0

پیام ایران به تل آویو

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22117
محل سکونت : کرمانشاه

پیام ایران به تل آویو

کد خبر: 84934479

پیام ایران به تل آویو

پیام ایران به تل آویو

تهران - ایرنا- کارشناسان و تحلیلگران رژیم صهیونیستی پرتاب موفقیت آمیز زیرمداری ماهواره بر سوخت جامد «قائم ۱۰۰» را پیام روشنی برای این رژیم دانستند.

به گزارش ایرنا، آزمایش پروازی زیر مداری موتور مرحله اول رافع در ماهواره بر سوخت جامد قائم ۱۰۰ روز شنبه با موفقیت انجام پذیرفت.

ماهواره بر سوخت جامد قائم ۱۰۰، ماهواره‌ای است که با سه مرحله سوخت جامد قادر خواهد بود تا ماهواره‌های با وزن ۸۰ کیلوگرم را در مدار ۵۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دهد.

در آزمایش دیروز شنبه موتور مرحله اول ماهواره بر قائم ۱۰۰ که همان موتور سوخت جامد رافع است و در دی‌ماه  ۱۴۰۰ آزمایش زمینی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته بوده، مورد آزمایش پروازی زیر مداری قرار گرفت.

با عبور از این مرحله در آینده ای نزدیک ماهواره ناهید سازمان هوافضای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بهره برداری از ماهواره بر سه مرحله ای قائم ۱۰۰  در مدار قرار می‌گیرد.

درپی این آزمایش موفقیت آمیز، کارشناسان نظامی و تحلیلگران رژیم صهیونیستی در مصاحبه ها و گزارش های خود به بررسی ابعاد و جوانب آن پرداختند.

این رسانه ها آزمایش پروازی زیر مداری موتور مرحله اول رافع در ماهواره بر سوخت جامد قائم ۱۰۰ را "تحول و نمایش قدرت بسیار نگران کننده برای اسرائیل و پیامی" به این رژیم دانستند.

"دانا وایس" خبرنگار و تحلیلگر شبکه تلویزیونی ۱۲ رژیم صهیونیستی با اشاره به توان موشکی ایران گفت: "طبعیتا، در اسرائیل از این تحولات بسیار نگران هستند. "

شبکه تلویزیونی "کان" رژیم صهیونیستی نیز در گزارش خود در این باره اعلام کرد: این آزمایش "یک پیام تهدید آمیز واضح از جانب تهران به اسرائیل" است.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه آیین آزمایش این دستاورد  بزرگ در پایگاه فضایی پرتاب ماهواره این نیرو، گفت: کشورهای مستکبر به سرکردگی رژیم پلید و تروریستی امریکا با بسیج تمامی عِده و عُده خود مقابل پیشرفت ملت عظیم‌الشأن ایران  صف‌آرایی کرده‌اند و تحمل موفقیت‌های غرور انگیز جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

وی تاکید کرد: همت و تلاش های مجاهدانه جوانان دانشمند ایران اسلامی که تحت هدایت های فرماندهی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) این دستاوردهای بزرگ را در سایه سنگین‌ترین تحریم‌های تاریخ بشریت برای کشور عزیزمان ارمغان آورده است، راهبرد ایران قوی را  پیش روی خود دارد و بدون هیچ تردیدی قدرت و سرعت حرکت پیش رونده خود برای فتح قله های بلند دانش و رسیدن به فناوری های نوین و برتر را ادامه خواهیم داد.

 
دوشنبه 16 آبان 1401  10:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها