0

نتایج جالب درباره میزان رضایت جوانان از صداوسیما و اعتماد به ماهواره

 
e_nabizadeh
e_nabizadeh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 356
محل سکونت : تهران

نتایج جالب درباره میزان رضایت جوانان از صداوسیما و اعتماد به ماهواره

نتایج جالب درباره میزان رضایت جوانان از صداوسیما و اعتماد به ماهواره

معاون مطالعات و تحقيقات سازمان ملي جوانان با اشاره به آمارهاي به دست آمده از پيمايش ملي ارزش ها ونگرش هاي جوانان از رضايتمندي 69 درصد جوانان از صداوسيما خبر داد و گفت: زنان 10 درصد بيشتر از مردان نسبت به برنامه هاي راديو و تلويزيون ابراز رضايتمندي كرده اند.
به گزارش رجانیوز، دكتر محمد اسحاقي ضمن بيان اين خبر تصريح كرد: 59 درصد از افراد 15 تا 29 سال معتقدند كه فيلم ها و سريال هايي كه در سيما پخش مي شود، از كيفيت بالايي برخوردار است و 54 درصد برنامه هاي صداوسيما را داراي شادماني و تنوع مي دانند. همچنين 67 درصد بر اين باورند كه برنامه هاي خبري، سياسي و اجتماعي صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران حقايق را براي مردم بازگو مي كند.
معاون مطالعات و تحقيقات سازمان ملي جوانان به شش رسانه مورد اعتماد جوانان اشاره مي كند كه در اين فهرست تلويزيون با 61 درصد به عنوان معتمدترين رسانه شناخته شده و پس از آن، راديو با 9 درصد، ماهواره با 7 درصد، روزنامه با 7 درصد و راديوهاي خارجي با 2 درصد در جايگاه هاي بعدي قرار دارند.
معاون مطالعات و تحقيقات سازمان ملي جوانان همچنین اظهار داشت: بيش از نيمي از جوانان كشور معتقدند كه برنامه هاي ماهواره اي امنيت كشور را به خطر مي اندازد. از اين ميان زنان، 10 درصد بيشتر از مردان به اين گويه پاسخ مثبت داده اند.
اسحاقي ضمن بيان اين خبر تصريح كرد: 66 درصد از جوانان معتقدند كه برنامه هاي ماهواره اي موجب ترويج ارزش هاي مغاير با فرهنگ ايراني مي شود.
وي در ادامه با اشاره به نظر جوانان پيرامون جايگاه ماهواره در ترويج مصرف گرايي افزود: 65 درصد جوانان بر نقش اين رسانه در ترويج مصرف گرايي تأكيد دارند كه در اين ميان اقشار تحصيل‌كرده بيش از سايرين بر اين موضوع صحه مي گذارند.
میزان قابل قبول رضایت‌مندی جوانان نسبت به رسانه‌ملی و در مقابل بی‌اعتمادی و نگاه منفی فرهنگی به ماهواره نشان می‌دهد برخلاف آنچه که برخی درخصوص کاهش سطح اعتماد به رسانه ملی و اقبال به رسانه‌های بیگانه به ویژه در دوره پس از انتخابات بیان می‌کنند، چنین ادعایی با یافته‌های پژوهشی تطابق ندارد و حتی با فرض افزایش میزان مراجعه به رسانه‌های بیگانه، جوانان اعتمادی نسبت به اخبار این رسانه‎ها ندارند.
سه شنبه 12 آبان 1388  2:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها