0

کوبا

 
svh2005
svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران

کوبا

جمهوری کوبا کشوری است تشکیل شده از مجمع الجزایری واقع در دریای کارائیب ، پایتخت آن هاوانا است و کوبا جزیره‌ای است که در میان دریای کارائیب و اقیانوس آتلانتیک شمالی قرار گرفته است و دارای مساحتی برابر ۱۱۰٬۸۶۱ کیلومتر مربع می‌باشد. مرز زمینی آن تنها با پایگاه دریائی ایالات متحده است که خلیج گوانتانامو نام دارد. آب و هوای کوبا معتدل و بادهای بسامان در این کشور در جریانند.

تاریخ
در سال ۱۹۵۲ استقلال خود را اعلام کرد.

سیاست


فیدل کاسترو رهبر انقلاب کمونیستی کوبا بود.

تقسیمات کشوری


جغرافیا
موقعیت جغرافیایی آن 00 80 غربی و 30 21 شمالی است. منابع طبیعی آن شمامل معادن کوبالت ، نیکل ، آهن ، مس ، کروم و سیلیکون است.

اقتصاد

با وجود سیاست بسته، دولت کوبا درصدد است تا قوانین اقتصادی این کشور را سهل کند . با هدف بهبود کارکرد موسسات تجاری ، کاستن کمبود جدی خوراک ، بهبود کالاهای مصرفی وخدمات ، اصلاحاتی در دهه ۱۹۹۰ میلادی انجام شد. با این حال متوسط استاندارد زندگی هنوز هم ، از پیش از دهه ۱۹۹۰ میلادی بخاطر قطع کمک های شوروی سابق پائین تر است. از اواخر سال ۲۰۰۰ کشور ونزوئلا قراردادی برای همکاری نفتی با این کشور به امضاء رساند و اکنون روزانه ۱۰۰,۰۰۰ بشکه نفت به این کشور تحویل می‌دهد . کوبا بخشی از پرداخت خود را بابت نفت به صورت خدمات انجام می‌دهد . ۲۰,۰۰۰ کوبائی متخصص پزشکی که در ونزوئلا کار می‌کنند جزو این برنامه هستند. افزایش قیمت فلزات در سال ۲۰۰۷ موجب بالا رفتن درآمد های کوبا از تولید کبالت و نیکل شده است. هاوانا با هدف کاهش قطع برق که از سال ۲۰۰۴ موجب نارضایتی مردم را فراهم آورده ، سرمایه گذاری در بخش انرژی را ادامه می‌دهد.

مردم
جمعیت کوبا ۱۱٬۳۹۴٬۰۴۳ نفر است و نرخ رشد جمعیت آن % ۰.۲۷۳ می‌باشد.


اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

سه شنبه 5 بهمن 1389  12:27 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها