0

تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد

 
hermespart1400
hermespart1400
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مهر 1402 
تعداد پست ها : 0
محل سکونت : تهران

تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد

تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد

لباسشویی نیز مانند هر وسیله برقی دیگری ممکن است بعد از چند سال استفاده دچار مشکل شود. مثلا احتمال دارد دستگاه روشن نشود یا خشک‌کن آن کار نکند یا نشتی آب داشته باشد. این در حالی است که هر لباسشویی به ازای هر اشکالی که در کارکرد آن اتفاق می‌افتد پیغام خطایی بر صفحه نمایش خود ظاهر می‌کند. در صورت آشنایی با این خطاها می‌توانید به موقع وارد عمل شوید و گاهی اوقات به‌راحتی مشکل را برطرف کنید. البته در این میان مشکلاتی هم وجود دارد که تنها با مراجعه به تعمیرکار برطرف می‌شود. ما در این مقاله تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد را مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس با ما همراه باشید.

گاهی اوقات ممکن است یک خطا با تعویض یا تعمیر یک قطعه با هزینه‌ای بسیار کم برطرف شود اما همین خطا اگر به موقع رسیدگی نشود مشکلات بزرگتری به وجود آورد. حتی ممکن است موجب خرابی قطعات دیگری نیز شود و در بدترین حالت دستگاه را به‌طور کلی از کار بیندازد. در ادامه به برخی از مشکلاتی که ممکن است پیش آید و به تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد نیاز داشته باشد اشاره می‌کنیم. ما مشکلات را در قالب سوال مطرح کرده و به هر یک به‌طور مفصل پاسخ می‌دهیم.

چرا ماشین لباسشویی وست پوینت روشن نمی‌شود؟

عدم روشن شدن دستگاه دلایل مختلفی دارد. در این حالت ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه به برق متصل است و از این بابت مشکلی ندارد. چون ممکن است پریزی که دوشاخه دستگاه را به آن متصل کرده‌اید خراب باشد. مورد بعدی اطمینان از بسته بودن درب دستگاه است. اگر درب لباسشویی باز باشد موتور شروع به کار نمی‌کند. البته در این صورت دستگاه روشن شده و خطا می‌دهد. اگر درب را به‌درستی بسته‌اید و برای شروع به کار با خطا مواجه شده‌اید ممکن است میکروسوئیچ لباسشویی خراب بوده و به تعمیر یا تعویض نیاز داشته باشد.

میکروسوئیچ قطعه‌ای است که در صورت اطمینان از بسته بودن درب، اجازه فعالیت به موتور را می‌دهد. پس اگر بعد از اطمینان از بسته بودن درب با خطا مواجه شدید بایستی با تعمیرکار تماس بگیرید تا اقدامات لازم جهت تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد شما را انجام دهد. دقت کنید علاوه بر میکروسوئیچ ممکن است مشکل از سوئیچ تایمر، استارت، برد دستگاه و یا موتور بوده و تعمیر آن به تخصص نیاز داشته باشد. پس حتما با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

 نمایندگی وست پوینت در اهواز

چرا لباسشویی نشتی آب دارد؟

اگر با نشتی آب از زیر لباسشویی خود مواجه شدید ابتدا شلنگ تخلیه و موارد مربوط به آن را بررسی کنید. در واقع شلنگ تخلیه مرسوم‌ترین قطعه‌ای است که احتمال دارد به دلیل پارگی موجب نشت آب از دستگاه شود. اگر شلنگ را بررسی کردید و متوجه شدید که کاملا سالم است و علت نشت آب نیست جاپودری را بررسی کنید. البته تنها زمانی مشکل نشت آب از جاپودری است که شما برای بارها و بارها بدون اینکه بخواهید لباسشویی را روشن کنید پودر در داخل جاپودری نگهداری کرده و اجازه داده‌اید برای ساعت‌ها این ماده شیمیایی در جاپودری بماند.

شما عزیزان میتوانید برای تعمیر لباسشویی در مشهد با مرکز تعمیر مشهد سرویس تماس بگیرید .

مواد شوینده اگر به مدت طولانی در جاپودری بماند موجب آسیب رساندن به جاپودری می‌شود و در آن ترک‌هایی را ایجاد می‌کند که ممکن است موجب نشت آب شود. جالب اینکه حتی استفاده بیش از حد از پودر لباسشویی در هنگام کار کردن لباسشویی نیز می‌تواند موجب نشت آب از آن شود. در اینصورت مخلوطی از آب و کف از دستگاه نشت می‌کند. علاوه بر آنچه توضیح داده شد بایستی شیر تخلیه، شیر ورودی، پمپ تخلیه، لاستیک دور درب لباسشویی، دیگ لباسشویی، سوئیچ هیدروستات و فشارسنج دستگاه را نیز بررسی کنید. البته بررسی برخی از اینها به وجود تعمیرکار و انجام تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد نیاز دارد.

چرا لباسشویی وست پوینت به شدت می‌لرزد؟

معمولا علت لرزش شدید لباسشویی تراز نبودن دستگاه است. پس در این حالت ابتدا به کمک یک ترازسنج دستگاه را تراز کنید. اگر برای اولین بار است که از دستگاه استفاده می‌کنید حتما پیچ‌های ترنسلیت را از پشت آن باز کنید. این پیچ‌ها که تراز دستگاه را بر هم می‌زند برای محافظت از آن در حین حمل و نقل استفاده می‌شود.

شما می‌توانید عمل تراز کردن را به کمک پیچ‌هایی که زیر دستگاه قرار دارد نیز انجام دهید. مورد دیگری که ممکن است موجب لرزش شدید دستگاه شود حجم بیش از حد لباس موجود در آن است. در این صورت می‌توانید بار لباسشویی را کم کنید. این در حالی است که توصیه می‌شود بارهای سنگین مانند پتو را در لباسشویی نیندازید تا از آسیب رساندن به آن جلوگیری کنید.

اگر این دو مورد را بررسی کردید و باز با لرزش‌های شدید مواجه شدید باید کمک فنرها و تسمه دستگاه را بررسی کنید. البته برای بررسی این قطعات بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید. اگر هر یک از این قطعات خراب باشد و به تعویض نیاز داشته باشد باید نسبت به تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد خود اقدام کنید.

رایج‌ترین خطاها و تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد

خطای E10 در لباسشویی وست پوینت

علت رخ دادن این خطا ممکن است ورود بیش از حد آب به داخل لباسشویی باشد. از طرفی ممکن است شیر ورودی دستگاه دچار مشکل شده باشد. حتی احتمال دارد موتور تخلیه کار نکند. علت بعدی می‌تواند خراب بودن سنسور تنظیم میزان آب موجود در دستگاه باشد. در آخر می‌توان به بروز مشکل در مدار برد لباسشویی و عدم صدور دستور توقف آبگیری اشاره کرد.

پس در صورت بروز خطای E10 ابتدا باید شیر ورودی را بررسی کنید. سپس باید سنسور تنظیم آب را چک کرده و در ادامه عملکرد مدار برد را مورد بررسی قرار دهید. در نهایت بایستی از وصل بودن سیم‌های ارتباطی داخل لباسشویی مطمئن شوید.

خطای E21 در لباسشویی وست پوینت

معمولا علت رخداد این خطا بسته نشدن درب لباسشویی است. این بسته نشدن ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بی‌افتد. مثلا ممکن است میکروسوییچ دستگاه خراب باشد یا ممکن است یک عامل خارجی مانند لباس جلو بسته شدن درب را گرفته باشد. علاوه بر بسته نشدن درب احتمال دارد سیم‌های اتصال‌دهنده برد و درب دستگاه قطع باشد یا در حالت بدتر مدار برد لباسشویی خراب شده و به تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد نیاز باشد.

در صورت بروز این خطا ابتدا عدم وجود عوامل خارجی را بررسی کنید. سپس به کمک یک تعمیرکار، سالم بودن میکروسوییچ دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. می‌توانید از تعمیرکار بخواهید صدور فرمان بسته بودن درب توسط مدار برد به موتور را بررسی کند. در نهایت نیز باید سیم‌کشی‌ درون لباسشویی چک شود و اگر اتصالی قطع شده باشد مورد تعمیر قرار بگیرد.

خطای E33 و تعمیر لباسشویی وست پوینت در مشهد

این خطا معمولا دو علت عمده دارد. علت اول از کار افتادن سنسور تنظیم میزان آب مورد نیاز برای لباسشویی و علت دوم کم بودن مقدار آبگیری توسط دستگاه یا ورود میزان آب بسیار بیشتر از حد مورد نیاز به داخل دستگاه است. پس اگر با خطای E33 بر صفحه نمایش دستگاه مواجه شدید ابتدا سنسور تنظیم سطح آب را بررسی کنید. البته برای این بررسی به یک تعمیرکار مجرب نیاز دارید. در صورتی که تعمیرکار صلاح بداند قطعه را برای شما تعویض می‌کند.

دوشنبه 10 اردیبهشت 1403  5:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها