0

3 روش عالی پاک کردن لکه قطره آهن از روی لباس

 
saraalighanbari1360
saraalighanbari1360
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 9525
محل سکونت : fars

3 روش عالی پاک کردن لکه قطره آهن از روی لباس

پاک کردن لکه قطره آهن
 

3 روش عالی پاک کردن لکه قطره آهن از روی لباس

 
پاک کردن لکه قطره آهن از روی لباس کودکان یکی از معضلات مادران است که در این مقاله چند روش جالب و مناسب برای انجام این کار را پیشنهاد داده ایم.

چطوری لکه آهن رو از روی لباس پاک کنیم که جاش نمونه؟

در شش ماهه اول زندگی آهن مورد نیاز بدن نوزاد توسط شیر مادر تامین میشود ولی بعد از شش ماهگی استفاده از قطره آهن برای تامین آهن مورد نیاز کودکان الزامی است و از آنجایی که بوی بد قطره آهن به مزاق کودکان خوش نمی آید و از خوردن آن ممانعت کرده و از دهانشان بیرون میریزند مشکلات زیادی برای مادران بوجود می آید. ریختن قطره آهن روی لباس کودک یکی از معضلاتی است که مادران عزیز با آن روبرو میشوند لکه ای که پاک کردن آن از لباس بسیار دشوار و در برخی موارد غیر ممکن است و مجبور به دور انداختن آن خواهید شد. در ادامه شما را با راهکارهایی برای پاک کردن لکه آهن از روی لباس آشنا می کنیم.

پاک کردن لکه قطره آهن

لکه آهن روی لباس

پیشگیری بهتر از درمان

قبل از هر چیزی بهتر است قبل از اینکه قطره آهن را به فرزندتان بدهید یک پیشبند دور گردنش ببندید تا قطره روی لباسش نریزد و دچار مشکل نشوید.

حالا زمانی که به هر دلیل قطره آهن روی لباس فرزندتان ریخته و ایجاد لکه روی آن کرد از روش زیر استفاده نمایید:

با لیموترش لکه آهن را از روی لباس پاک کنید:

مقداری آب لیمو ترش را روی لکه بریزید و بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را چند بار بشویید تا لکه برود. چنان چه لکه پا بر جا ماند کمی پودر لکه بر روی آن بریزید و طبق دستور روی قوطی عمل کنید.

استفاده از لیمو ترش

استفاده از ماست برای پاک کردن لکه آهن از روی لباس:

تجربیات برخی از مادران نشان داده استفاده از ماست میتواند تا حد زیادی لکه حاصل از قطره آهن را از لباس کودک پاک کند. زمانی که قطره آهن روی لباس بریزد ایجاد لک های قهوه ای روی آن میکند بهتر است در صورتی که با این مشکل مواجه شدید فورا روی لکه کمی ماست بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند و سپس شستشو دهید.

لکه قطره آهن

با جوش شیرین لکه آهن را از روی لباس پاک کنید:

اگر لکه آهن با لیمو ترش و ماست پاک نشد میتوانید کمی جوش شیرین روی آن بریزید و بعد از چند دقیقه لباس را شستشو دهید تا لکه پاک شود.

دوشنبه 30 آبان 1401  9:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها