0

کرایو زگیل تناسلی؛ عوارض و هزینه فریز کردن زگیل تناسلی

 
nyushagholami
nyushagholami
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1399 
تعداد پست ها : 100
محل سکونت : tehran

کرایو زگیل تناسلی؛ عوارض و هزینه فریز کردن زگیل تناسلی

فریز کردن زگیل تناسلی، سرما درمانی یا کرایو زگیل تناسلی را می توان توسط پزشک یا در کلینیک به صورت سرپایی انجام داد. اگر کرایوتراپی با نیتروژن مایع انجام شود، یک متخصص پوست یا جراحی باید آن را انجام دهد.

درمان زگیل تناسلی با کرایو مبتنی بر نیتروژن مایع برای اکثر افراد سالم و بی خطر است. روش درمان معمولا نسبت به شرایط جسمانی و سلامت بیمار انتخاب می شود.

برای آشنایی با کرایوتراپی، از جمله مقایسه آن با سایر درمان‌های زگیل تناسلی مردان و زنان، نحوه عمل و روند بهبودی، ادامه مطلب این مطلب را در کلینیک مهنا بخوانید.

بیشتر بخوانید: لیزر زگیل تناسلی چگونه است؟

روش انجام کرایو زگیل تناسلی

بهترین راه برای پیشگیری از بیماری زگیل تناسلی، استفاده از روش‌ های موثر پیشگیری از انتقال بیماری‌ های جنسی، از جمله استفاده از کاندوم هنگام هر نوع فعالیت جنسی است. همچنین، مراجعه به دکتر زگیل تناسلی، متخصصان پزشکی جنسی و تشخیص و درمان زودهنگام در صورت بروز هرگونه علامت یا عدم راحتی، امری بسیار حیاتی است.

کرایو زگیل تناسلی چیست؟

یکی از راه هایی که پزشکان می توانند زگیل ها را از بین ببرند فریز کردن آنها است. این روش همچنین به عنوان کرایوتراپی شناخته می شود. در طول درمان، پزشک مستقیماً نیتروژن مایع را که یک ماده بسیار سرد است، روی زگیل های تناسلی یا زگیل مقعد اعمال می کند. این امر باعث یخ زدن زگیل ها شده باعث می شود در فاصله زمانی کمی بیفتند.

در افراد بزرگسال زائده های تناسلی نیاز به درمان با روشهای پزشکی دارند. در صورتی که علائم زیر را برای بیمار ایجاد کنند، مراجعه به دکتر زگیل تناسلی واجب است. این نشانه های دردناک عبارتند از:

  • باعث ناراحتی یا درد شود
  • باعث اصطکاک یا فشار شود
  • بیش از چند سال ادامه داشته باشند
  • باعث کاهش عزت نفس، اضطراب یا افسردگی می شود یا به آن کمک می کند
  • فرد را از راه رفتن راحت یا گرفتن اشیاء بازدارید یا باعث ایجاد هرگونه اختلال دیگری شود

جهت تعیین نوبت و مشاوره برای درمان زائده های تناسلی با کرایو، با تیم مشاوره کلینیک مهنا تماس بگیرید:

🩺 تعیین نوبت و مشاوره کرایوتراپی👨‍⚕️

۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

همچنین بیمارانی که مبتلا به نوعی بیماری خاص بوده، باید برای درمان سریع این عارضه اقدام کنند:

  • دیابت
  • سیستم ایمنی ضعیف
  • زگیل های متعدد در سراسر بدن
  • زگیل هایی که خونریزی، خارش یا درد دارند
  • زگیل های داخلی اندام تناسلی که درصد ابتلا به سرطان را افزایش می دهند

بیشتر بخوانید: هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایو

کرایو بیشتر برای درمان کدام نوع زگیل موثر است؟

این روش درمان بیشتر برای زگیل هایی موثر بوده که در ناحیه تناسلی نیستند. طبق آمار پزشکی ثابت شده است که سرما درمانی ممکن است به ویژه در درمان زگیل دست و پا، همچنین در مقایسه با کرم های موضعی سنتی، موثر باشد. کرایوتراپی به طور کلی بر زائده هایی بیشتر اثر گذاشته که در نواحی خیس بدن رشد نمی کنند. به طور مثال در صورتی که زگیل ها در انواع نواحی تناسلی یا زیر بغل به وجود آمده اند، درمان زگیل تناسلی با لیزر بهترین روش است.

کرایو

https://jarahlaser.com/%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa/%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%88-%d8%b2%da%af%db%8c%d9%84-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%84%db%8c/

شنبه 27 آبان 1402  2:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها