0

درمان شقاق مقعدی با عسل تا چه اندازه مؤثر است؟

 
jody70
jody70
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1396 
تعداد پست ها : 48

درمان شقاق مقعدی با عسل تا چه اندازه مؤثر است؟

تاثیر عسل در درمان شقاق

 

گاهی تصور می شود که عسل و یا سایر روش های خانگی برای درمان شقاق کافی می باشد و به همین دلیل شخص از درمان اصلی جا می ماند و در نتیجه بیماری روز به روز پیشرفت بیشتری می کند باید بدانید که اگر ۶ الی ۸ هفته از مدت زمان شقاق گذشته باشد به شقاق مزمن تبدیل شده و دیگر به جای روش های خانگی باید به دنبال درمان پزشکی باشید.

 میزان اثربخشی استفاده از عسل برای درمان شقاق با توجه به مرحله بیماری و اینک شقاق حاد(مراحل اولیه) بوده یا مزمن(پیشرفته) شده متغیر است. اگر شقاق درمان نشود و به شقاق مزمن تبدیل شود شکاف و زخم به عضله اسفنکتر نیز می رسد و برای درمان باید از روش های تهاجمی تری استفاده شود.

در هر صورت کاربرد عسل برای درمان شقاق و کاهش درد، خونریزی، سوزش و خارش مقعد را نمی توان نادیده گرفت. ترکیب عسل با ژل آلوئه ورا، روغن نارگیل و سرکه سیب نیز برای استعمال روی زخم شقاق استفاده می شود.

شقاق مقعدی یکی از بیماری های رایج نشمینگاهی بوده که باعث ایجاد زخم،ترک و شکاف در ناحیه مقعد می شود. به دلیل حساس بودن این ناحیه و امکان عفونت آن یکی از روش های درمان خانگی شقاق، مالیدن عسل بر روی آن می باشد. 

عسل ماده خوراکی است که خاصیت ضدالتهابی و ترمیم کنندگی دارد و به همین دلیل برای بهبود زخم شقاق در مراحل اولیه این بیماری مورد استفاده قرار می گیرد. 

منبع: پرتو کلینیک 

https://partoclinic.com/%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b4%d9%82%d8%a7%d9%82-%d8%b9%d8%b3%d9%84/

پنج شنبه 16 آذر 1402  7:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها