0

طراحی داخلی مدرن برای ساختمان های مدرن

 
pooya_malek007
pooya_malek007
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آذر 1400 
تعداد پست ها : 5
محل سکونت : تهران

طراحی داخلی مدرن برای ساختمان های مدرن

صنعت ساختمان سازی نسبت به سالیان گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است. سبک ساختمان ها از حالت سنتی به حالت مدرن گذار کرده است. در ساختمان های سنتی بیشتر از کاهگل، درب و پنجره های چوبی، لوله های فلزی و... استفاده می شد. در صورتی که در ساختمان های مدرن مصالح جدید جایگزین آن ها شده اند. سازندگان ساختمان های مدرن به جای کاهگل و سیمان تمایل به خرید سنگ تراورتن و اجرای نماهای رومی با سنگ های مختلف دارند. در ساختمان های امروزی دیگر خبری از حیاط نیستو مگر اینکه ملک شخصی ساز باشد و نقشه ی آن طراحی سفارشی داشته باشد.

 

طراحی داخلی مدرن برای ساختمان های مدرن

فضای داخلی ساختمان ها نیز دستخوش تغییرات شده اند. خبری از گچ بری ها با نقش و نگار های آن چنانی نیست. به جای آن طرح های بسیار ساده با نور پردازی های فانتری اجرا می شود. آشپزخانه ها مانند قبل فضای بزرگ و مجزایی ندارند. در ساختمان های جدید معمولا یک جزیره چوبی مرز آشپزخانه با سایر قسمت های ساختمان است. در گذشته کف ساختمان ها اکثرا از موزاییک تشکیل میشد. به همین دلیل هم مردم ترجیح می دادند روی آن ها را با فرش بپوشانند. امروزه در کف ساختمان ها بیشتر از سنگ، سرامیک یا پارکت استفاده میشود. سنگ های کف نسبت به موزاییک ها هم شیک تر هستند و هم از مقاومت بالاتری برخوردارند. سنگ گرانیت مروارید مشهد یکی از معروف ترین سنگ های کف ساختمان است.

ترکیب سنگ و گچ برای دیوار کمتر استفاده می شود. دیوار ها یا گچ هستند یا سر تا سر سنگ. در بسیاری از حمام ها امروزی از وان اسفاده می شود. رختکن نیز هم چنان در بعضی حمام ها دیده می شود. منتها با اندکی تغییر نسبت به سبک قدیمی شان. دیگر از لوله کشی های روی کار خبری نیست. در داخل هر حمام نیز معمولا حوله خشک کن تعبیه می شود. در سرویس های بهداشتی روشویی سنگی جایگزین روشویی های ساده قدیمی شده است.

دوشنبه 5 تیر 1402  9:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها