0

علت کمردرد بواسیر چیست؟

 
nyushagholami
nyushagholami
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1399 
تعداد پست ها : 103
محل سکونت : tehran

علت کمردرد بواسیر چیست؟

بواسیر معمولاً به دلیل افزایش فشار روی وریدهای ناحیه تحتانی رکتوم و مقعد ایجاد می شود.
عوامل خطر شامل موارد زیر است:

  • زور زدن در هنگام اجابت مزاج
  • بلند کردن وسایل سنگین
  • مدت زمان طولانی نشستن روی توالت
  • ضعیف شدن مقعد و مقعد با افزایش سن
  • دریافت ناکافی فیبر
  • بارداری

درک عوامل ایجاد کننده بواسیر می تواند به شما در ایجاد تغییراتی در سبک زندگی کمک کند تا خطر ابتلا به آن و کمر درد را کاهش دهید.

آیا یبوست باعث کمردرد میشود؟

بله گاهی اوقات، فقط داشتن یبوست به تنهایی نیز می تواند باعث کمردرد شود. وقتی یبوست دارید، مدفوع اضافی نشسته در روده‌ها باعث تورم روده‌ها می‌ شود، این انسداد در دستگاه گوارش فشار زیادی به ماهیچه‌ های بدن به‌ خصوص کمرتان وارد می‌ کند و باعث درد و درد می‌ شود.

گاهی اوقات برعکس است. این وضعیت کمر است که مقصر یبوست است. اگر یک عفونت زمینه ای یا توموری دارید که فشار بیش از حد به نخاع وارد می کند یا اخیراً آسیب نخاعی را تجربه کرده اید یا بیماری سیستم عصبی شما تشخیص داده شده است، به احتمال زیاد بدن شما به شرایطی مبتلا شده است که به عنوان روده نوروژنیک شناخته شده که باعث یبوست شدید می شود. نه تنها یبوست می تواند باعث کمردرد شود، بلکه گاهی برعکس نیز وجود دارد.

چه زمانی به پزشک خود مراجعه کنید

یبوست و بواسیر ممکن است برای هر کسی رخ دهد. با این حال، علائم خاصی مانند موارد ذکر شده در زیر وجود داشته که جدی بوده و باید فورا درمان شوند. در صورتی که چنین چیزی را تجربه می کنید، در اسرع وقت به دنبال مراقبت های پزشکی باشید:

1. در 7 روز متوالی اجابت مزاج نداشته اید

این عارضه نشان می دهد که رکتوم یا مدفوع شما مسدود شده در روده بزرگ خود دارید. این موارد باید بلافاصله تحت راهنمایی یک پزشک درمان شود. ممکن است که شما نهفتگی مدفوع داشته باشید. چنین یبوست شدیدی باعث کمردرد می شود و می تواند به کارایی بدن آسیب جدی وارد کند.

2. خون در مدفوع

وجود خون در مدفوع معمولاً نشانه خونریزی داخلی یا شقاق مقعدی، بیماری التهابی روده (IBD) یا حتی گاهی اوقات انسداد روده است. گاهی اوقات، به دلیل خراش یا پارگی در داخل دستگاه گوارش یا خارج از آن اتفاق می افتد. موارد نادری نشان می‌دهد که این عارضه نشانه‌ای از سرطان روده بزرگ یا زخم است.

3. کمردرد مداوم

موارد زیادی وجود دارد که یبوست باعث ایجاد کمردرد به خصوص کمردرد می شود اما شدید نیست. نسبتاً در حال نوسان است. مهم نیست که وضعیت چقدر پیش پا افتاده یا بحرانی است، همیشه به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید، زیرا کمردرد مداوم نیز می تواند نشانه ای از هر مشکل اساسی دیگر در بدن باشد.

4. تب

در ابتدا هیچ ارتباطی بین تب و یبوست وجود ندارد. اما دلیل ناشناخته و زمینه ای یبوست می تواند شما را به تب منجر شود. این می تواند به دلیل عفونت ویروسی، باکتریایی یا انگلی باشد. برای درمان چنین مشکلاتی به داروهای تجویز شده توسط پزشک نیاز دارید و از این رو باید به دنبال مشاوره فوری پزشکی باشید.

https://cliniczarei.com/articles/%da%a9%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%b1%d8%af-%d8%a8%d9%88%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%b1/

سه شنبه 8 خرداد 1403  1:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها