0

۴ اسلحه مشهور جهان

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 22117
محل سکونت : کرمانشاه

۴ اسلحه مشهور جهان

۴ اسلحه مشهور در جهان را بشناسید

ایستوود در سری فیلم های هری کثیف از سلاح اسمیت اند وسون مدل ۲۹ (Smith & Wesson Model ۲۹) استفاده می کرد که یکی از قدرتمندترین تفنگ های دستی جهان محسوب می شود.

عصر ایران: مشهورترین تفنگ تمام دوران کدام است؟ سلاح های گرم طی حدود هزار سال گذشته و از زمانی که به عنوان سلاح اصلی جایگزین شمشیرها و نیزه ها شدند، تغییرات زیادی را تجربه کرده اند.

برخی از مشهورترین تفنگ های جهان ساخت کشورهای غربی هستند، برخی به دلایلی غیر از جنگ توسعه داده شدند و برخی دیگر به دلیل استفاده و قابلیت اطمینان خود در میدان نبرد مشهور شده اند. در ادامه با چهار نام شناخته شده در دنیای تفنگ ها بیشتر آشنا می شویم.

والتر پی‌پی‌کی

4 اسلحه مشهور در جهان را بشناسید

جیمز باند بی تردید مشهورترین جاسوس جهان است! و ده ها بازیگر نقش این مامور مخفی بریتانیایی را ایفا کرده اند. انتخاب اول جیمز باند برای سلاح گرم نیز گزینه ای شناخته شده است. البته والتر پی‌پی‌کی (Walther PPK)، تفنگ دستی محبوب جیمز باند، در رمان های اولیه یان فلمینگ، خالق این شخصیت، وجود نداشت.

برتا 418 سلاحی بود که در کتاب های اولیه برای جیمز باند در نظر گرفته شده بود، اما یک کارشناس بریتانیایی سلاح گرم به فلمینگ پیشنهاد داد تا آن را تغییر دهد زیرا بیشتر سلاحی زنانه بود. این حقیقت که آدولف هیتلر، دیکتاتور نازی با سلاح پی‌پی‌کی خودکشی کرد، شهرت بیشتری به این سلاح بخشید. اما هر فردی که واژه های "باند، جیمز باند" را می شنود، احتمالا با سلاح والتر پی‌پی‌کی نیز آشنا است.

اسمیت اند وسون مدل ۲۹ – ۴۴ مگنوم

4 اسلحه مشهور در جهان را بشناسید

کلینت ایستوود یکی از چهره های شناخته شده در دنیای سینمای جهان محسوب می شود. "هری کثیف" یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت های سینمایی است که کلینت ایستوود نقش آن را ایفا کرده است.

ایستوود در سری فیلم های هری کثیف از سلاح اسمیت اند وسون مدل 29 (Smith & Wesson Model 29) استفاده می کرد که یکی از قدرتمندترین تفنگ های دستی جهان محسوب می شود. استفاده از اسمیت اند وسون مدل 29 در سری فیلم های هری کثیف شهرتی جهانی برای این تفنگ به همراه داشت.

ای‌آر-15/ام16

4 اسلحه مشهور در جهان را بشناسید

ریشه های تفنگ ای‌آر-15 (AR-15) به سال 1956 باز می گردد، یعنی زمانی که شرکت آرمالایت و یوجین استونر، طراح سلاح، یک تفنگ تهاجمی سبک وزن را برای ارتش آمریکا طراحی کردند. اما به دلیل مشکلات مالی مجبور شدند تا طرح خود و همچنین حقوق نام های ای‌آر-15 و ای‌آر-10 را در سال 1959 به شرکت کلت بفروشند.

امروزه، ای‌آر-15 یکی از شناخته شده‌ترین تفنگ ها در آمریکا محسوب شده و با نام مستعار "تفنگ تهاجمی آمریکایی" نیز شناخته می شود.

کاشت مو به روش سوپر FUE پلاس برای نخستین بار در خاورمیانه

کاشت مو به روش سوپر FUE پلاس برای نخستین بار در خاورمیانه

مشاهده

 

تفنگ تهاجمی ام16 (M16) نیز بر اساس مدل ای‌آر-15 شکل گرفت. ارتش آمریکا برای نخستین بار این سلاح را در سال 1964 به جنگ ویتنام ارسال کرد. اگرچه ام16 در ابتدا با مشکلاتی مواجه بود، اما پس از اصلاحات صورت گرفته به یکی از سلاح های نمادین ارتش آمریکا در تمام دوران تبدیل شد.

ای‌کی-۴۷ کلاشنیکف

4 اسلحه مشهور در جهان را بشناسید

ای‌کی-47 (AK-47) که به نام کلاشنیکف نیز شناخته می شود یکی از محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین تفنگ های تهاجمی در جهان است. ای‌کی-47 روسی به نوعی رقیب اصلی ای‌آر-15/ام16 آمریکایی محسوب می شود. در فیلم "ارباب جنگ" از ای‌کی-47 به عنوان محبوب‌ترین تفنگ تهاجمی جهان و سلاحی که همه مبارزان آن را دوست دارند، یاد می شود. برخی از طرفداران کلاشنیکف آن را یک معجزه می دانند که با کمترین دردسر همیشه آماده به کار است!

ای‌کی-47 سلاحی قابل اعتماد است که تقریبا در هر شرایطی عملکرد خوب خود را ارائه کرده و دچار گیر یا گرم شدن بیش از حد نمی شود. کار با این سلاح نیز بسیار آسان است.

یک نکته جالب درباره تفنگ تهاجمی کلاشنیکف ناشناخته بودن آن برای غرب تا پیش از مشاهده آن در جریان انقلاب مجارستان در سال 1956 بود. این تفنگ تهاجمی در سال 1948 وارد خط تولید شده بود.  

سه شنبه 10 آبان 1401  6:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها