0

عوارض عمل نکردن کیست مویی و خطرات ترکیدن

 
nyushagholami
nyushagholami
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1399 
تعداد پست ها : 86
محل سکونت : tehran

عوارض عمل نکردن کیست مویی و خطرات ترکیدن

عوارض عمل نکردن کیست مویی چیست و چرا در صورت عدم اقدام به درمان بیماران را خطرات جدی تهدید می کند؟ به طور کلی می توان گفت که اگر این توده درمان نشود، کیست پیلونیدال ممکن است منجر به آبسه یا حفره های سینوسی متعدد شود. که هر دوی این علائم نشانه بدتر شدن عفونت پوست هستند.

از آنجا که کیست مویی یک بیماری عفونی-پوستی بوده، با علائمی مانند تب، درد، سوزش، خارش، قرمزی و التهاب همراه است. این توده در قسمت بالای باسن ایجاد می شود و از این جهت که در قسمت حساسی از بدن بوده، بیماران از مراجعه به موقع به پزشک امتناع می کنند. همین اتفاق باعث شده تا عوارض درمان نکردن به موقع کیست مویی روز به روز بدتر شود.

حتما بخوانید: درمان کیست مویی بدون جراحی

عوارض درمان نکردن کیست مویی

همانطور که به صورت جزئی در ابتدا به آن اشاره کردیم، کیست مویی می تواند باعث درد شده و نیاز به درمان سریع داشته باشد. کیست پیلونیدال می تواند یک مشکل حاد باشد یا ممکن است کیست به صورت مزمن درآمده و عود کند. کیست‌های پیلونیدال مزمن در صورت عدم درمان می‌توانند منجر به آبسه (ایجاد توده هایی آبکی و عفونی در زیر پوست) و حفره‌های سینوسی (فضاهای خالی) شوند.

متاسفانه بسیاری از سینوس های پیلونیدال عفونی شده و پر از چرک و موهای زائد می شوند. چربی ها و باکتری های روی پوست نیز می توانند به داخل حفره نفوذ کنند. این مجموعه می تواند منجر به عفونت در سینوس پیلونیدال شود.

هنگامی که یک سینوس پیلونیدال عفونی شده، به عنوان آبسه پیلونیدال شناخته می شود. عفونت می تواند تعدادی از عوارض جانبی نامطلوب ایجاد کند. این عوارض شامل:

  • قرمزی یا تورم
  • تحریک یا درد
  • نشت خون، چرک یا مایعات دیگر هستند.

اگرچه این علائم لزوماً خطرناک نیستند، اما چیزی نیست که بخواهید طولانی مدت با آن زندگی کنید. در برخی موارد، علائم عفونت می تواند فراتر از ناحیه باسن گسترش یابد. سینوس پیلونیدال عفونی می تواند باعث تب شود. ممکن است لرز، حالت تهوع، خستگی یا ضعف را تجربه کنید.

پزشکان اغلب آبسه های پیلونیدال را با تخلیه آن آبسه درمان می کنند. آنها یک برش ایجاد می کنند تا بتوانند زباله ها را تمیز کرده و خون و چرک را آزاد کنند. این درمان معمولا برای تسکین کوتاه مدت موثر است.

این احتمال وجود دارد که محل برش عفونی شود. بنابراین، برخی از پزشکان پس از عمل آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

آیا درمان نکردن سینوس پیلونیدال باعث سرطان می شود؟

مواردی گزارش شده است که در آن سینوس های پیلونیدال نوعی سرطان پوست در داخل دستگاه ایجاد کرده اند. این نوع سرطان به کارسینوم سلول سنگفرشی معروف است.

عوارض جراحی

بسیاری ادعا دارند که راه حل قطعی عفونت های پیلونیدال مکرر جراحی است. اما این باور کاملا اشتباه است! زیرا اگرچه این روش می تواند یک شکل موثر از درمان باشد، اما قطعا بدون عارضه نیست. یکی از مشکلات احتمالی این است که زخم جراحی نیز می تواند عفونی شود.

برخی از درمان های جراحی بیماری پیلونیدال ممکن است خطر ابتلا به عفونت مکرر را کاهش دهد. انعقاد دستگاه سینوسی با لیزر یکی از گزینه‌های ایمن برای درمان است که کاملا بدون خونریزی و ایجاد زخم باز انجام می شود.

https://cliniczarei.com/articles/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%b6-%d8%b9%d9%85%d9%84-%d9%86%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa/

شنبه 6 اسفند 1401  2:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها