0

معرفی کتاب هر دو در نهایت میمیرند اثر آدام سیلورا

 
sbfrs
sbfrs

معرفی کتاب هر دو در نهایت میمیرند اثر آدام سیلورا

معرفی کتاب هر دو در نهایت میمیرند اثر آدام سیلورا

 

اگر مطلع می‌شدید که فقط یک روز از زندگی‌تان باقی مانده است، این یک روز را چگونه سپری می‌کردید؟

هر دو در نهایت میمیرند رمانی نوشتۀ آدام سیلورا، نویسندۀ آمریکایی است که اولین بار در سال 2017 منتشر شد. این سومین رمان سیلورا است و در این کتاب روی دو پسر نوجوان به نام‌های متئو و روفوس تمرکز دارد که متوجه می‌شوند تنها یک روز از زندگی‌شان باقی مانده است.

این کتاب ثابت می‌کند یک روز خوب زیستن برابر یک ‌عمر زندگی است. هر دو در نهایت میمیرند، با اینکه درباره مرگ است و هر دو شخصیت اصلی آن در نهایت واقعاً میمیرند، اصلاً لحن افسرده و تاریکی ندارد اما کتاب روشن و شاد و سرخوشی هم نیست. داستان البته عمیقاً تلخ و غم‌انگیز است و سایه مرگ در هر صفحه موج می‌زند اما در کنار آن مفاهیم عشق، دوستی و خانواده هم به چشم می‌خورد. دوست‌داشتنی‌ترین بخش این کتاب آن است که به جز مرگ همه چیز این کتاب درباره حق انتخاب داشتن است. حق انتخاب چیزهایی مانند اعتماد کردن، با هم بودن، رفتن به اماکن خاص، دوست شدن و مراقبت کردن از یکدیگر

مرگ، زندگی و معنا
هر دو در نهایت میمیرند خواننده را وارد دنیایی می کند که از جهات مختلف چندان متفاوت از دنیای خواننده به‌نظر نمی‌رسد، به جز زمانی که صحبت از مرگ باشد. در این رمان افرادی که قرار است در 24 ساعت آینده بمیرند، بین نیمه شب تا سه بامداد تماسی از قاصد مرگ دریافت می‌کنند و از این واقعیت مطلع می‌شوند تا بتوانند از آخرین فرصت زندگی‌شان نهایت استفاده را ببرند. آدام سیلورا با چنین موضوعی سعی دارد این سؤال را مطرح کنند که مردم چگونه می‌توانند با مرگ کنار ببایند. این رمان به طور قاطع نشان می‌دهد که تمرکز بر مرگ اصلاً جالب نیست، در عوض، باید پذیرفت که انسان‌ها همه فانی هستند و بهتر است هر چقدر کوتاه، از زندگی استفادۀ حداکثری کرد.

وجود قاصد مرگ در این داستان یک سوال ساده را برای شخصیت‌های رمان و خوانندگان مطرح می‌کند؛ اگر کسی می‌دانست که امروز آخرین روز زندگی‌اش است، چه انتخابی می‌کرد؟ آدام سیلورا در این رمان به خواننده نشان می‌دهد در حالی که مواجهه با مرگ و میر ممکن است انتخاب‌های یک فرد را مهم‌تر از همیشه جلوه دهد اما این طرز تفکر در واقع کمی اشتباه است. انتخاب افراد در مورد اینکه چه کسی می‌خواهند باشند، چگونه زندگی کنند و چگونه به یاد آورده شوند هر روز مهم است، نه فقط در آخرین روز زندگی‌شان. آدام سیلورا با نشان دادن انواع تصمیمات خوب و بد، این ایده را به وجود می‌آورد که هر تصمیم که یک فرد می‌گیرد مهم است و این‌که فرد بداند امروز خواهد مُرد یا خیر نباید بهانه‌ای برای گرفتن تصمیمات بد یا خوب باشد. با این‌حال مردم بدون توجه به این قضیه، این قدرت را دارند که هر تصمیمی که می‌خواهند بگیرند و هر فردی باید با عواقب تصمیم‌هایش را تا آخر عمر زندگی کند.  

دسترسی آسان و سریع به نسخه قانونی کتاب از سایت 30book.com .

شنبه 6 اسفند 1401  4:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها