0

درمان بواسیر[بررسی تمام روش های درمان فوری]

 
jody70
jody70
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1396 
تعداد پست ها : 48

درمان بواسیر[بررسی تمام روش های درمان فوری]

درمان خانگی بواسیر در زنان و مردان چیست؟

اگر به تازگی علائم بواسیر را در خود مشاهده می کنید، برای کاهش درد بواسیر و خارش آن، یا برای جلوگیری از پیشرفت علائم، میتوانید کارهای زیر را در خانه انجام دهید:

بسیاری از این نکات به درمان یبوست کمک می کند و درمان بواسیر را آسان تر می کند و یا اینکه ممکن است از تشکیل توده بواسیر جلوگیری کند. راه های درمان سریع بواسیر در خانه را در ادامه بررسی می کنیم:

وازلین برای درمان بواسیر

استفاده از وازلین برای درمان بواسیر می تواند در کاهش سوزش و خارش مقعد کمک کننده باشد. یبوست عامل اصلی ایجاد بواسیر بوده که باعث سفت و خشک شدن مدفوع می شود، عبور مدفوع سفت و سخت نیز در حین اجابت مزاج بسیار دردناک بوده و باعث تشدید علائم می شود. می توانید قبل از دفع، داخل مقعد و اطراف آن را با کمی وازلین چرب کنید تا موقع دفع درد کمتری داشته باشید.

حمام سیتز با نمک اپسوم

حمام سیتز (یک وان پلاستیکی کوچک که روی صندلی توالت قرار می گیرد)، می تواند به تسکین تحریک ناشی از هموروئید کمک کند.

به نقل از سایت www.healthline.com :

Try a warm bath or a sitz bath for 20 minutes after each bowel movement. Adding Epsom salt to the bath can provide further relief by reducing pain.

ترجمه متن بالا: بعد از هر بار اجابت مزاج به مدت 20 دقیقه حمام سیتز یا حمام نشسته را امتحان کنید. افزودن مقداری نمک اپسوم به حمام باعث تسکین بیشتر درد بواسیر خواهد شد.

حرکات ورزشی برای درمان بواسیر

انجام حرکات ورزشی و داشتن تحرک به عنوان مهم ترین اصل درمان سریع بواسیر در خانه پیشنهاد می شود. انجام یک سری تمرینات ورزشی مثل ورزش کگل برای بواسیر، باعث تقویت عضله پرینه و افزایش گردش خون در ناحیه مقعد می شود. همچنین ورزش منظم باعث بهبود عملکرد روده ها شده و از بروز یبوست نیز جلوگیری می نماید.

برای آشنایی بیشتر با بهترین و مضرترین ورزش ها برای درمان بواسیر مطلب: تاثیرات ورزش برای بواسیر را مطالعه نمایید.

مصرف فیبر

مصرف غذاهای حاوی فیبر می‌تواند تاثیر زیادی در بهبود بیماری شما داشته باشد، زیرا این مواد غذایی در نرم شدن مدفوع و افزایش حجم آن موثرند و می‌توانند به درمان فوری درد بواسیر کمک کنند. از جمله مواد غذایی دارای فیبر می‌توانیم به انواع سبزیجات، میوه‌های تازه، برنج سبوس دار، دانه کتان، حبوبات و گندم اشاره کنیم. در صورتی که به هر دلیلی قادر به مصرف این مواد غذایی نیستید و یبوست مزمن دارید، می‌توانید از ملین‌های گیاهی مثل اسفرزه استفاده نمایید.

این غذاها به نرم شدن مدفوع و آسان شدن حرکات روده کمک می‌کنند و درد هنگام دفع را کاهش می‌دهند. رژیم غذایی نقش مهمی در درمان و پیشگیری از هموروئید ایفا می‌کند.

بهترین قرص، پماد و دارو برای درمان بواسیر

به دنبال پماد و شیاف‌ آنتی هموروئید باشید که حاوی هیدروکورتیزون هستند. دارویی که به کاهش تورم، خارش و سوزش کمک می‌کند. یکی از بهترین پمادهایی که به عنوان مسکن برای درد بواسیر توصیه می‌شود، پماد آنتی هموروئید و ام جی است. این پماد قادر است علائم این بیماری از جمله درد و سوزش ناشی از آن را به سرعت کاهش دهد.

مصرف قرص‌ها و داروی بواسیر با افزایش قدرت وریدها و افزایش گردش خون در درمان بواسیر موثر هستند. همچنین مسکن‌های بدون نسخه ممکن است تا حدودی علائم را تسکین دهند. داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی، مانند ایبوپروفن، می‌توانند به کاهش تورم نیز کمک کنند. فقط به یاد داشته باشید، اگر هموروئید شما خونریزی می‌کند، مسکن‌هایی مانند آسپرین می‌توانند خونریزی را شدیدتر کنند.

درمان بواسیر با رابربند

رابربند برای درمان بواسیر

پزشک شما یک نوار لاستیکی کوچک (فقط چند میلی متر عرض) می گیرد و آن را روی پایه بواسیر داخلی قرار می دهد تا جریان خون را قطع کند. بواسیر معمولاً در عرض یک هفته کوچک شده و می افتد (همراه با باند).

اگر چندین هموروئید دارید، ممکن است لازم باشد درمان با رابربند را هر چند هفته یک بار انجام دهید. رابربند می تواند دردناک باشد و باعث خونریزی شود. اما به ندرت ممکن است باعث لخته شدن خون یا عفونت شود.

درمان بواسیر با اسکلروتراپی

اسکلروتراپی بواسیر

اسکلروتراپی تزریق یک محلول شیمیایی به ناحیه اطراف بواسیر است که منجر به یک واکنش اسکار می شود و باعث می شود بواسیر به تدریج کوچک یا چروکیده شود. این روش درمان بواسیر معمولاً برای هموروئیدهای داخلی درجه 1 و 2 انجام می شود.

اسکلروتراپی برای درمان بواسیر نیازی به بیهوشی یا آرامبخش ندارد. در طول عمل نباید احساس درد کنید. پزشک یک آنوسکوپ را در مقعد قرار می دهد. آنوسکوپ یک لوله کوچک است که به پزشک کمک می کند داخل مقعد را واضح تر ببیند. او یک سوزن وارد می کند و به هموروئید دارو تزریق می کند.

https://clinicdarman.com/%d8%a8%d9%88%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%b1-%d9%88-%d9%87%d9%85%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%a6%db%8c%d8%af/%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%81%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1%d8%af/

 

https://partoclinic.com/

https://vanaklaser.ir/

چهارشنبه 30 خرداد 1403  3:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها