0

ایا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟

 
jody70
jody70
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1396 
تعداد پست ها : 48

ایا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث انتقال زگیل تناسلی می شود؟(انتقال hpv ازطریق لیزر)
امکان انتقال زگیل تناسلی به صورت مستقیم از طریق لیزر موهای زائد گرچه بسیار نادر است اما در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی در کلینیک ها و مراکز لیزر، ممکن است زگیل تناسلی از طریق سر دستگاه های لیزر موهای زائد به فردی دیگر منتقل شود.

ایا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود

یکی از نگرانی های افرادی که برای از بین بردن موهای زائدن بدن خود از لیزر استفاده می کنند این است که ایا زگیل تناسلی از طریق لیزر منتقل میشود یا اینکه ایا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟ 

ایا زگیل تناسلی با لیزر منتقل میشود
متأسفانه امکان “انتقال hpv از طریق لیزر” وجود دارد. به این صورت که اگر شخصی به این ویروس آلوده باشد قسمت لمسی سر دستگاه لیزر هم آلوده شده و اگر برای نفر بعدی هم از همان سری استفاده شود امکان انتقال ویروس به او وجود دارد. 

⛔ برای همین همیشه تاکید می شود که حتما در مراکز و کلینیک هایی لیزر موهای زائد خود را انجام دهید که اولاً پزشک متخصص پوست و مو در آنجا باشد و اگر دستگاه لیزر به گونه ای ست که سر دستگاه با پوست تماس دارد برای هر فردی سری مخصوص بدهند. 

اگر سر دستگاه با محلول های مخصوص ضد عفونی و پاکسازی نشود به جز انتقال زگیل تناسلی با لیزر امکان انتقال تبخال تناسلی از طریق لیزر هم وجود دارد. 

علائم زگیل تناسلی چیست؟
زگیل تناسلی ممکن است با خارش، به صورت تکی یا گروهی و گل کلم مانند، به رنگ پوست و یا تیره تر از پوست، ریز یا درشت روی پوست آلت تناسلی مردان و یا داخل واژن زنان ظاهر شود.

به دلیل وجود خطر سرطان دهانه رحم برای خانمها زگیل تناسلی در زنان باید جدی تر گرفته شود و خانمها تست های پاپ اسمیر خود را مرتب انجام دهند. 

اما این ویروس همیشه با علامت و نشانه نیست و ممکن است ماه ها یا حتی سال ها در بدن فرد بدون هیچ علائم و نشانه ای باقی مانده باشد و در اثر رابطه جنسی به دیگری منتقل شود. 

دلیل اصلی انتشار گسترده این ویروس به شکل وسیع این است که بسیاری از افراد گمان می کنند تنها دخول و رابطه جنسی موجب انتقال می شود در حالی که هرگونه تماس پوست به پوست و یا رابطه دهانی هم می تواند موجب انتقال آن شود. زگیل تناسلی یکی از واگیردارترین و شایع ترین بیماری های مقاربتی می باشد.

چگونه از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر جلوگیری کنیم؟
تا جای ممکن سعی کنید برای لیزر موهای زائد خود از دستگاه هایی استفاده کنید که سری غیر تماسی دارند. یعنی فقط اشعه و نور لیزر به پوست می خورد و سر دستگاه هیچ تماسی با پوست ندارد. در این حالت امکان انتقال بیماری های پوستی وجود ندارد. 
اگر از دستگاهی استفاده می کنید که سر تماسی دارد و به پوست برخورد می کند از کلینیک بخواهید که یک سری مخصوص به خودتان بدهد و هر جلسه با همان سری مخصوص که به هندپیس متصل می شود، مراجعه کنید. 
در نهایت اگر سری مخصوص هم ندادند حتما دقت کنید که روی قسمت سری دستگاه سلفون یک بار مصرف کشیده باشند و بعد از هر مراجعه کننده تعویض شود. 
توجه کنید که محیط کلینیک، تجهیزات و دستگاه ها دائما استریل و ضدعفونی شود.
آیا زگیل تناسلی درمان می شود؟
درمان زگیل تناسلی با دارو، پماد (آلدرا) و محلول هایی مثل پودوفیلین یا پودوفیلوکس
روش های خانگی مثل استفاده از سرکه سیب، روغن درخت چای، سیر و یا درمان زگیل تناسلی با زردچوبه
در برخی موارد دیگر روش های پزشکی و تهاجمی تر نیاز است تا زگیل ها برداشته شوند: 

مثل کرایو زگیل تناسلی یا فریز کردن 
جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی 
الکتروکوتر کردن یا استفاده از جریان برق برای سوزاندن زگیل ها 
لیزر زگیل تناسلی
ایا با داشتن زگیل تناسلی میشود لیزر کرد؟
 افرادی که زگیل تناسلی دارند و ناقل ویروس اچ پی وی هستند اصلاً نباید از لیزر برای اصلاح موهای زائد خود استفاده کنند. چرا که هم باعث تحریک و تشدید زگیل ها شده و هم شیوع آن را بیشتر می کند.

لیزر موهای زائد روی پوستی که زگیل قابل مشاهده دارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود، لیزر با گرمای اشعه خود موجب پخش و انتشار ویروس زگیل به سایر قسمت های بدن می شود.

لیزر بیکینی و یا لیزر موهای زائد سایر قسمت های بدن روشی بی خطر و ایمن برای از بین بردن دائمی موهای زائد در چند جلسه می باشد به شرطی که موارد گفته شده را در نظر بگیرید و کلینیک معتبری را برای این کار انتخاب کنید. 

سوالات متداول درباره زگیل تناسلی و لیزر موهای زائد
ایا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی میشود؟
لیزر بیکینی به تنهایی و به خودی خود عامل ایجاد زگیل تناسلی نیست و در صورت عدم رعایت بهداشت و استفاده از سری مشترک برای همه، می تواند باعث انتقال ویروس شود.

آیا لیزر موهای زائد موجب برگشت زگیل ها و زائده ها روی پوست می شود؟
خیر. اگر درمان کامل انجام شده و پوست از ضایعات و زگیل پاکسازی شده، لیزر موهای زائد باعث عود آن نخواهد شد. 

آیا فردی که دارای زگیل تناسلی است می تواند از لیزر موهای زائد استفاده کند؟
خیر.باعث تحریک و تشدید زگیل ها و شیوع ویروس می شود. 

https://partoclinic.com/laser-hair-removal-and-warts/

شنبه 30 دی 1402  1:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها