0

تترای فانتوم سیاه (Black phantom tetra)

 
alimoradis
alimoradis
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 7040
محل سکونت : آذربايجان غربي

تترای فانتوم سیاه (Black phantom tetra)

تترای فانتوم سیاه ماهی ای صلح جو است که دارای زندگی گروهی می باشد.زیستگاه این ماهی، قسمت های مرکزی برزیل است.فانتوم سیاه نام خود را از رنگ سیاه و سفید خود گرفته است.ماهی نر دارای باله ی پشتی بلند تر و رنگ درخشان تر می باشد.

بخش هایی برای پنهان شدن در آکواریوم مانند تخته سنگ ها، گیاهان و تکه های چوب، به این ماهی احساس امنیت می دهد.همچنین ساخت سازه های غار مانند که از جمله امکانات محیط طبیعی زندگی این ماهی می باشد نیز حائز اهمیت است.دمای مناسب برای این ماهی در حدود 22 تا 28 درجه ی سانتی گراد است.

فانتوم سیاه در هر زمانی که بخواهد تخمریزی می کند و تشخیص زمان آن به خوبی ممکن نیست.به همین علت فراهم کردن فضای طبیعی برای در امان ماندن تخم ها در آکواریوم یا استفاده از زایشگاه ضروری است.پی هاش اسیدی ملایم بهترین پی هاش برای تخمریزی می باشد.پس از تخمریزی لازم است که والدین از آکواریوم خارج شوند.پس از خروج لارو ها از تخم باید آن ها را با نوزاد میگوی آب شور یا غذاهای پودر شده تغذیه نمود.

این ماهی را می توان با انواع غذا ها از جمله میگوی آب شور، کرم خونی، دافنی و انواع غذاهای خشک تغذیه نمود.

فانتوم سیاه با ماهی هایی از جمله گورامی، دانیو، رازبورا، دیسکس، آنجل، گوپی، پلاتی، مولی، دم شمشیری و سایر گونه های تترا سازگاری دارد.

                 

دوشنبه 4 بهمن 1389  11:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها