویند كتاب بهترین هدیه است كلا حرف الكی ای است، باور ندارید این بار به جای دستبند و گردنبد در روز تولد همسرتان برایش دو سه تا كتاب بخرید!!
 

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

سه شنبه 5 بهمن 1389  12:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها