0

مناسبتهای اضافه و حذف شده تقویم سال 89 اعلام شد

 
azadeh7
azadeh7
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 442
محل سکونت : اصفهان

مناسبتهای اضافه و حذف شده تقویم سال 89 اعلام شد

دبیرشورای فرهنگ عمومی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر، گفت:برخی مناسبتها در تقویم مصوب شده بود که الان مناسبت خود را از دست داده و یا اشتباه بوده است که ما در تقویم سال جدید آن را اصلاح کرده ایم ، برخی مناسبت ها هم به تقویم اضافه شده اند.

واعظی گفت:در تقویم سال جدید دو روز، بزرگداشت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) برابر با روز 6 ذی القعده و روز فناوری فضایی برابر با 14 بهمن مصوب و اضافه شده است .

دبیرشورای فرهنگ عمومی گفت:سه روز هم را هم در تقویم اصلاح کرده ایم که عبارت هستند از روز شهادت زائران حرم رضوی به دست ایادی آمریکا در مشهد مقدس که این روز در روز عاشورا اتفاق افتاده بود ، بنابر پیشنهادات رسیده این روز را به تاریخ شمسی تغییردادیم که براین اساس از این به بعد در روز 30 خرداد این روز در تقویم درج شده است .

وی افزود: روز 18 مهر برابر با روز تغییرقبله مسلمانان قبل از این به اشتباه در تقویم درج شده بود که بعداز بررسی انتقادها و پیشنهادها روز 15 رجب به عنوان روز تغییرقبله در تقویم ها آمده است .

واعظی گفت:اصلاح تاریخی دیگر،تاریخ شهادت شهید اندرزگو بود که 22 آبان اعلام شده بود اما بعد از بررسی ها مشخص شد که این روز اشتباه بود ه است و از این به بعد روز دوم شهریور در تقویم ها آمده است .

وی افزود:شورای فرهنگ عمومی تاکنون 253 روز را در متن تقویم و 37 روز را در ضمیمه تقویم مصوب کرده است .


mobile

 

چهارشنبه 13 آبان 1388  4:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها