0

ناگفته‌هاي دستگيري ريگي، نامه يكي از فتنه‌گران به امام در مورد ولايت‌فقيه، خط‌ دهي جريان نفاق به مجل

 
mohsenh
mohsenh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1156
محل سکونت : قم

ناگفته‌هاي دستگيري ريگي، نامه يكي از فتنه‌گران به امام در مورد ولايت‌فقيه، خط‌ دهي جريان نفاق به مجل

وزير اطلاعات در حالي صبح سه‌شنبه در حالي به گردهمايي مسوولان وهاديان سياسي نيروهاي مسلح كه به ميباني ارتش برگزار شد، رفت كه سخنان مهمي در مورد پشت پرده فتنه‌هاي در طول 30 سال انقلاب آماده كرده بود.

به گزارش رجانيوز، حجت‌الاسلام و المسلمين حيدر مصلحي ابتدا اشراف كامل نيروهاي وزارت‌خانه تحت مسووليت خود بر فضاي اينترنت را يادآوري كرد وگفت: ما بايد در اينترنت فضاي امنيت اطلاعاتي به وجود بياوريم و اطلاعات بايد در آن‌جا حاكم باشد كه البته حاكم است.

وي تاكيد كرد: امروز تمام حركت‌هاي دشمن در فضاي مجازي زير ذره‌بين بر و بچه‌هاي بدنه وزارت اطلاعات است و اين بدنه، ايده‌هاي مختلفي براي مقابله با كارهاي دشمن در اينترنت و به ويژه در بخش شبكه‌هاي اجتماعي داشته است كه در اين زمينه بسيار موفق بوديم و اولين اجراي اين ايده‌ها در سفر مقام معظم رهبري به قم بود و ان‌شاءالله در آينده نزديك اين مساله را به صورت سراسري پيگيري خواهيم كرد.

وزير اطلاعات در ادامه ريشه همه فتنه‌ها را تبعيت نكردن از ولايت دانست و در اين زمينه به بيان جزئيات و نمونه‌هايي پرداخت. "در همين رابطه فتنه منتظري را ببينيد. منتظري در زمينه ولايت فقيه كتاب داشت و بحث‌هاي قابل توجهي در زمينه ولايت داشته است، ولي اظهارات وي در فتنه اخير در مورد مساله ولايت را ملاحظه كرديد. در فتنه بني‌صدر و فتنه‌هايي كه در دوران دفاع مقدس شكل گرفت جرياني آدم‌هاي اين فتنه را مديريت كرده است و در همين فتنه اخير نيز مساله‌اي كه خيلي از آن استفاده كردند، مساله مبارزه با ولايت فقيه بود."


يكي از بلاهاي ما در فتنه اخير، مساله شخصيت‌زدگي بود

وزير اطلاعات همچنين با اشاره به تاكيد مقام معظم رهبري بر دوري از شخصيت‌زدگي اظهار كرد: مقام معظم رهبري در فرمايشاتشان در قم راه را بسيار باز كردند و بايد توجه كنيم كه ما نبايد شخصيت‌زده باشيم. يكي از بلاهاي ما در فتنه اخير، همين مساله شخصيت‌زدگي بود به طوري كه وقتي براي بسياري از خواص، ‌جريان فتنه را تشريح مي‌كرديم آن‌ها نمي‌توانستند در برابر برخي شخصيت‌ها موضع درستي بگيرند چرا كه دچار همين آفت شخصيت‌زدگي بودند.


امام بود كه درا بتدا جنگ نرم را عليه استكبار طراحي كردند


مصلحي با بيان اين‌كه مشكل كساني كه در اين جريانات از اول انقلاب تا به حال مديريت شدند، بحث ولايت فقيه است، گفت: يكي از شخصيت‌هايي كه هنوز نتوانسته است از همراهي خود با جريان فتنه دست بردارد در جلسات خصوصي خود مي‌گويد كه من حتي در زمان حيات امام نيز به ايشان نامه نوشته و گفته بودم كه با ولايت فقيه نمي‌شود حكومت‌داري كرد و بايد در اين زمينه با مراجع صحبت و آن‌ها را قانع كرد. آيا انتهاي اين مساله چيزي جز جدايي دين از سياست است؟ چرا كه مقوله ولايت فقيه جزو دين است.

وي در ادامه با تاكيد بر اين‌كه جنگ نرم دشمن تهاجمي نيست بلكه تدافعي است، تصريح كرد: انقلاب اسلامي هجمه سنگيني عليه استكبار به راه انداخت و بسياري از كشورهاي دنيا و انديشمندان دنياي استكبار را تحت تاثير قرار داده است. بدين ترتيب ابتدا امام بود كه جنگ نرم را عليه استكبار طراحي كردند و در واقع جنگ نرم امام، اسلام ناب بود و مي‌بينيم كه دشمن در مقابله با اين مساله هميشه با از دست دادن انديشمندان خود مواجه شده است.


فتنه انتخابات اخير سابقه 20 ساله دارد

اجتماع بهاييت با انجمن حجتيه در فتنه اخير بسيار قابل توجه بود


به گزارش ايسنا، وي با بيان اين‌كه دشمن در جنگ نرم خود از همه توانش استفاده مي‌كند، افزود: در بحث فتنه، يكي از نكات قابل توجه اين است كه مجموعه‌اي كه فتنه را مديريت مي‌كرد به هيچ وجه مجموعه‌اي نبود كه قبل از انتخابات شكل گرفته و طراحي كرده باشد، بلكه اين مساله يك سابقه 20 ساله دارد. موسسات و سازمان‌هايي كه با جمع قابل توجهي در فتنه اخير به عنوان محوريت كار حضور داشتند در واقع به دنبال فرصت مي‌گشتند و با طراحي‌هاي خود به ويژه در شبكه مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي درون آن، انتخابات دهم را بهترين فرصت ديدند. طراحي استكبار اينگونه بود كه انجمن حجتيه، بهاييت، نفاق، كمونيست، ضد انقلاب و حتي مجموعه‌هاي دينداري كه همراه با انقلاب نبودند در اين مجموعه جمع شوند. به طوري كه اجتماع بهاييت با انجمن حجتيه در فتنه اخير بسيار قابل توجه بود.

وزير اطلاعات با اشاره به اين‌كه صهيونيسم پس از مسيحيت براي تحت تاثير قرار دادن اسلام برنامه‌ريزي كرده است، افزود: اگر صهيونيسم تلاش كرده است كه مسيحيت را با خودش همراه كند، امروز براي مذاهب مختلف اسلام نيز طراحي و برنامه‌ريزي كرده و مي‌كند به طوري كه وهابيت طراحي صهيونيسم است و تمامي اين‌ها براي مقابله با جنگ نرم امام صورت گرفته و بايد توجه كنيم كه محور جنگ نرم امام نيز ولايت است. چطور مي‌شود كساني كه زماني سينه چاك مقوله ولايت بودند امروز موضع جدي در مقابل آن مي‌گيرند؟ مشكل اينجاست كه اين جايگاه هنوز شناخته نشده است.


با مسيري كه مقام معظم رهبري طراحي كرده‌اند دولت نهم و دهم بر سر كار ‌آمد

مصلحي اضافه كرد: اسنادي در دست است كه يك فرد فراري در رابطه با مقوله ولايت با مجلس خبرگان ما مكاتبه كرده است. حال چه كسي بايد جواب او را بدهد؟ چه اقدامي در اين رابطه صورت گرفته و چرا اقدامي صورت نمي‌گيرد؟ امروز مسيري كه مقام معظم رهبري طراحي كرده‌اند وضعيت را به گونه‌اي شكل داده است كه دولت نهم و دهم بر سر كار مي‌آيد و نظام در مسير درستي قرار مي‌گيرد و به اين ترتيب مقابله‌هايي كه با آن صورت مي‌گيرد يك مقوله كاملا جدي است. يكي از نيازهاي جدي امروز كشور تابوشكني است و وقتي كه ايشان مي‌فرمايند شخصيت‌محوري بايد كنار برود، ما هم بايد فضا را براي اين مساله فراهم كنيم.


جاه‌طلبي از موانع موجود بر سر راه ولايت‌محوري است

وي با تاكيد بر اين‌كه جنگ نرم تدافعي دشمن قصد دارد عمود اصلي جنگ نرمي كه امام به راه انداخته است يعني ولايت فقيه را بزند، تصريح كرد: مقوله ولايت فقيه بايد براي نسل جوان امروز به درستي تبيين شود. در دو دوره در اين كشور اجازه نداده‌اند كه به اين مقوله پرداخته شود. در دوره اصلاحات بعضا اصلاحات آمريكايي دنبال مي‌شد و روشن بود كه آن‌ها به دنبال چه چيزهايي مي‌گردند. البته هنوز هم آنطور كه بايد و شايد به اين مقوله پرداخته نمي‌شود.

وزير اطلاعات جاه‌طلبي را از ديگر موانع موجود بر سر راه ولايت‌محوري برشمرد و عنوان كرد: شما در مساله زبير در صدر اسلام مي‌بينيد كه زبير پس از رحلت پيامبر و ظرف حدود 25 سال تغيير مشي قابل توجهي پيدا كرد. اين مساله چه دليلي جز جاه‌طلبي خود و جاه‌طلبي‌هاي آقازاده‌اش داشت. جاه‌طلبي مانعي در راه ولايت محوري است. يكي از طرح‌هاي قابل توجه سرويس‌ها و سازمان‌هاي استكباري، رفتن به سراغ آقازاده‌ها و منافقين هم نقش بسيار اساسي در اين زمينه ايفا مي‌كنند. ما به بخش‌ها و نتايجي در اين رابطه رسيده‌ايم و به برخي آقايان هم تذكراتي داده‌ايم. نفاق با همراهي سرويس‌هاي اطلاعاتي دنيا كارهايي انجام مي‌دهد و فعاليت‌هايي مي‌كند و همانطور كه در دوران دفاع مقدس كشورهاي مختلف استكباري از صدام حمايت مي‌كردند و در اين رابطه تقسيم كار داشتند، همان تقسيم كار امروز در رابطه با جنگ نرم صورت گرفته است.


خط ‌دهي بيش از 70 درصد اتفاقات مجلس ششم توسط نفاق صورت مي‌گرفت

مصلحي با بيان اين‌كه نفاق در بحث جنگ نرم خدمت بزرگي به استكبار مي‌كند، يادآور شد: يكي از مجموعه‌هاي مرتبط با ريگي كه از او براي مقاصد خود استفاده مي‌كرد، منافقين بودند و وقتي ريگي را دستگير كرديم به اين مساله اعتراف كرد. خط ‌دهي بيش از 70 درصد اتفاقاتي كه در مجلس ششم افتاد توسط نفاق صورت مي‌گرفت و اسناد اين مساله موجود است. به طوري كه ما حتي اسم داريم كه سرشاخه نفاق چطور با برخي از آقاياني كه امروز فرار كرده‌اند ارتباط داشته است. نكته قابل توجه ديگر در زمينه جنگ نرم دشمن اين است كه شخصيت‌ها و موسسات ديني ما به شدت در معرض تهديد جنگ نرم هستند.


با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، ‌اجراي هدفمندكردن يارانه‌ها كمترين تنش را خواهد داشت

وي در ادامه سخنان خود به بحث هدفمندكردن يارانه‌ها اشاره كرد و با بيان اين‌كه بيشترين و بالاترين حجم كار و جلسات در رابطه با طرح هدفمند كردن يارانه‌ها انجام شده است، اظهار كرد: عمده تلاش دولت اين بود كه مردم در اين جراحي بزرگ اقتصادي درد كمتري احساس كنند. همين كه در مورد زمان اجراي اين طرح سرگرداني براي برخي از كساني كه مي‌خواستند اخلال كنند به وجود آمده بود و احتكارهاي چندين باره آنها به نتيجه نرسيد موفقيت بزرگي بود كه كسب شد و فرصت اخلال از آن‌ها گرفته شد؛ البته آن‌ها براي مقابله با اين طرح، طراحي‌هاي خاص خود را دارند و از عوامل داخلي هم در اين زمينه استفاده مي‌كنند و حتي ممكن است از درون خود نظام افرادي را واسطه كنند چرا كه اساسا يكي از مقوله‌هاي جنگ نرم اين است كه از افراد درون نظام و انقلاب استفاده مي‌كنند.

وزير اطلاعات ادامه داد: با برنامه‌ريزي‌هايي كه انجام شده، ‌اجراي اين طرح كمترين تنش را خواهد داشت؛ البته نه اينكه هيچ تنشي به همراه نداشته باشد ولي نكته قابل توجه اين است كه نظرسنجي‌هاي صورت گرفته حاكي از همراهي خوب مردم با اين طرح است.


اقدام ايران براي اجراي هدفمندكردن يارانه‌ها نشانگر بي‌اثر بودن تحريم‌ها است

وزير اطلاعات همچنين به بحث تحريم‌ها عليه ايران اشاره كرد و افزود: امروز دشمن دچار سرگرداني سنگيني است و پيغام و پسغام‌هايي كه مي‌دهند و نوع برخوردهايي كه آدم‌هاي اقتصادي دنياي استكبار دارند اين مساله را به خوبي نشان مي‌دهد. اكثر اقتصاددان‌هاي آن‌ها اعلام كردند كه اقدام ايران براي اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها نشان مي‌دهد كه تحريم‌ها هيچ تاثيري نداشته است. امروز حتي كشورهايي كه جداگانه عليه ايران قطعنامه صادر كرده‌اند در يك استيصال بسيار سنگين قرار دارد. بسياري از تجارخارجي به تجار ما اعلام كردند كه ما كاري به دولت خود نداريم و روابط خود را خواهيم داشت، البته دشمن زحماتي را براي ما ايجاد مي‌كند ولي با برنامه‌ريزي‌هايي كه انجام شده است، در بحث مقابله با تحريم‌ها در وضعي بسيار خوب و بهتر از گذشته قرار داريم.


اوج تحريم‌ها شكسته شده است

مصلحي ادامه داد: در بحث بنزين، با يك حركت كوچك در وزارت نفت به خودكفايي رسيديم و حتي بنزين هم صادر مي‌كنيم و در بخش انرژي نيز موفقيت‌هاي بسياري داشته‌ايم و همسايگان ما به خوبي شاهد اين موفقيت‌ها هستند. البته امروز اوج تحريم‌ها تقريبا شكسته شده است چراكه استكبار و عوامل داخلي آنها اين طور مطرح مي‌كردند كه در نيمه دوم مهرماه و نيمه اول آبان ماه اتفاقات سنگيني خواهد افتاد و تعابيري از اين قبيل به كار مي‌بردند كه جنوب تهران با شمال تهران يكي مي‌شود. ولي ديديم كه چنين نشد.

به گزارش ايسنا، وزير اطلاعات در ادامه سخنان خود در پاسخ به پرسش كتبي يكي از حاضران اظهار كرد: اين گونه كه كسي فكر كند وزارت اطلاعات تحت امر شخص ديگري است و فرد يا افرادي در كار آن مداخله دارند، خيال خام و باطلي است، وقتي من وارد وزارت اطلاعات شدم بدنه اين وزارت را بسيار سالم و برخوردار از افراد ولايتمدار ديدم. در دوره يكي از رييس‌جمهورهايي كه ادعاي قدري داشت، بدنه اين وزارتخانه 15 جلد اسناد در رابطه با مفاسد آن تشكيل دادند والبته اين‌كه اين اسناد و پرونده‌ها به نتيجه نرسيد و يا مديران آن از به نتيجه رسيدن اين اسناد جلوگيري كردند، مساله جداگانه‌اي است ولي به هرحال بدنه اين وزارتخانه به دنبال اين مي‌گشت كه مديراني ولايتمدار بر سر كار باشند.

مصلحي افزود: در دوره اصلاحات، همين بدنه با اقدامات بسيار قابل توجهي، با آن دوره مقابله داشتند و اين در حالي بود كه مديران آن با اين مساله همراه نبودند. در رابطه با فتنه اخير همين بدنه پيش‌بيني‌هايي كرده و هشدارهايي داده بود ولي متاسفانه به راحتي از كنار آن عبور كردند. در بحث فتنه و به ويژه در مقوله شبكه مجازي اين بدنه موفقيت‌هاي بزرگي كسب كرد به طوري كه حتي اوباما در گزارش خود به كنگره آمريكا اعلام كرد كه در اين زمينه شكست خورده‌اند چرا كه اين شبكه‌ها به خوبي توسط بدنه وزارت اطلاعات شناسايي شد و ما به اقتدار بسيار بالايي در اين زمينه رسيديم.


در دستگيري ريگي به موفقيت نظامي توجهي نشد


وزير اطلاعات همچنين جديدترين ناگفته‌هاي خود از نحوه عمليات بازداشت ريگي را بيان كرد.

مصلحي در مورد كار اطلاعاتي صورت گرفته در عمليات دستگيري عبد المالك ريگي در سال گذشته با بيان اينكه تنها به موضوع دستگيري ريگي پرداخته و كمتر به موفقيت بزرگ نظامي اين عمليات پرداخته شد اظهار داشت: از آنجايي كه ما براي هماهنگي‌هاي اين عمليات نمي‌توانستيم از تلفن استفاده كنيم مجبور شديم تا از طريق پيغام رسانه با سرلشكر فيروز آبادي رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح و آقاي جليلي دبير شوراي عالي امنيت ملي ارتباط برقرار كنيم كه اين امر نيم ساعت به طول انجاميد.

وزير اطلاعات افزود: در اين نيم ساعت خلبانان شجاع نيروي هوايي به پرواز درآمدند و نشاندن هواپيماي حامل ريگي توسط آنها داراي يك پيغام بزرگ براي دشمن بود كه هرچند ما كمتر در داخل به اين موضوع پرداختيم اما آنها مقاله‌هاي فراواني دراين‎باره نوشتند.

وي خاطرنشان كرد: هواپيماي حامل ريگي كه از دوبي به قصد قرقيزستان به پرواز درآمده بود به محض آنكه از بندر عباس گذشت خلبانان نيروي هوايي را بالاي سر خود ديد.

وزير اطلاعات با تأكيد بر اينكه اين طراحي در ابتدا در دستور كار ما نبود خاطرنشان كرد: خلبانان آموزش ديده نيروي هوايي 2 ساعت در آسمان با هواپيماي حامل ريگي درگير بودند كه اين امر به دليل برخي ناهماهنگي‌ها صورت گرفت چرا كه هواپيماي حامل ريگي با باند فرودگاه مهرآباد تماس گرفته و گزارش كرده بود كه جنگنده‌هاي ارتش بالاي سر من قرار دارند اما چون فرودگاه تهران هماهنگ نبود به اين هواپيما گفته بودند كه مشكلي نيست و به راه خود ادامه بدهد.

حيدر مصلحي اين عمليات را يك اقدام پيچيده اطلاعاتي و نظامي دانست كه به واسطه انجام آن اقتدار جمهوري اسلامي نمايش داده شد.

 

                                                                       منبع :پایگاه اطلاع رسانی رجا نیوز

سه شنبه 5 بهمن 1389  12:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها