0

آیا می توان از کیست مویی جلوگیری کرد؟

 
nyushagholami
nyushagholami
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1399 
تعداد پست ها : 100
محل سکونت : tehran

آیا می توان از کیست مویی جلوگیری کرد؟

شما ممکن است بتوانید با رعایت موارد زیر از برگشتن موهای زائد به داخل بدن جلوگیری کنید:

 

  • شستن پوست با آب گرم و یک پاک کننده ملایم صورت

 

  • لایه برداری قبل از اصلاح

 

  • استفاده از یک ژیلت های تیز یا ماشین های اصلاح

 

  • اصلاح در جهت موها

 

  • استفاده از کرم های موبر برای پاکسازی ناحیه

 

روشهای درمان کیست مویی

متاسفانه هیچ درمان خانگی موثری برای از بین بردن بیماری سینوس پیلونیدال وجود ندارد به جز داروهای مسکن و ضد التهاب. البته در صورت تب، آنتی بیوتیک لازم است. در صورت بروز آبسه باید مداخله با جراحی انجام شود. جراحی شامل بریدن دیواره کیست، تخلیه چرک، شستشو و تخلیه نور آن است. پس از کاهش التهاب، درد کاهش یافته و زخم بهبود می یابد. با این حال، این به معنای خلاص شدن از شر مشکل نیست، زیرا کل ساختار آناتومیکی هنوز زیر پوست است.

 

روشهای درمان کیست مویی

 

آیا ممکن است این بیماری خود به خود از بین برود؟

خیر. درمان جراحی تنها راه موثر برای از بین رفتن کیست مویی است. جراحی سنتی شامل برداشتن وسیع کیست بوده که نیاز به بستری در بیمارستان دارد، زیرا یک زخم گسترده پس از عمل برای مدت طولانی بهبود می یابد. به دلیل عوارض مکرر ترمیم زخم، اکثر جراحان آن را باز می گذارند که زمان بهبود را تا چند ماه افزایش می دهد.

 

درمان کیست مویی با لیزر

در حال حاضر لیزر کیست یکی از موثرترین و کم تهاجمی ترین روش های درمان جراحی است. برداشتن کیست مویی با لیزر (بسته شدن با لیزر سینوس پیلونیدال – SiLaC) روشی است که می‌توان آن را با بی‌حسی موضعی یا با بی‌حسی در کانال نخاع یا عدم استفاده از بی‌حسی انجام داد. خود عمل حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد و بیمار می تواند بلافاصله پس از درمان کلینیک را ترک کند.

 

عمل جراحی چگونه است؟

برش و درناژ کیست پیلونیدال یک روش ساده است که معمولاً در مطب پزشک و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. اول، متخصص مراقبت های بهداشتی به شما تزریق می کند تا ناحیه را بی حس کند. سپس، یک برش کوچک در کیست ایجاد می کنند تا چرک تخلیه شود. این کار باعث کاهش درد و التهاب می شود.

https://bahalmag.ir/%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b9%d9%84%d8%a7%d8%a6%d9%85-%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d9%88%db%8c%db%8c-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c/

دوشنبه 22 خرداد 1402  9:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها