0

ترين‌هاي دربي پايتخت

 
amirbest
amirbest
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 2319
محل سکونت : اصفهان

ترين‌هاي دربي پايتخت

 

ترين‌هاي دربي پايتخت

 

محمود خوردبين سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس تهران همچنان با سابقه ترين فرد حاضر در جمع سرخابي ها از حيث حضور در شهرآورد پايتخت است .

 

  دربي پايتخت هرچند در اين چند ساله به لحاظ فني و زيبايي بازي نتوانسته تماشاگران را راضي كند اما چه بخواهيم چه نخواهيم مانند تمام كشورهاي ديگر، شناسنامه فوتبال باشگاهي ماست.
  امروز دربي شصت و هشتم برگزار مي‌شود، در گزارش زير آنچه طي ديدارهاي گذشته رخ داده را با هم مرور مي كنيم:

  آمار نتايج:
 در مجموع 67 بازي صورت گرفته و اگر نتايج بازي هايي را كه با راي فدراسيون فوتبال 3-0 به نفع آبي پوشان تمام شده است مورد محاسبه قرار دهيم،استقلالي ها 20 بار، سرخپوشان 16 بار و 31 بازي نيز به نتيجه تساوي كشيده شده كه اين 6 تساوي پي در پي اخير آن هم با نتيجه يك بر يك در نوع خود مي تواند ركوردي براي نتايج داربي ها در سطح دنيا باشد.

  اولين گل:
 اولين گل داربي را احمد منشي‌زاده از تيم استقلال به ثمر رساند و اولين گل پرسپوليس را هم در همان بازي كه در واقع سومين بازي اين دو تيم بود را كاظم گنجاپور به ثمر رساند هرچند اين بازي با نتيجه 3-1 به نفع آبي ها به پايان رسيد.

 سريعترين گل:
 سريعترين گل اين ديدار را علي سامره به ثمر رساند. اين گل در همان دقيقه اول بازي به ثمر رسيد.

 ديرترين گل:
ديرهنگام ترين گل متعلق به مازيار زارع است. در فصل گذشته در حاليكه استقلالي ها سرمست از پيروزي بودند، در دقيقه 94 هافبك شمالي پرسپوليس دروازه طالب لو را باز كرد تا بازي به تساوي 1-1 بينجامد.

 اولين اخراجي:
اولين اخراج در طول بازي هاي داربي به رضا وطنخواه تعلق دارد. بازيكن متعصب و جنگنده سرخپوشان پايتخت كه در مقطعي مربيگري اين تيم را هم بر عهده داشت.

 پرگل ترين:
پرگل ترين بازي اين دو تيم به همان تاريخ 16 شهريور 52 باز مي گردد كه 6 گل در كيسه آبي ها جاي گرفت و شعار معروف شش تايي ها از همان زمان باب شد.

 آقاي گل:
آقاي گل اين داربي ها كسي نيست جز مرحوم صفر ايرانپاك. آقاي صفر كسي بود كه به تنهايي 7 بار دروازه آبي ها را فرو ريخت. خدايش بيامرزد!

 گل سي متري:
صفر ايرانپاك و علي جباري تنها مرداني بوده‌اند كه در تاريخ داربي از فاصله بيش از 30 متر دروازه حريف را باز كردند.

 تنها هت تريك كننده:
اين عنوان هم از آن سرداران سرخ است. همايون بهزادي. او يك چهره ويژه براي اين ديدار است. مهاجم سال هاي گذشته پرسپوليس تنها كسي است كه توانسته در داربي هت تريك كند و سه بار دروازه حريف را بگشايد. او يك ركورد ديگر هم دارد و تنها بازيكني است كه دو بار از اين مسابقه اخراج شده است.

 اولين داور خارجي:
استخدام داور خارجي براي داربي مختص همين سال‌هاي اخير نبوده بلكه اولين بار بهادرخان پاكستاني به عنوان داور وارداتي داربي 20 دي ماه سال 47 تهران را سوت زد.

 ركورددار سوت:
ركورد بيشترين دفعات داوري داربي تهران، متعلق به محمد صالحي است كه موفق شده پنج مرتبه اين ديدار حياتي را قضاوت كند.

  تعويض طلايي:
اين عنوان هم به پرسپوليسي ها تعلق دارد. بهنام طاهرزاده 3 دقيقه بعد از حضورش در بازي گل سوم پرسپوليس به استقلال را زد و نيز شيث در اولين حضورش به عنوان يار تعويضي در داربي، گل تساوي را به ثمر رساند.

 مردي كه هرگز نباخت:
از ميان ستاره‌هاي پايدار پرسپوليس و استقلال، اين تنها احمدرضا عابدزاده است كه با حضوري طولاني مدت در 14 داربي براي هر دو تيم، هيچگاه طعم شكست را نچشيده است. البته عابدزاده با پرسپوليس در حالي داربي 5 اسفند 79 را واگذار كرد كه روي نيمكت تيمش شاهد گشوده شدن دروازه فنايي بود!

 جوان ترين بازيكن داربي:
ركورد جوان‌ترين بازيكن داربي تهران در طول تاريخ متعلق به مهدي مهدوي‌كياست كه با 19 سال و 356 روز در شهرآورد 20 تير 76 پايتخت به ميدان رفت.

 گلزنان هر دو تيم:
تعداد بازيكناني كه جرات كردند و از يك تيم به تيم ديگر نقل مكان كردند، انگشت شمار است اما در همين جمع انگشت شمار فقط سه بازيكن هستند كه موفق شدند با پيراهن هر دو تيم به ديگري گل بزنند؛ غلام فتح آبادي، شاهرخ بياني و مهدي هاشمي نسب.

 محمود خوردبين؛ ركورد دار حضور در دربي
محمود خوردبين سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس تهران همچنان با سابقه ترين فرد حاضر در جمع سرخابي ها از حيث حضور در شهرآورد پايتخت است .خوردبين كه سال هاست سرپرست تيم پرسپوليس است تا كنون چهل و شش مرتبه طعم حضور دردربي را چه به عنوان سرپرست و چه به عنوان بازيكن چشيده است و از اين لحاظ از مردان شاخص و با سابقه دربي به شمار مي آيد.در ديدار امروز خوردبين براي چهل وهفتمين بار رو در روي استقلالي ها قرار مي گيرد تا فاصله خودش را با ساير نفرات افزايش دهد.

بعد از خوردبين، علي پروين كه در نزد هواداران پرسپوليس از محبوبيت ويژه اي برخوردار است با چهل و چهار مرتبه حضور در دربي، رده دوم را به خود اختصاص داده است.

 

مشکل اینجاست که   

 

مدیر تالار عکس های خبری

http://www.rasekhoon.net/Forum/ForumShow-116-1.aspx

 

ما جراتش را نداریم.

 

زندگی پر از اتنخاب است

دوشنبه 4 بهمن 1389  11:05 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها