0

تعمیر لباسشویی ریتون در مشهد

 
hermespart1400
hermespart1400
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مهر 1402 
تعداد پست ها : 0
محل سکونت : تهران

تعمیر لباسشویی ریتون در مشهد

تعمیر لباسشویی ریتون در مشهد

در این مقاله می‌خواهیم به عیب یابی و تعمیر لباسشویی ریتون در مشهد بپردازیم. مشکلات مختلفی ممکن است برای لباسشویی ریتون اتفاق بیافتد و در نتیجه نیاز باشد که از یک متخصص و تعمیرکار باتجربه برای تعمیرات آن کمک بگیرید. اگر به دنبال عیب یابی و تعمیر لباسشویی در مشهد  هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

شلنگ‌های تامین آب و صافی‌های لباسشویی ریتون

آبگیری در لباسشویی‌های ریتون توسط یک شلنگ پلاستیکی متصل به آب شهری انجام می‌شود. برخی اوقات طول این شلنگ‌ها به 2 یا 3 متر می‌رسد و در انتهای آن‌ها، در محل اتصال به شیر آب، صافی‌هایی برای جلوگیری از ورود رسوبات به داخل لباسشویی وجود دارد.

تعمیر لباسشویی ریتون در مشهد : برد الکترونیکی

در مدل‌های قدیمی‌ لباسشویی‌های ریتون، به جای برد الکترونیکی از تایمر‌های مکانیکی برای هدایت جریان برق به قطعات داخلی لباسشویی استفاده می‌شده و در حین عملیات آبگیری سیکل شست و شو این کار را به انجام می‌رساند. چنانچه ایرادی در برد وجود داشته باشد ممکن است ولتاژ لازم برای آبگیری تامین نشود که راه حل آن در اکثر مواقع تعویض برد است.

تعمیرات یخچال ریتون در مشهد

سوییچ فشار لباسشویی

سوییچ سطح آب که نوعی سوییچ فشاری است، میزان ولتاژ ورودی به شیر برقی و ماشین لباسشویی را کنترل می‌کند. در حقیقت جریان برق از برد به سوییچ فشار و پس از آن به شیر برقی هدایت می‌شود. اگر سوییچ مشکلی داشته باشد، احتمال دارد قبل از رسیدن آب به میزان کافی، جریان برق قطع شود که در اینصورت باید نسبت به تعویض سوییچ اقدام شود. تست سالم بودن سوییچ فشار امری تخصصی است و باید توسط نیروی مجرب انجام گیرد.

مقدار مناسب فشار آب

شیر برقی در لباسشویی ریتون برای آن که عملکرد صحیحی از خود نشان بدهد باید حداقل فشاری معادل با  psi20، داشته باشد. کم بودن فشار آب می‌تواند مشکلاتی را از قبیل عدم ورود آب به داخل لباسشویی ایجاد کند که احتیاج به رسیدگی دارد.

عدم تخلیه آب

تخلیه نکردن آب توسط لباسشویی از جمله مشکلاتی است که رایج بوده و در هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد. این اتفاق دلایل متفاوت و زیادی دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

  • پمپ تخلیه‌ی آب که در لباسشویی‌‌های ریتون وظیفه‌ی تخلیه‌ی آب را در هر بار شست و شو بر عهده دارد، توسط یک فیلتر در برابر ورود رسوبات و اجرام محافظت می‌شود. چنانچه این فیلتر آسیب ببیند و پمپ توسط رسوبات مسدود شود، عملیات تخلیه آب صورت نمی‌گیرد و در این حالت باید فیلتر تمیز شده و مجددا نصب شود.
  • گرفتگی شلنگ تخلیه آب که در پشت لباسشویی به مسیر تخلیه‌ی فاضلاب یا سیفون زیر سینگ ظرفشویی متصل شده است نیز می‌تواند از تخلیه آب در ماشین لباسشویی جلوگیری کند.
  • خراب شدن خود پمپ تخلیه هم از عوامل اصلی تخلیه نشدن آب توسط ماشین لباسشویی است. ورود رسوبات و اجرام به پمپ و آسیب رساندن به آن، همچنین کارکرد زیاد و فرسایش پیدا کردن پمپ تخلیه از جمله مواردی است که به تعمیر لباسشویی ریتون در مشهد منجر می‌شود.
  • برد دستگاه به عنوان مرکز فرماندهی لباسشویی، عملکرد بسیاری از قطعات را کنترل کرده و خرابی آن می‌تواند در بسیاری از فرآيند‌ها از جمله عملیات تخلیه آب اختلال ایجاد کند. تعمیر مربوط به برد ماشین لباسشویی باید توسط نیروی متخصص و مجرب انجام گیرد.

تعمير لباسشویی ریتون در مشهد : لرزش در ماشین لباسشویی ریتون

دلایل لرزش ماشین لباسشویی ریتون، می‌تواند براساس محل قرار گیری آن و نحوه‌ی قرار دادن البسه در متفاوت باشد. یافتن علت اصلی لرزش‌ها، می‌تواند در تعمیر ماشین لباسشویی ریتون مفید واقع شود؛ خراب شدن کمک فنرها یا قرارگیری نامناسب ماشین از محتمل‌ترین دلایل وجود لرزش است. یافتن علت لرزش و صدای بلندی که لباسشویی هنگام کار کردن تولید می‌کند، برای کارکرد مفید و طولانی مدت ماشین امری ضروری است و باید توسط تعمیرکار متخصص انجام گیرد

عیب یابی و یافتن دلایل لرزش در ماشین لباسشویی ریتون

دلایل لرزش دستگاه می‌تواند به عوامل مختلفی بستوی داشته باشد اما آنچه اهمیت دارد یافتن علت و همچنین تعمیر لباسشویی ریتون در مشهد است، چراکه وجود لرزش و سروصدایی که ماشین تولید می‌کند در طولانی مدت می‌تواند در عملکرد دستگاه تاثیر منفی بگذارد. بنابراین نسبت به عیب یابی و تعمیر آن باید حساس و کوشا باشید.

  • جدا شدن وزنه‌های بالانس: این قطعات که وظیفه‌ی بالانس نگه داشتن ماشین لباسشویی را بر عهده دارند، گاهی اوقات از محل اتصال خود جدا می‌شوند و همین، از دلایل اصلی لرزش ماشین است. برای رفع این مشکل باید وزنه‌ها را به محل اصلی قرار گیری‌شان برگردانید.
  • آسیب دیدن قطعات موجود در مخزن دستگاه: برخی اوقات از کار افتادن قطعات موجود در مخزن دستگاه مانند بلبرینگ، می‌تواند علت اصلی لرزش و سروصدا باشد و نیاز به تعمیر لباسشویی ریتون در مشهد را ایجاد کند.
  • خراب شدن قطعه فولی: قطعه فولی یا فلکه آبکشی از قطعاتی است که معیوب شدن آن می‌تواند موجب ایجاد لرزش و سروصدا در ماشین لباسشویی شده و برای رفع آن باید قطعه توسط نیروی متخصق بازبینی و تعمیر شود.
  • اختلال در عملکرد تاخو: قطعه تاخو جریان برق مورد نیاز ماشین لباسشویی را کنترل‌ می‌کند و اختلال آن موجب بروز مشکل در برق رسانی دستگاه و در نتیجه ایجاد لرزش در آن می‌شود.
  • تراز نبودن ماشین لباسشویی: اگر لباسشویی در شرایط تراز و اصولی نصب نشود، کارکرد آن با سروصدا و لرزش همراه خواهد بود. در این شرایط با بررسی وضعیت دستگاه، بهترین محل برای نصب و قرار گرفتن آن به صورت تراز انتخاب می‌شود. برای تعمیر دستگاه بهتر است با مراکز تعمیر لباسشویی سامسونگ در مشهد تماس بگیرید.
  • خراب شدن کمک فنر لباسشویی ریتون: کمک فنر در لباسشویی ریتون از تکان‌های بیش از اندازه و بی‌ مورد دیگ شست و شو جلوگیری می‌کند و درنتیجه لرزش دستگاه را کاهش می‌دهد. خراب شدن این قطعه می‌تواند یکی از دلایل وجود لرزش و سروصدا در ماشین لباسشویی باشد که با تعویض و تعمیر آن می‌توان این مشکل را برطرف کرد.
یک شنبه 16 اردیبهشت 1403  9:08 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها