0

ساختمان شورای شهر Custoias، پرتقال

 
omidayandh
omidayandh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 7483
محل سکونت : تهران

ساختمان شورای شهر Custoias، پرتقال

ساختمان شورای شهر Custóias ، واقع در یک میدان به شکل مثلث که از ساختار بسیار نامناسبی برای ساخت بنا در اطرافش برخوردار است توسط Guilherme Machado Vaz ساخته شده. این ساختمان برای دو منظور کلی ساخته شده ، از نظر فرهنگی و از نظر اجتماعی. در طبقه ی اول این ساختمان، محلی برای انجام کارهایی از قبیل گرد همایی ها و…  و در طبقه ی همکف، مکانی برای استراحت افراد درنظر گرفته شده تا مکانی مناسب برای تبادل اطلاعات بین افراد مختلف با فرهنگ های گوناگون باشد.

پروژه به دنبال ساخت فضایی انتزاعی بوده؛ در ساخت آن، سعی بر ایجاد محیطی آرام و شاد و قابل انعطاف، در تضاد با فضای شلوغ و آشفته ی اطراف بنا شده است.
رنگ ها، نقشی تاثیر گذار در بنا داشته اند که ماهیت فضا ها را تعریف میکند. در فضای خارجی بنا، از رنگ های تصادفی با درجه های مایل به خاکستری استفاده شده، در حالیکه در داخل بنا با رنگ های تصادفی با درجه های گرمتر روبرو میشویم. همچنین این استفاده از رنگ، در ایجاد تفاوت بین پله های ورودی و دیوار ها دیده میشود. در حقیقت در این بنا، از رنگ ها دو استفاده ی کلی شده است، اول نوع رنگ های متفاوت (گرم و سرد ) برای تعریف فضا های مختلف و دوم، ایجاد دسته ها رنگی مختلف برای القای حس حرکت و جنبش در هر کدام از فضاها.

مساحت این بنا ۷۶۰ متر مربع و هزینه ی ساخت آن حدود ۶۰۰٫۰۰۰ یورو ( معادل ۸۸۸ هزار دلار ) بوده است.
+ وبسایت معمار بنا

دوشنبه 4 آبان 1388  9:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها