0

چرا لیزر کیست مویی؟

 
jody70
jody70
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1396 
تعداد پست ها : 48

چرا لیزر کیست مویی؟

hackedکیست مویی یک سوراخ یا تونل کوچک زیر پوست است که با تجمع چرک و موهای زائد منجر به تشکیل کیست یا آبسه می شود. معمولاً در شکاف بالای باسن ظاهر می شود و باعث درد شدید می شود.
کیست مویی حاوی عفونت، مو و مواد زائد است که در صورت آلوده شدن، چرک و خون ترشح می‌کند و بوی بدی از خود متصاعد می‌کند.
این عارضه در مردان شایع‌تر از زنان است و معمولاً افرادی که مدت طولانی‌تری می‌نشینند مانند رانندگان تاکسی، بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند.
در موارد مزمن، ناحیه آسیب دیده ممکن است یک گودال یا سینوس کوچک ایجاد کند که با ترشح چرک و عفونت همراه است و می تواند منجر به تشکیل آبسه شود.
کیست مویی در مرحله اولیه ممکن است با داروها و درمان های خانگی درمان شود. اما برای موارد مزمن و شدیدتر، جراحی کیست مویی و برداشتن مجرای سینوسی و جلوگیری از عود بیماری ضروری است.

سینوس پیلونیدال یک بیماری دردناک است که نیاز به مراقبت و درمان فوری پزشکی دارد. اما نگران نباشید، به راحتی از طریق درمان با لیزر کیست مویی در تهران از شر آن خلاص می شوید!

علت کیست مویی چیست
علت دقیق این عارضه ناشناخته است، اما به نظر می رسد به دلیل تغییر هورمون ها (چون بعد از بلوغ اتفاق می افتد)، رشد موهای زائد و اصطکاک ناشی از لباس یا نشستن برای مدت طولانی باشد.
فعالیت‌هایی که باعث اصطکاک می‌شوند، مانند نشستن، می‌توانند باعث فرو رفتن مو در زیر پوست شوند. بدن این مو را به عنوان جسم خارجی می شناسد و یک پاسخ ایمنی در برابر آن ایجاد می کند، مشابه واکنشی که به یک ترکش می دهد.
این پاسخ ایمنی باعث ایجاد کیست در اطراف موهای شما می شود. یک فرد همچنین می تواند چندین سینوس داشته باشد که در زیر پوست به هم متصل می شوند.

علائم سینوس پیلونیدال
درد در نزدیکی دنبالچه
 ترشح چرک و عفونت
 تورم و التهاب پوست در نزدیکی دنبالچه
 بوی بد از ناحیه آسیب دیده
 حساسیت
خونریزی
 قرمزی
تشخیص کیست مویی
پزشک به طور کامل ناحیه آسیب دیده نزدیک دنبالچه را بررسی می کند تا علت سینوس پیلونیدال را مشخص کند. بر اساس تشخیص، درمان توصیه می شود.
برای تشخیص اولیه، پزشک معاینه خارجی را، هم به صورت دیداری و هم از طریق لمس انجام می دهد. در برخی موارد، اسکن MRI نیز برای تایید سینوس پیلونیدال توصیه می شود.

درمان کیست مویی

معمولا برای درمان کیست مویی از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود. با این حال، تونل کاملاً در عمق پوست باقی می ماند.
تنها راه حل دائمی این است که با جراحی، سینوس را از سطح پوست به عمق بافت تا انتهای تونل بردارید، جایی که موهای سختی که به عنوان عامل عفونت عمل می کنند پیدا می شود. و پس از برداشتن کل سینوس، مشکل برای همیشه حل می شود.
بهترین گزینه برای درمان کیست مویی، جراحی با لیزر است.برخی از روش های دیگر جراحی عبارتند از: لیزر درمانی، سیستکتومی پیلونیدال و جراحی فلپ پیشرفته.
سیستکتومی پیلونیدال باز یک درمان جراحی برای کیست مویی است. روش سنتی سیستکتومی پیلونیدال شامل ایجاد یک برش روی کیست، برداشتن کیست و بافت اطراف آن و تخلیه آبسه است.
بر اساس اندازه کیست برداشته شده، پزشک ممکن است ناحیه را با گاز جراحی بپوشاند یا نپوشاند.
در مواردی که عفونت شدید باشد، پزشک لوله ای را برای تخلیه مایع از کیست قرار می دهد. لوله تنها زمانی خارج می شود که کل مایع از کیست جمع تخلیه شده باشد و احتمال عود کاهش یابد.

۸ ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید، نیمه شب قبل از جراحی چیزی نخورید تا از عوارض حین عمل جلوگیری کنید.
حداقل 2 تا 3 هفته قبل از جراحی، سیگار را ترک کنید و از مصرف الکل خودداری کنید تا خطر عوارض حین و بعد از جراحی کاهش یابد.
پس از جراحی، بیماران معمولاً باید ناحیه را تمیز و خشک نگه دارند تا از عفونت کیست مویی جلوگیری شود و بهبودی را تسریع بخشند.
درمان کیست مویی با لیزر
در طی این روش بدون درد و اسکار، از پرتو لیزر برای برداشتن مواد زائد و چرک داخل کیست مویی استفاده می شود. سینوس برداشته می شود و زخم بدون بخیه بهبود می یابد.
ابتدا کل سینوس تمیز می شود، سپس یک پرتو لیزر به داخل سینوس فرستاده می شود و دستگاه با استفاده از فیبر لیزر شعاعی، بدون ایجاد زخم یا نیاز به فلپ از بین می رود.

چرا باید لیزر را برای درمان کیست مویی انتخاب کنید؟
حداقل تهاجمی:  لیزر کیست مویی یک روش کم تهاجمی است که درد و خونریزی کمتری دارد و بدون درد بدون بریدگی و بخیه انجام می شود.
سرپایی: درمان با لیزر کیست مویی به صورت سرپایی انجام می شود، به این معنی که نیازی به بیهوشی و بستری در بیمارستان نیست.
 بدون خونریزی بدون نقاهت طولانی مدت
 ریکاوری سریع: بهبودی سریع (1 روز) همان روز به خانه می روید
احتمال عود کمتر: جراحی لیزری احتمال عود را در مقایسه با جراحی سنتی کاهش می دهد.
میزان موفقیت بالا: جراحی لیزر درصد موفقیت بیشتری برای درمان بیماری سینوس پیلونیدال دارد.
بدون احتمال عفونت:  خطر عفونت کیست مویی با درمان از طریق لیزر به دلیل برش های کمتر ایجاد شده در طول عمل کمتر است.
بیمار پس از 24 ساعت از لیزر کیست مویی می تواند به خانه برود و پس از 2 تا 3 روز می تواند به روال عادی زندگی خود بازگردد.
هزینه کمتر و مقرون به صرفه: هزینه درمان کیست مویی با لیزر گزینه مقرون به صرفه تری است زیرا به منابع بیمارستانی کمتری نیاز دارد و احتمال عود کمتری دارد.

درمان با لیزر کیست مویی در تهران
پرتو کلینیک

درمان با لیزر کیست مویی در تهران در پرتو کلینیک، تیم پزشکی ما متشکل از متخصصان جراحی گوارش، پزشکان، متخصصان جراحی لیزر و تکنسین ها، دقیق ترین و به موقع ترین روش های تشخیص و درمان را برای همه بیماران تضمین می کنند.
 پرتو کلینیک درمان نوین در سطح جهانی و مراقبت عالی پس از عمل از بیمار را ارائه می دهد.
این کلینیک کاملاً مجهز به تکنولوژی پزشکی پیشرفته و پزشکان بسیار با تجربه است که در انجام جراحی کیست مویی با استفاده از تکنیک‌های کم تهاجمی برای نتایج بهتر تخصص دارند.

https://uupload.ir/mag/%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1-%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%ad%d9%84%db%8c-%d9%86%d9%88%db%8c%d9%86/

 

سه شنبه 21 فروردین 1403  2:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها