0

معرفی کتاب از حال بد به حال خوب اثر دیوید برنز

 
sbfrs
sbfrs

معرفی کتاب از حال بد به حال خوب اثر دیوید برنز

معرفی کتاب از حال بد به حال خوب اثر دیوید برنز 

 

کتاب از حال بد به حال خوب معرفی یک روش انقلابی و در عین حال بی‌نیاز از دارو برای درمان افسردگی است که به شناخت‌درمانی معروف شده است. نظریۀ شناخت‌درمانی می‌گوید به جای حوادث بیرونی، این افکار و طرز تلقی‌های شماست که روحیه و خلق و خوی‌تان را شکل می‌دهد.

 

همۀ ما روزهای سخت و تلخی را در زندگی تجربه کرده‌ایم، روزهایی که حس می‌کنیم دیگر هیچ چیز مثل سابق نخواهد شد یا هرگز احساس خوبی پیدا نخواهیم کرد. این‌طور مواقع افکار منفی به ذهن ما هجوم می‌آورند که اغلب اشتباه و غیرمنطقی هستند اما به گونه‌ای فریبکارانه بسیار واقع‌بینانه به‌نظر می‌رسند طوری که گمان می‌کنید وضعیت به همین بدی خواهد ماند. شناخت‌درمانی می‌تواند شما را از دست این افکار و روحیۀ ناخوشایند نجات دهد.

دیوید برنز روان‌پزشک آمریکایی و استاد بازنشستۀ گروه روانپزشکی و علوم رفتاری دانشکدۀ پزشکی استنفورد در سال 1942 به دنیا آمد. کتاب‌های پرفروش دیوید برنز در دهۀ 1980 باعث محبوبیت درمان‌ شناختی-رفتاری آلبرت اِلیس و آرون تی‌بک شدند. در مصاحبه‌ای در ژانویۀ 2021 برنز محبوبیت و موفقیت خود را مدیون حضور در برنامۀ تلویزیونی معروف فیل دوناهو در سال 1988 دانست

دیوید برنز مدرک کارشناسی‌اش را از کالج آمهرست در سال 1964 و مدرک طبابت را از دانشکدۀ پزشکی دانشگاه استنفورد در سال 1970 دریافت کرد. او دورۀ رزیدنتی رشتۀ روانپزشکی را در سال 1974 در دانشکدۀ پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا به پایان رساند. برنز مطالعات تحقیقاتی زیادی انجام داده و با نویسندگان زیادی همکاری داشته است. او همچنین سخنرانی‌ها و کارگاه‌های آموزشی روان درمانی را برای متخصصان سلامت روان در سراسر ایالات متحده و کانادا برگزار کرده و جوایز بسیاری در زمینۀ تحقیقات و تدریس به دست آورده است.

 

خواندن کتاب از حال بد به حال خوب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

افرادی که دوست دارند حال خوبی داشته باشند اما به متخصص روان‌درمانی دسترسی ندارند، می‌توانند از مطالب این کتاب بهرۀ بسیاری ببرند. آزمون‌های این کتاب برای روان‌درمانی بسیار مؤثر است و روانشناسان و روان‌پزشکان می‌توانند از این آزمون‌ها استفاده کنند، این کتاب کمک و همکار خوبی برای آن‌ها خواهد بود.

 

می‌توانید کتاب از حال بد به حال خوب را با تخفیف ویژه از فروشگاه اینترنتی کتاب 30 بوک تهیه نمایید.

 

شنبه 20 اسفند 1401  4:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها