0

تعمیر لباسشویی نف در مشهد

 
hermespart1400
hermespart1400
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مهر 1402 
تعداد پست ها : 0
محل سکونت : تهران

تعمیر لباسشویی نف در مشهد

تعمیر لباسشویی نف در مشهد

ماشین لباسشویی یکی از رایج‌ترین لوازم‌خانگی در خانه‌های ما است و جداکردن آن از زندگی امروزی تقریباً غیرممکن است. این وسیله ممکن است مشکلات زیادی پیدا کند که برخی حل‌شدنی و تعدادی دیگر نیز نیاز به تعمیرات پیشرفته دارد. مشکلاتی که به‌وجود می‌آید معمولاً به دو شکل دسته‌بندی می‌شوند که برخی عمومی و برخی مختص یک برند خاص است. در این مقاله قصد داریم درباره تعمیر لباسشویی نف در مشهد توضیح دهیم و برای این کار هر دو نوع مشکل توضیحات مفصل داده می‌شود. در ابتدا نگاهی به این برند و ماشین لباسشویی تولید شده توسط آن می‌کنیم. در ادامه نیز مهم‌ترین مشکلات بررسی می‌شوند. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 نمایندگی نف در مشهد

معرفی برند نف

شرکت نف یا NEFF، در سال 1877 در شهر مونیخ و در کشور آلمان تأسیس شد. این شرکت ابتدا محصولاتی مانند فر و انواع اجاق تولید می‌کرد اما به‌مرورزمان محصولات بیشتری تولید کرد. امروزه می‌توان ادعا کرد که نف یکی از معتبرترین و باکیفیت‌ترین شرکت‌ها در دنیا است. ماشین‌های لباسشویی نف با بهترین مواد تولید شده و از نظر دوام در دنیا مشهور هستند. اگر کمی درباره صنایع آلمانی تحقیق کنید متوجه دوام بالای محصولات آن‌ها می‌شوید.

با وجود این، خراب‌شدن یا نیاز به تعمیر لباسشویی در مشهد نشان‌دهنده بی‌کیفیت بودن مواد نیست و هر دستگاهی بعد از چند وقت نیاز به تعمیر دارد. این تعمیر گاهی اوقات برای پیشگیری از بروز مشکل در آینده است. اگر شما هم با ماشین لباسشویی خود مشکل دارید نگران نباشید زیرا به‌سادگی همه مشکلات آن حل می‌شود. فقط لازم است که دستگاه عیب‌یابی و تعمیر شروع شود.

شروع کار با دستگاه

در ابتدا باید مکان مناسب برای نصب ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. محل باید از نظر شیب تراز و بدون رطوبت باشد تا به بدنه دستگاه نفوذ نکند. همچنین محل تخلیه آب و فضای کافی برای خود ماشین وجود داشته باشد. اگر کمی فاصله بین ماشین و دیوار یا کابینت باشد ضرری ندارد زیرا هنگام قراردادن دردسر کمتری دارد. همچنین باید پریز برق در دسترس باشد تا سیم ماشین را وارد آن کنید. درصورتیکه ماشین نو است، در پشت آن چند پیچ ترانسفر قرار دارد که برای ایمنی هنگام حمل‌ونقل است. این پیچ‌ها را قبل از استفاده باز کنید.

در مرحله بعد، نکات زیر را به ترتیب رعایت کنید:

1- بررسی ورودی آب

ابتدا شیر آب سرد و آب گرم را به ماشین وصل کنید. ورودی آب گرم و آب سرد با علامت یا رنگ مشخص شده است. دقت کنید که پیچ‌ها محکم باشند تا آب خارج نشود.

2- بررسی خروجی آب

آب بعد از شست‌وشو باید از دستگاه خارج شود بنابراین دنبال شلنگ تخلیه باشید. این شلنگ از قسمت بالا یا پایین ماشین خارج می‌شود و یکی از رایج‌ترین دلایل تعمیر لباسشویی دوو در مشهد یا دیگر برند ها به دلیل مشکلات تخلیه آب است. شلنگ را به قسمت تخلیه آب (زیر سینک ظرف‌شویی، کف‌شور یا هر قسمتی که می‌خواهید آب از آن تخلیه شود) وصل کنید تا آب خارج شود.

3- بررسی سیم برق

آخرین مرحله نیز وصل کردن دوشاخه به پریز است. از آن جا که این موضوع اهمیت زیادی دارد، باید سیم و پریز هر دو استاندارد باشند. دقت داشته باشید که پریز از آب یا رطوبت دور بماند. همچنین سیم حتماً دارای دوشاخه و یک‌تکه باشد.

مشکلات رایج و تعمیر لباسشویی نف در مشهد

همان‌طور که در مقدمه توضیح دادیم مشکلات ماشین لباسشویی دو دسته هستند. اول درباره مشکلات عمومی توضیح می‌دهیم که در همه برندها وجود دارد. در ادامه نیز تعمیر لباسشویی نف در مشهد به‌صورت تخصصی بررسی می‌شود. با استفاده از راهنمایی که در اختیار شما قرار داده‌ایم، عیب‌یابی بسیار ساده می‌شود.

1- سروصدای زیاد لباسشویی نف

کمی صدا طبیعی است و بعد از چند بار استفاده متوجه می‌شوید. اما اگر این صداها غیرعادی است حتماً مشکلی وجود دارد. در این شرایط اولین چیزی که باید بررسی شود گرفتگی در ماشین است. درصورتیکه در شلنگ تخلیه، مسیر تخلیه بعد از دیگ یا پمپ جسمی گیر کرده باشد صدای زیادی به گوش می‌رسد. بیشتر این صداها مربوط به پمپ است که تلاش می‌کند آب را تخلیه کند اما با مشکل روبرو می‌شود.

البته دلایل دیگری هم برای سروصدا وجود دارد که یکی از آن‌ها مشکل در بلبرینگ دستگاه است. زمانی که دیگ می‌چرخد بلبرینگ باید سر جای خودش باشد. اگر به هر دلیلی (برای مثال شل شدن پیچ بلبرینگ) بلبرینگ جابه‌جا شده باشد، دیگ به بدنه برخورد می‌کند و صدای ضربه مانند به گوش می‌رسد.

یک شنبه 16 اردیبهشت 1403  9:18 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها